Wytworny rzeźnik

Stefan Wiechecki Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda Cykl: Wiech - opowiadania przedwojenne (tom 10) literatura piękna
Vis-á-Vis/Etiuda
Wiech - opowiadania przedwojenne (tom 10)
literatura piękna
2008-01-01

Duża dawka historii języka, obyczajów i humoru zachęca do sięgnięcia po kolejne pozycje autora. Dodatkowo po lekturze nabrałam chęci na obejrzenie czarno-białego klasyka.

Dwa duże plusy - za humor i za język. A właściwie bardzo duże. Krótkie opowiadanka, działają rozluźniająco, rozbawiająco a chwilami nawet trochę antydepresyjnie. Chcę więcej i na szczęście mam więcej.

Pierwsze kilkanascie stron spedzilam na przyzwyczajaniu sie do przedwojennego stylu wypowiedzi. Po przelknieciu byla juz tylko czysta frajda. Autor sypie jak z rekawa przykladami ludzkiej glupoty, ktora okazuje sie byc ponadczasowa i uniwersalna. Poza tym przypomina, ze klamstwo ma niewiarygodnie krotkie nogi, a lenistwo czy chciwosc najzwyczajniej w swiecie nie poplaca....

Dyskusje

• Opowiadania/Nowele
  • Śmiech to zdrowie
  • Turlam się
  • 2014
  • A to Polska właśnie
  • Na raz (do ok.200 str.)

Dodaj cytat z książki Wytworny rzeźnik