Nieme wołanie

Okładka książki Nieme wołanie Paul Duckett, Terrie Duckett
Okładka książki Nieme wołanie
Paul DuckettTerrie Duckett Wydawnictwo: Amber Seria: Autobiografie, Skrzywdzone biografia, autobiografia, pamiętnik
Autobiografie, Skrzywdzone
Stolen Voices
Amber
2014-10-02
2014-10-02
Kamil Omar Kuraszkiewicz
bicie molestowanie na faktach dzieci

Zastanawiam się tylko, czy ta książka mogłaby powstać, gdyby nie wyznanie matki po 30 latach od tych straszliwych dla tych dzieciaków wydarzeń?. Nie mogę uwierzyć, jaką trzeba być matką, żeby dać się nabrać dorosłemu facetowi, że uwiodła go niespełna 14-letnia dziewczyna.

Wstrząsająca książka. W głowie się nie mieści, że ludzie potrafią być tak okrutni.

"Nieme wołanie" Terrie i Paul Duckett to opowiadanie dwóch dorosłych już osób, które przedstawiają wstrząsający, do głębi przejmujący opis przemocy domowej. Porywająca książka, poruszająca problem, który należy eksponować zawsze i wszędzie. Zmienia w kłębek nerwów, przyśpiesza puls, strony same się przewracają. Opisane wspomnienia rodzeństwa torturowanego przez ojczyma to świadectwo niewyobrażalnego zwyrodnienia, ale także tchórzostwa. Tę książkę czyta się jednym tchem i nie sposób jej odłożyć tylko dlatego, aby dowiedzieć się jak Terrie i Paul przetrwali i odbudowali swoje życie.
Polecam

Książka trudna, a nawet bardzo trudna. Serce się kroi jak się czyta o cierpieniu tych dzieci. Niestety osoby znęcające się nad innymi potrafią swoich partnerów owinąć wokół palca, co jest przerażające.

Książka wstrząsnęła mną do głębi!
Gdzie się podziali wszyscy którzy powinni pomóc tym dzieciom?
Mam ochotę udusić matkę tych dzieci za to czego nie widziała lub zobaczyć nie chciała.
Jak to się dzieje te taki sadystyczny pedofil i kat dostał wyrok mniejszy, w stosunku do ilości lat katowania tych dzieci?!
Polecam wszystkim tą książkę, ale na pewno zostawi ona w Was poczucie niesprawiedliwości i wielkiej krzywdy.

Książka wstrząsnęła mną do głębi!
Gdzie się podziali wszyscy którzy powinni pomóc tym dzieciom?
Polecam wszystkim tą książkę, ale na pewno zostawi ona w Was...

Historia dwójki skrzywdzonych i zdradzonych dzieci. Zdradzonych przez własną matkę, która widziała co się dzieje, ale nie reagowała będąc ciągle pod presją. To bulwersujące jak nikt nie reagował na prośbę o pomoc. Nauczyciele, własna matka... Rozdziały książki są pisane przez Terrie lub Paula. Często te same sytuacje opisywane są z punktu widzenia dziewczynki i jej brata. Widać, że młodszy brat nie rozumie do końca co robił ojczym jego siostrze. Czytając o tym okrucieństwie człowiek przeżywa różne emocje. Smutek, bezradność, a także szok gdy opisywane są wymierzane kary, wykorzystywanie seksualne, a także kolejne wywinięcie się ojczyma. Wzburzenie, gdy czytamy o szeregu manipulacji, które stosuje ojczym, a także jego hipokryzji. Czytając tę książkę pojawił mi się nawet uśmiech na twarzy, dowiadując się o pomysłowych psikusach dzieciaków względem ojczyma. To było nic w porównaniu do tego na co zasłużył, ale mimo tego czuło się satysfakcję razem z głównymi bohaterami, gdy znów mu coś się nie udało lub umył zęby szczoteczką, która wykorzystana była do mycia toalety.

Na półkach: , , , , , ,

Przejmująca historia rodzeństwa dręczonego w dzieciństwie przez sadystycznego ojczyma. Początkowo nic nie zapowiada dramatu dzieci, Peter wygląda na zabawnego i mającego dobry kontakt z dziećmi mężczyznę, niestety to tylko pozory, ponieważ później Peter ujawnia swoją prawdziwą twarz: bezlitosnego sadysty. Najgorsze było dla mnie to, że każdy z otoczenia uważał ojczyma Terrie i Paula za wzorowego męża i ojca. Trzeba przyznać, że Peter umiał manipulować ludźmi, żeby wszyscy jemu wierzyli, ale bardzo mnie dziwiło, że nikt nie miał chociaż cienia złych przeczuć. Opisy molestowania Terrie i katowania Paula przyprawiały mnie o dreszcze. Straszne znęcanie się psychiczne i fizyczne. Treść tej wstrząsającej książki na długo zostanie w mojej pamięci. Na koniec cytat Terrie i Paula, który bardzo do mnie przemówił:
"Jesteśmy żywym świadectwem, że niezależnie od tego, jak zaczyna się twoje życie możesz przejąć kontrolę nad swoim losem i iść własną drogą. Stawaj do każdej bitwy, jaką przyjdzie ci stoczyć, a w końcu możesz wygrać wojnę".

Czytając tą książkę czułam złość,wściekłość i niedowierzanie.To co w niej jest opisane aż trudno człowiekowi wyobrazić sobie.Tych dwoje ludzi w dzieciństwie przeszło piekło a ich matka dosłownie na to patrzyła.Terrie i Paul doznali niewyobrażalnego znęcania się nad nimi przez swojego ojczyma.Od trzynastego roku życia Terrie była przez niego gwałcona przez pięć lat,traktował ją jak swoją niewolnicę seksualną.Paul był poddawany brutalnemu reżimowi kontroli i kar,wielokrotnie był bity i poniżany.Byli kontrolowani przy użyciu przemocy i okrucieństwa.To co przeszli jako dzieci było odrażające,sadystyczne i perwersyjne.Ich życie było koszmarem,okrucieństwo jakie doznali należy do najgorszej kategorii.Ten podły człowiek,który wyrządził im tyle krzywdy powinien,moim zdaniem ponieść taką sama karę jaką wyrządził temu rodzeństwu w dzieciństwie.Nie rozumiem skąd w ludziach jest taka niewyobrażalna podłość.

Wstrząsająca historia maltretowanego psychicznie i fizycznie rodzeństwa
Nie wiem czy bym wytrzymała tyle co oni...

Wstrząsająca historia maltretowanego psychicznie i fizycznie rodzeństwa
Nie wiem czy bym wytrzymała tyle co oni...

Przez pierwsze pół roku ojczym Terrie i Paula kupował im zabawki, potem zaczął się dramat dzieci okrutnie, torturowane psychicznie i fizycznie były maltretowane, molestowane przez ojczyma Petera matka nie interesowała się tym co dzieci przechodzą za piekło, cierpienia doznają jak wołają o pomoc nie słyszy własnych dzieci.
Opowiadają o swoich wspomnieniach jak byli dziećmi nie mieli dzieciństwa byli tego pozbawieni.
Ojczym codziennie wymyślał zabawy dla nich, Paula katował, bił strasznie, a Terrie wykorzystywał seksualnie zmuszał dzieci do wszystkiego.
Serce mi się kroi jak widzę takie okrucieństwo, ludzką krzywdę szczególnie małych, niewinnych dzieci.
Straszna, przerażająca historia płakałam przy tej książce łzy mi leciały same.
Jak można byćtakim sadystą, chorym psychopatą to jest coś okropnego, nawet matka swoich dzieci nie rozumiała, nie była zainteresowana co się dzieje z nimi w własnym domu.
Mocna trzymająca w napięciu, smutna książka poruszyło moje serce i wzruszyła mnie ta historia.

Opowiadają o swoich wspomnieniach jak byli dziećmi...

• Pisane przez życie
  • Literatura faktu
  • 2015
  • Historie prawdziwe
  • Chcę przeczytać ale brak w bibliotece

Dodaj cytat z książki Nieme wołanie