Kochałam psychopatę

Okładka książki Kochałam psychopatę
Barbara Bentley Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Pisane przez życie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
2010-01-01
Roboto Translation
wojskowy zaręczyny walka

więcej Więcej

Bardzo wstrząsająca historia. Aż trudno uwierzyć że w ogóle miała miejsce. Czytając miałam chwile że po prostu mnie książka męczyła. Czasem Irytowała mnie postawa Barbary. Tyle lat żyła w ciągłej niewiedzy co do swojego męża. Moim zdaniem miała wcześniej mnóstwo okazji do odejścia od niego ale on był wyrachowanym psychopatą który umiał żoną idealnie manipulować aby osiągnąć...

Pierwsza część zajmująca z wartką akcja, ostatnia część nudniejsza

Przez roztargnienie zaczęłam czytać ja ponownie i doczytałam do końca 3 września 2020

Bardzo ciekawa historia, aż trudno uwierzyć, że wydarzyła się na prawdę. Bardzo obrazowo pokazuje postępowanie psychopaty i obala mit, że psychopata tylko bije i morduje. Obraz człowieka, który doskonale gra na emocjach i kobiety spragnionej uczuć. Warto przeczytać ku przestrodze.

Miłość potrafi być ślepa :) Tyle dobrego, że wreszcie autorka otworzyła oczy, że jej mąż to pasożyt :)
książka napisana w dostępny sposób. Szybko się czyta. Polecam

Psychopata to chyba nie jest dobre określenie byłego męża autorki. Okresliłabym go mianem cwaniaczka, psychicznie chorego, naciągacza, człowieka nieodpowiedzialnego ale na pewno nie psychopatę.  Książka jest przestrogą dla kobiet jak i mężczyzn, ponieważ cechy Johna możemy spotkać u obu płci. Czytałam wiele opinii, które krytykują zachowanie Barbary wobec męża, czyli...

"Nie potrafiułam stawić czoła prawdzie która przecież mogła Mnie wyzwolic" Bagatelizowałąm akty przemocy,znajdowałam aytłumaczenia dla najdziwniejszych zachowań,znów wracałam do roli opiekunki,procesu wypierania faktów"
Cóż książka bardzo anglojęzyczna,Ciekawa ale trudna. Trudno ja sie czyta jeżeli ktoś nie lubi wojska i militariów;) Ogólnie facet był typowym oszustem...

Nie mogę nadziwić się naiwności autorki, ale miłość potrafi zaślepić...
Książkę czyta się szybko, wciąga i przeraża. Polecam.

Szkoda, bo temat ciekawy. Nieporadny, sztywny styl jak z wypracowania licealnego, zupełnie też moim zdaniem zmarnowany temat, jeśli chodzi o treść. Harlequin drugiej kategorii w kategorii kiepsko napisana biografia.

Historia o przemocy psychicznej stosowanej w taki sposób, że o niej nie wiesz. Bardzo pouczająca lektura.

Dobra książka. Na początku wciąga i to nawet bardzo. Pod koniec zaczęło się strasznie wlec, więc tak 3/4 jest oki a resztę brnęłam z trudem. Ale podsumowując, dobrze wiedzieć jak zachowuje się psychopata żeby się przed nim ustrzec.

• Pisane przez życie
  • Chcę w prezencie