Dyskretny bohater

2014-11-05
Marzena Chrobak
Peru Don Rigoberto Lukrecja literatura peruwiańska

Peruwiańska telenowela made by Llosa

Woow! Fantastyczna książka! Kto by pomyślał, że przeplatające się historie tak mogą wciągnąć, że Llosa zostanie mistrzem intryg kryminalnych.. Wspaniała książka! 2 wieczory ! Uczta czytelnicza! Kiedy już powątpiewam w Llosę, jak to np było po zmęczeniu "Ciotki Julii i skryby", nagle pojawia się taka perełka!!!!!!!!! Zachęcam do przeczytania!

Kolejna znakomita powieść Mario Vargasa LIosy , od której trudno się oderwać. Pełne niespodziewanych zwrotów losy bohaterów misternie utkane przez autora sprawiają, że chcemy ich poznać bliżej oraz poznać ich tajemnice. Nie jest to arcydzieło, ale książka, której czytanie to prawdziwa przyjemność .

Świetna i happy endem

Świetna i happy endem

Wszystko co w literaturze hiszpańskojęzycznej lubimy. Pełnia życia, dużo człowieka, humor, codzienność i magia, krew i seks.

Dyskretny bohater” - Mario Vargas Llosa nie porwała mnie ta powieść tak jak Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki.

Mamy tu dwie historie dosyć podobne do siebie, które pod koniec spaja razem jedna z kobieta. Liczyłem na coś bardziej emocjonującego. To moja druga powieść tego autora i z tego co wyczytałem to ta powieść była pierwszą po otrzymaniu nagrody Nobla. Zauważyłem zamiłowanie Vargasa do scen erotycznych w jego powieściach.
Chętnie zapoznam się z kolejnymi pozycjami, bo język jest przyjemnie ładny.

Wspaniała opowieść, piękny język, fabuła, która się nie nudzi. Świetnie wykreowani bohaterowie. Zero niepotrzebnych rozwleczeń. Piękna książka.

Wow....Don Mario znów mnie zaskoczył. Stworzył powieść na pograniczu kilku gatunków i wszystko to zapakował do tej książki. Mamy tu wszystko, kryminał, intrygę, zemstę, rozmyślania o życiu, wątki filozoficzne czy religijne.
Genialne!

Genialne!

Mega wciągająca.

Mega wciągająca.

W klimacie Llosy. Miło i przyjemnie. Czasem wciągająca na tyle, że można przeoczyć swój przystanek tramwajowy.
I jak już mi się wydaje, że będzie przyłożenie na sam koniec, to pozostawia mnie z niedosytem.

Miło byłoby mieć w wynajętym domku jakąś miłą piuraneczkę, bywać z nią na kolacyjkach, patrzeć , jak kręci tyłeczkiem, wieczorami wpadać do niej, nawet ,jakby trzeba płacić jej comiesięczną pensyjkę. .... Przyznam,że te zdrobnienia (w stylu j/w) trochę mnie w książce MVL irytowały, ale widocznie taka uroda mężczyzn w Peru, kiedy pisze się/mówi o "kobietkach". Poza tym książka ciekawa, momentami zabawna, momentami pouczajaca. Dwie jakże różne rodziny, które zawiłości akcji w pewnej chwili zetknęły, obie przeżywające spore kłopoty, na szczęście z happy endem. Nie jest to powieść na miarę "Święta kozła" czy "Rozmowy w Katedrze", ale raczej lżejszy gatunek na całkiem dobrym poziomie.

• Nobliści
  • 2015