Kup teraz - 12 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.90 zł

Krüger. Szakal

Marcin Ciszewski Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Willhelm Krüger (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Znak Literanova
literatura polska ciszewski szakal kruger
Willhelm Krüger (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska ciszewski szakal kruger

Oficjalne recenzje i

Pokerowe rozdanie Marcina Ciszewskiego

Link do recenzji

Pan Ciszewski w formie. Tym razem cofamy się w czasie i - przy okazji - sprawdzamy jak to było ze Lwowem. Był rdzennie polski, czy należał do Ukrainy? I czym jest Ukraina?
Lekko luzując maniery i ton, można powiedzieć, że to lektora obowiązkowa dla każdego ONR-owca.

Łotrzykowska z patritycznymi elementami Warszawa Wilno Lwów 1918r.

Przeczytałem już wszystkie części. Pierwsza- rewelacyjna. Podobał mi się zarówno styl pisarza jak i fabuła. Większość scen w książce miało logiczne uzasadnienie, ale-nie wszystkie. U mnie pierwsza część dostaje 8 gwiazdek.

Książki, które poznałem, o których pisałem, które również w ten lub inny sposób promowałem. Projekt w aplikacji Instagram odnajduje swoje odbicie również w tym miejscu. W kolejności niezobowiązującej, wśród tekstów pisanych i napisanych na przestrzeni dwóch dekad, a czasem znacznie dalej.

Biorąc książkę napisaną przez Ciszewskiego dokładnie wiadomo czego się spodziewać i tym razem jest identycznie.
Książka pełna wartkiej akcji, retrospekcji, zawiłej na pierwszy rzut oka intrygi. Nie pozbawiona zaskakujących zwrotów. Bohaterowie ciekawi i wyraziście przedstawieni. Wszystko zaś dzieje się na tle ważnych historycznych wydarzeń mających miejsce w 1918 roku,...

Muszę przyznać, że zawsze do powieści polskich autorów podchodzę z dużą rezerwą i a priori nie spodziewam się rewelacji. Ale tę powieść Ciszewskiego, z którym mam kontakt pierwszy raz, czyta się bardzo dobrze. Wartka akcja, wątki ciekawe, intrygujące, osadzone w realiach historycznych, które zawsze mnie bardziej interesują, no i zakończenie które każe mi przeczytać z...

Dobrze zapowiadająca się seria .

Pierwsza scena obiecuje dużo, fajna, tajemnicza akcja napadu na bank, a potem gorzej i... coraz gorzej. Kryminał,sensacja? - nie, historyczna? - nie. Pojawia się wątek romansu – płaski i nic nie wnoszący do fabuły, realizm magiczny? - proszę wybaczyć, iż w ogóle przyszło mi to do głowy.
Żadna postać mnie nie przekonała. Super cyrkowcy? ( tylko po to by przeskoczyć wysoką...

Podchodzę zawsze albo prawie zawsze sceptycznie do autorów których nie znam. Jest to poczucie na wyrost, ale zawsze jest swoistym ratunkiem przed bólem porażki i zawiedzenia się na no właśnie na czym ? Imaginacja wywyższanie nieznanej książki. Porażka. Ból wewnętrzny. Dziwny ten ból, ale bardzo boli i pozostaje niestety na długo w umyśle. Powstaje zatem nieufność....

Bardzo ciekawa seria przygodowa z wielką historią w tle.
Warszawa - Lwów - Kijów, polski wywiad, sowieckie Czeka, wojna polsko-bolszewicka, upadek polskich Kresów (tych prawdziwych, czyli za Zbruczem), strzelaniny i pościgi - a wszystko w doskonałym tempie i z głęboką znajomością realiów miejsca i czasu.
Warto!

• Audiobook