Breaking Nova

Okładka książki Breaking Nova Jessica Sorensen
Okładka książki Breaking Nova
Jessica Sorensen Wydawnictwo: Forever Cykl: Nova (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Nova (tom 1)
Forever
2014-10-07
2014-10-07
New Adult

Z początku muszę przyznać nie byłam entuzjastycznie nastawiona do tej książki. Długo zwlekałam, żeby do niej przysiąść i spokojnie przeczytać. W końcu się przemogłam.

Zajęło mi kilka rozdziałów, żeby historia mnie wciągnęła, ale kiedy w końcu tak się stało, to nie mogłam się oderwać.

Bohaterowie, czyli Nova i Quinton, nie potrafią sobie poradzić z poczuciem winy, wywołanej śmiercią bliskiej osoby. W każdym z nich poczucie winy jest jednak inne. Nova wyrzuca sobie, że nie zrobiła więcej dla tej osoby. Z kolei Quinton nie potrafi sobie wybaczyć, że przyczynił się do jej śmierci.

Nova nie wie jak ruszyć dalej ze swoim życiem, choćby bardzo tego chciała. Quinton natomiast dąży do autodestrukcji.

Podoba mi się w tej serii, że autorka skupia się głównie na tym przez co przechodzą bohaterowie, zamiast na romansie, który jest bardziej w tle historii.

Przeczytałam wszystkie trzy książki serii dotyczących Novy i Quintona. Każda z nich była inna. Najbardziej dłużyła mi się część „Saving Quinton” i jednocześnie najbardziej podobała.

Pomimo początkowej niechęci, książka mi się podobała. Dlatego mogę napisać: POLECAM.

Bardzo ciekawa i wzruszająca. Polecam również drugą część. Szukam trzeciej części.

Muszę przyznać że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Mimo wielu emocjonujacych chwil i dużej ilości bólu oraz cierpienia pokazała również siłę wybaczenie która tak zadko jest spotykana w dzisiejszych czasach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jak to możliwe, żeby ból wywołany stratą tak wpłynął na życie?
Czy jest możliwość aby się podnieść i pójść dalej?
Jak zrozumieć i pomóc osobie która cierpi?

Wspaniała książka o bólu wewnętrznym, rozterkach, myślach.
Dwoje ludzi którzy tyle przeszli, więc łączy ich ból. Czy to połączenie jest trwałe, silne i nietoksyczne?
Polecam każdej osobie która chce być "w skórze" bohatera który cierpi.

Biorę się za kolejny tom :)

Jak to możliwe, żeby ból wywołany stratą tak wpłynął na życie?
Czy jest możliwość aby się podnieść i pójść dalej?
Jak zrozumieć i pomóc osobie która cierpi?

Wspaniała książka o bólu wewnętrznym, rozterkach, myślach.
Polecam każdej osobie która chce być "w skórze"...

Mocna książka!
Poruszane są jedne z najcięższych tematów jak: uzależnienie, śmierć i po co jesteśmy na świecie.
Mimo wszystko historia bardzo wciąga i zdecydowanie polecam przeczytanie tej książki ;D
ale tylko osobą, które są gotowe zmierzyć się z tak trudną tematyka;)

Mocna książka!
ale tylko osobą, które są gotowe zmierzyć się z tak trudną tematyka;)

Świetna!
Serio, mało książek tak pochłania czytelnika jak ta. Choć temat książki jest trudny, to ciężko nie kibicować bohaterom.
Polecam

Świetna!
Polecam

Książka opisuje dwójkę ludzi po przeżyciach, którzy nie potrafią zapomnieć o przeszłości...wciąga bardzo i mam ochotę przeczytać kolejna cześć .Na moje nieszczęście nie ma jej w internecie :(

Fenomenalna historia. Pochłonęła mnie bez reszty, aczkolwiek uprzedzam chusteczki będą potrzebne.

Tyle wspaniałych recenzji...tle wysokich ocen...a ja niestety nie jestem zachwycona...Owszem książka porusza ważny temat jakim jest życie ludzi którzy utracili bliskich i nie potrafią ruszyć dalej i oczywiście narkotyki!!...Myślę, że dla wielu osób, które szukają odpowiedzi w pewnym sensie da możliwość zrobienia małego kroku do przodu...Nie zmienia to jednak faktu, że nie nie porywa jak inne pozycje autorki, nie wylewa łez, nie wywołuje uśmiechu...

Dalsza część recenzji na: http://goschebooks.blogspot.com/2015/10/breaking-nova-tom-1-jessica-sorensen.html

Już po opinii i kilku recenzjach wiedziałam, że zaczynam przygodę z przytłaczającą historią. Akurat miałam ochotę na coś smutnego, więc pozycja wydawała się idealna. I była. Zwykle w książkach New Adult, jeżeli opisany jest jakiś problem, czy bohater się z czymś mierzy, mimo wszystko spotykamy zrozumienie, ukojenie, pogodzenie, przyjaźń i miłość. I właściwie mogłoby się wydawać - problem jest dalej, ale zepchnięty na sam koniec. ''Breaking Nova'' taka nie jest. Tu mamy całą książkę w smutku, łzach, pogrążenie w żalu, nienawiść i złość. Z trudem można spotkać uśmiech któregoś z bohaterów.

Oboje bohaterowie są wrakami. Oboje sobie nie radzą i oboje nie chcą przyjąć pomocy. Ich historia mnie poruszyła do tego stopnia, że nie mogłam się oderwać od lektury. Dwójka bohaterów, którzy są tak do siebie podobni, którzy noszą w sobie tyle winy i żalu, że aż boli czytanie o nich. Najgorsze jest chyba to jak bardzo boją się wpuścić inną osobę do swojego życia, bojąc się złamać obietnicę zmarłej osoby. Brakuje mi słów aby wyrazić co czułam i jak się czułam podczas czytania.

• Romans
  • Po angielsku