Lucyna w opałach. Bridżyt Dżons, jakiej nie znacie

Ela Abowicz Wydawnictwo: Feeria literatura piękna
Feeria
2014-02-19
2014-02-19
Lucyna kobieta literatura kobieca literatura polska literatura XXI wieku humor

swietna, polecam

swietna, polecam

Książka jest ok. Chociaż osobiście czasem wkurzały mnie rozmyślania bohaterki, Lucyny. Miałam momentami wrażenie, że uważa się za osobę bez której świat się zaraz rozleci. I odejście do niektórych spraw. Czasem opis jej zachowań przypominał wariactwo. Ale mimo wszystko jest to dość lekka lektura dla młodzieży jak i dla osób w innym wieku. Czyta się szybko i przyjemnie.

Powieść obyczajowo romantyczna. Lucyna pracuje w tygodniku "Wzdłuż". Lucyna ma prawie czterdziestkę na karku, nienawidzi swojej szefowej i coraz bardziej brzydzi się swojej pracy. Bohaterka ma długi w bankach, mieszka w bloku a jej sąsiadką jest jej własna matka Pani Alina, która mieszka z psem Gapą. Lucyna jest wdową i mieszka ze swoim synem Patrykiem, który ma 15 lat i prawdopodobnie nie zda do następnej klasy. W życiu Lucyny jest jeszcze jej młodszy brat Tymon, który właśnie się zakochał. Jest jeszcze Zielonooki to znaczy fascynujący facet, którego Lucyna spotyka w różnych miejscach i najczęściej w krępujących sytuacjach. Życie Lucyny to pasmo katastrof, których chyba nic nie zatrzyma.
Moim zdaniem zabawna i dość mądra powieść, którą napisała inteligentna osoba. Przewrotne szczęśliwe zakończenie jest bardzo oryginalne i zabawne.

Lekka, zabawna, szybko się czyta. Miła odskocznia od rzeczywistości.

Lekka, zabawna, szybko się czyta. Miła odskocznia od rzeczywistości.

Ksiazka do ktorej jeszcze napewno powroce Pelna humoru nieoczekiwanych zwrotow ,bardzo szybko i lekko sie ja czyta .Podczas czytania uronilam wiele lez - ze smiechu .

Gdyby nie wpadła mi w ręce nic by się nie stało. Po przeczytaniu też niczego specjalnego nie odkryłem, nie doświadczyłem i nie przeżyłem. Można strawić ale wydaje się, że należy rozważyć tę opcję, ponieważ dostępnych jest dużo innych bardziej interesujących książek.

Nie wiem skąd wiara autorki, że stworzy powieść lepszą od tych,które wyśmiewa. Nie stworzyła. Odradzam.

Lekka, łatwa i przyjemna, współczesna opowieść o codziennym życiu młodej, zdolnej, wykształconej dziennikarki, jej problemach, pracy w korporacji i nie tylko. Polecam - chwilami jak w lustrze możemy przejrzeć się w historii tej kobiety. Trzeba przyznać, że autorka wykazała się niezwykłym zmysłem obserwatorskim, a wszystko opisała barwnym językiem z dużą dozą humoru.

Lucyna to kobieta po przejściach - kierownik działu - szumnie nazywanego kulturalnego w czasopiśmie "Wzdłuż" - prywatnie zaś samotna matka krnąbrnego nastolatka, nieco zmęczona wyścigiem szczurów i wszechogarniającym brakiem kultury. Jak każda kobieta miewa czasem gorsze dni - kiedy to od rana wszystko sprzymierza się przeciwko niej - i tramwaj znowu odjechał zbyt szybko, Synek znowu wrócił późną nocą, a Lucyna nocą czytała nadesłane jej w ramach konkursu, w którym była przewodniczącą jury - książki tak naprawdę o niczym.

W myślach Lucyna bluzga na cały celebrycki światek - na jej Szefową - Halinę Cesarską - na ogłupiające artykuły, które musi sygnować swoim nazwiskiem, na to że nikt się jeszcze nie poznał na jej talencie dziennikarskim ...ech....

...i w końcu postanawia, że może jednak coś zmieni. No i zmienia się , niekoniecznie jednak tak jakby Lucyna chciała...

Lucyna w opałach to według opisu miała być polską Brydżyt Dżons - opowieścią z dużą dawką humoru - czyli relaks z książką w czystej postaci. .ekhm ekhm ...nie do końca - przynajmniej dla mnie. Główna bohaterka momentami rzeczywiście sprawiała, że śmiałam się. MOMENTAMI tylko , niestety. Przez większą bowiem część czasu jaki spędziłam czytając Lucynę w opałach - wkurzała mnie okropnie. Jak by to powiedział mój znajomy "tyłek pełen pretensji", non stop sfochowana kobieta, która stawia się trochę ponad innych. Jeśli rzeczywiście wierzyć Autorce, że nie wyssała tej historii z palca - to OMG!!!

Pomimo wszystko książkę czyta się szybko, gdyż jest napisana językiem bardzo lekkim. Nie rozbawiła mnie tak jak tego oczekiwałam, ale być może moje oczekiwania "rozbawienia" były zbyt wygórowane.

Myślę, że to książka na nadchodzące lato - tak na plażę - gdyż rzeczywiście momentami będziecie się śmiać

zapraszam www.szyszunie.pl

Dość przyjemna w czytaniu ale jak dla mnie za bardzo kobieca. Wątek gejowski ledwo zaznaczony.

• Przeczytane 2017
  • 2015