Wyspa skarbów

Zielona Sowa
Treasure Island
literatura dziecięca
Michał Filipczuk

Przygodowa powieść Stevensona słuchana po latach w świetnej interpretacji Wojciecha Malajkata nie wytrzymała próby czasu, wszystko tam jest płaskie i przewidywalne, jedni są szlachetni, drudzy łajdacy zaś akcja toczy się za wolno, przerwałem słuchanie dosyć szybko; rozczarowanie.

Z pozoru "Wyspa skarbów" to opowieść skierowana tylko do młodych czytelników. Moim zdaniem, jest to jednak historia, którą może zachwycić się każdy, niezależnie od wieku. W końcu wszyscy dorośli czytelnicy w dzieciństwie z pewnością marzyli o dalekich podróżach, ukrytych skarbach, a przede wszystkim wspaniałych przygodach. Obudźmy więc te wspomnienia i dajmy się zabrać w...

Znalazłem wśród starych książek mojej mamy. Od razu napaliłem się na klasyczną powieść przygodową z ery rozkwitu gatunku w dodatku jeszcze o piratach. Nie mogło zapowiadać się lepiej. Zacząłem czytać i nie mogłem wprost uwierzyć, jednak z każdą stroną ta informacja coraz bardziej do mnie docierała. Wyspa skarbów jest po prostu przeciętna.

Zacznijmy od tego, co tu gra....

Z cyklu nadrabiania zaległości klasyków literatury dziecięcej: Wyspa skarbów to lektura lekka, szybka i przyjemna. Jest to powieść przygodowa zawierająca absolutnie wszystkie elementy poszukiwania skarbów: piraci, rum, papugi, mapy, wyspa. Do tej pory znałam jedynie wersję Disneyowską jednak bardzo się cieszę, że mogłam zapoznać się z pierwowzorem. Warto przeczytać.

Książka legenda - ekranizowana, wznawiana, opowieść, która nigdy się nie znudzi - a Długi John Silver, Flint i reszta zgrai są znacznie lepiej znani niż kapitan Jack Sparrow ucieleśniany przez Johnnego Deepa.
Klasyk najczystszej wody

Kto będąc nastolatkiem nie chciał przeżyć takich przygód jak bohaterzy książki R.L. Stevensona. Chyba każdy; pragnienie to w plastyczny sposób oddaje ,,Wyspa skarbów". Pełno w niej piratów, wilków morskich, poszukiwaczy złota, bosmanów. Zawsze warto.

Powieść przygodowa najwyższej próby, ze znakiem najwyższej jakości, czego dowodem jest fakt, iż lata lecą a książka nie zestarzała się choćby odrobinę. Uniwersalna, wciągająca historia, która ustanowiła trendy na setki (tak, tak) lat i stała się legendą, której każdy z nas może stać się częścią, jeśli tylko uda się do księgarni, lub biblioteki. Wsiadajcie na pokład...

Lekka, miła i przyjemna powieść przygodowa, w której odnaleźć możemy wszystko co jest wymagane od książki o skarbie i piratach. Jest więc tytułowy skarb i dołączona mapa, jest tajemnicza wyspa, są piraci a wśród nich oczywiście kuternoga oraz gadająca papuga a do tego sporo rumu i grogu oraz przyśpiewka piracka (której część jak kojarzę, została wykorzystana w jednym filmie...

Lekka powieść przygodowa, która nie pozwoliła mi się w niej zatracić. Wydaje mi się, że zdecydowanie za późno zdecydowałem się na jej przeczytanie. W szkole średniej mogłaby mnie bardziej zainteresować. Wcześniej miałem jedynie styczność z "Planetą Skarbów" Disneya i tam również najbardziej spodobała mi się postać Johna Silvera.

Świetna morska przygodówka. Czytając, miałam wrażenie, że sama jestem częścią załogi, wędrując wśród kołyszących fal.. Oczami wyobraźni widziałam piękno wyspy. Postać Silvera mocno tajemnicza i intrygująca. Intrygi, zdrady...Jestem bardzo zauroczona tą powieścią.

3 345
    1 239