Leksykon miast intymnych. Swobodny podręcznik do geopoetyki i kosmopolityki

Okładka książki Leksykon miast intymnych.  Swobodny podręcznik do geopoetyki i kosmopolityki Jurij Andruchowycz Patronat LC
Jurij Andruchowycz Wydawnictwo: Czarne Seria: Poza serią literatura piękna
literatura piękna
Poza serią
Czarne
2014-03-11
2014-03-11
Katarzyna Kotyńska
granice poezja kosmopolityzm podróże miasta literatura ukraińska

Okładka książki Fabularie nr 2 (23) 2020 Jurij Andruchowycz, Beata Patrycja Klary, Michał Krawczyk, Małgorzata Lebda, Maciej Melecki, Paweł Nowakowski, Marcin Podlaski, Amelia Pudzianowska, Redakcja magazynu Fabularie, Michał Tabaczyński, Michał Trusewicz, Magdalena Urbańska, Jarek Westermark, Katarzyna Zwolska-Płusa, David Zábranský
Ocena 8,5
Fabularie nr 2... Jurij Andruchowycz,...
Okładka książki Worochtarium Jurij Andruchowycz, Ołeksandr Bojczenko, Orest Drul
Ocena 8,5
Worochtarium Jurij Andruchowycz,...
Okładka książki Znikająca Europa Jurij Andruchowycz, Mircea Cărtărescu, Karl-Markus Gauß, Tatjana Gromača, Marius Ivaškevičius, Lídia Jorge, Fatos Lubonja, Geert Mak, Christoph Ransmayr, Andrzej Stasiuk, Swietłana Wasilenko
Ocena 7,0
Znikająca Europa Jurij Andruchowycz,...

Oficjalne recenzje i

Miejsca w sercu

Link do recenzji

1814 285 182

Doceniam pomysł, ale realizacja zupełnie nie przypadła mi do gustu. Opisy miast w pijackim widzie. Szybko mnie znudziła.

Mam mieszane uczucia. Na plus pomysł i kilka ciekawych historii. Na minus - czasem wieje nudą.

Mnie zainteresowały historie z miast, które chcę zobaczyć i z tych, w których byłem, by skonfrontować obserwacje swoje i Autora.

Generalnie, książka raczej do przewertowania niż do przeczytania od deski do deski.

Przerost formy nad treścią. Za to ładnie wygląda na półce. Tylko chyba trochę za droga jak na ozdobę. Zupełnie nie polecam.

Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że dawno żadna książka nie wynudziła mnie tak jak ta właśnie.Naprawdę spodziewałam się czegoś ciekawszego. Niestety nie polecam.

• Chcę w prezencie
  • Kindle
  • Czarne
  • Ebook
  • 2014

Jurij Andruchowycz Leksykon miast intymnych. Swobodny podręcznik do geopoetyki i kosmopolityki Zobacz więcej