rozwińzwiń

Żydowscy Kolaboranci Hitlera

Okładka książki Żydowscy Kolaboranci Hitlera Ireneusz Lisiak
Okładka książki Żydowscy Kolaboranci Hitlera
Ireneusz Lisiak Wydawnictwo: Capitak historia
300 str. 5 godz. 0 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Capitak
Data wydania:
2013-12-02
Data 1. wyd. pol.:
2013-12-02
Liczba stron:
300
Czas czytania
5 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364037535
Tagi:
Historia żydzi syjonizm syjoniści izrael judenrat żyd
Średnia ocen

7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Wołyń bez mitów. Kulisy ukraińskiego ludobójstwa na Polakach Witold Gadowski, Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Krzysztof Kawęcki, Ireneusz Lisiak, Paweł Lisicki, Stanisław Michalkiewicz, Leszek Pietrzak, Leon Popek, Michał Siekierka, Ewa Siemaszko, Stanisław Srokowski, Łukasz Warzecha, Paweł Zdziarski, Leszek Żebrowski
Ocena 10,0
Wołyń bez mitó... Witold Gadowski, Ta...
Okładka książki Żydzi, Piłsudski, Propaganda. Zakazana historia Bitwy Warszawskiej 1920 Tomasz Formicki, Jarosław Kornaś, Ireneusz Lisiak, Brunon Różycki
Ocena 0,0
Żydzi, Piłsuds... Tomasz Formicki, Ja...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
33 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
10
10

Na półkach:

Wstrząsająca i niesamowita. Książka opowiada o rzeczach, o których osoba niewtajemniczona w historię Żydów, nie nauczy się ni w szkole, ni na studiach. Historie w książce brzmią jak science-fiction, co sprawia, że nie można się oderwać od lektury. Bardzo polecam!

Wstrząsająca i niesamowita. Książka opowiada o rzeczach, o których osoba niewtajemniczona w historię Żydów, nie nauczy się ni w szkole, ni na studiach. Historie w książce brzmią jak science-fiction, co sprawia, że nie można się oderwać od lektury. Bardzo polecam!

Pokaż mimo to

avatar
160
63

Na półkach: ,

Kwestia losów Żydów w czasach II WŚ niemalże w całości jest sprowadzana do obozów zagłady oraz masowych egzekucji. Oczywiście w świetle istniejących dowodów na zbrodnie popełnione na Żydach podczas wojny nie ulegają wątpliwości, jednakże temat ten jest poddany dziwnej cenzurze. Cenzura ta uaktywnia się wówczas, gdy jakiś z badaczy-historyków wygłosi chociaż opinię i zdanie, w którym dla niektórych środowisk znajduje się choćby cień antysemityzmu. Od razu wtedy dokonuje się zabieg w postaci postawienia danej osoby w rzędzie „negacjonistów” i „żydożerców”. Taka przykrość spotkała niegdyś nieżyjącego już dr Dariusza Ratajczaka.

Książka Ireneusza Lisiaka podejmuje temat istotnie niezwykle ważny, ale także pozostający gdzieś na uboczu – schowany pod dywan bądź gdzieś w kącie. Nie jest to pierwsza publikacja autora, w której zajmuje się tematyką żydowską. Już wcześniej wydał on bowiem pozycję zatytułowaną „Zakłamany Holokaust”.
Tym razem autor skupia się na problematyce żydowskiej kolaboracji z aparatem państwowym III Rzeszy. W książce szczególnie dużo miejsca poświęca się kwestii związanej z powstaniem Gett oraz żydowskich organów administracyjnych, pełniących tam poniekąd funkcję nadzorującą. Należały do nich Judenraty oraz tzw. żydowska policja. Stanowiły one niezbędne narzędzia w mechanizmie eksterminacji. Żydowska policja często sama wyszukiwała odpowiednich kandydatów do tzw. przesiedleń, będących w rzeczywistości wywózkami do obozów koncentracyjnych. W kontekście tematyki gett Lisiak opisuje również ich genezę powstania. Był to początkowo projekt koncentracji Żydów w jednym miejscu z pomysłem utworzenia dla nich pewnego rodzaju autonomii (np. projekt rezerwatu żydowskiego na terenie Lubelszczyzny). W projektach tego rodzaju pokładali po części nadzieję syjoniści, którzy widzieli w tym szansę na zwiększenie emigracji żydowskiej do Palestyny.
Ważnym elementem książki są również kwestie związane z ruchem syjonistycznym. Niektórzy jego przedstawiciele poszli na współpracę z III Rzeszą z różnych motywów i pobudek. W tym miejscu jednak nie do końca zgadzam się z autorem książki, który przypisał syjonistom z góry złowieszcze intencje, które polegały na wyłowieniu „najlepszego materiału biologicznego” i osiedleniu go w Palestynie. To prawda, że wśród części prominentnych przedstawicieli tego ruchu tak było, jednakże nie można dokonywać tutaj zupełnej ekstrapolacji. A przez moment, czytając tą publikację można było poniekąd odnieść takie wrażenie.

Podsumowując całokształt pracy, książka jest warta przeczytania. Należy pochwalić autora za dobry materiał źródłowy i podjęcie bardzo śliskiego, politycznie niepoprawnego tematu. Przywołanych tutaj faktów nie uczą zarówno w szkołach, jak i na studiach. Tymczasem warto posiadać pewną wiedzę, zwłaszcza gdy z Polaków na świecie usiłuje się zrobić naród sprawców, szmalcowników.

Kwestia losów Żydów w czasach II WŚ niemalże w całości jest sprowadzana do obozów zagłady oraz masowych egzekucji. Oczywiście w świetle istniejących dowodów na zbrodnie popełnione na Żydach podczas wojny nie ulegają wątpliwości, jednakże temat ten jest poddany dziwnej cenzurze. Cenzura ta uaktywnia się wówczas, gdy jakiś z badaczy-historyków wygłosi chociaż opinię i zdanie,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
94
89

Na półkach: ,

Już kupując tę książkę, miałam pewne obawy. Od jakiegoś czasu panuje "boom" na niezależnych publicystów i pisarzy. Jeśli coś staje się popularne, opłacalne lub jakiś temat trafia na podatny grunt, włącza mi się czerwona lampka.
Po lekturze moje odczucia są słodko-gorzkie, ale takie być powinny. Książkę czyta się świetnie. Autor jest bardzo rzetelny, opisuje obszerną bibliografię z której korzystał ( najczęściej to pamiętniki ocalałych z polskich gett Żydów),mamy tu same konkrety, miejsca, postaci, wydarzenia. Z drugiej jednak strony, dawno już nie czułam takiego niesmaku. Czytam i słyszę różne opowieści, ale historie zawarte tutaj, nieustannie mnie szokowały.
Pan Lisiak nie szuka na siłę. Opisuje kolaboracje "z rozmachem". Czytamy o działalności syjonistów po 1933 roku kiedy Hitler doszedł do władzy i ich współpracy z nazistami przed wybuchem wojny. Mamy wstrząsające relacje o "królu" łódzkiego getta-Chaimie Rumkowskim, który za swoją działalność został żywcem rozszarpany przez żydowskich współwięźniów, po tym jak trafił do obozu (osobiście nawoływał Żydów w gettcie do oddania swoich dzieci poniżej 10 lat z przeznaczeniem do zagłady, co zresztą się powiodło i zginęły, oddane przez własnych rodziców na śmierć),o bezlitosnych, okradających i wysyłających na śmierć rodaków Judenratach. Poznajemy życie w gettach kilku polskich miast od podszewki. Bywały sytuacje, kiedy Żydzi należący do elit, organizowali na terenie getta wystawne przyjęcia, podczas gdy Janusz Korczak walczył o bochenek chleba. Dowiadujemy się, że żydowskimi organizacjami wysługiwało się Gestapo, natomiast w szeregach NSDAP i Wehrmachtu widywało się wielu Żydów. Autor podjął próbę oszacowania liczby Żydów, którzy zginęli z powodu działalności lub bezpośrednio z rąk swoich braci. Liczba ta sięga 500 tysięcy.
Czy wobec tych faktów, mamy w milczeniu znosić skandaliczne słowa kierowane pod naszym adresem, które mają nas wpędzać w poczucie winy i odpowiedzialność za-jak to określiła Pani dr Alina Cała z ŻIH- rzekomą eksterminację 3mln Żydów? A może osławiony "antysemityzm" to całkiem niezły sposób zarabiania i "szczucie" jednych na drugich powoduje, że ten "trzeci korzysta"?

Już kupując tę książkę, miałam pewne obawy. Od jakiegoś czasu panuje "boom" na niezależnych publicystów i pisarzy. Jeśli coś staje się popularne, opłacalne lub jakiś temat trafia na podatny grunt, włącza mi się czerwona lampka.
Po lekturze moje odczucia są słodko-gorzkie, ale takie być powinny. Książkę czyta się świetnie. Autor jest bardzo rzetelny, opisuje obszerną...

więcej Pokaż mimo to

avatar
126
17

Na półkach: ,

Książka zgodna z polską racją stanu.
Autor bazując głównie na pracach żydowskich historyków udowadnia i opisuje ogrom kolaboracji Żydów z Niemcami.
Było to współpraca nie tylko przeciwko II RP a głównie w zagładzie żydowskiego narodu.
Obecni żydowscy opluwacze Polaków widzą drzazgę w naszej postawie w czasie II WŚ nie chcą a raczej celowo nie widzą belki w swojej.
Kolaboracja Żydów z Niemcami i Sowietami powinna być obligatoryjnie przedstawiana na lekcjach historii.

Książka zgodna z polską racją stanu.
Autor bazując głównie na pracach żydowskich historyków udowadnia i opisuje ogrom kolaboracji Żydów z Niemcami.
Było to współpraca nie tylko przeciwko II RP a głównie w zagładzie żydowskiego narodu.
Obecni żydowscy opluwacze Polaków widzą drzazgę w naszej postawie w czasie II WŚ nie chcą a raczej celowo nie widzą belki w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
53
34

Na półkach: , ,

Jestem dopiero w trakcie czytania tej książki, jednak muszę dodać już teraz opinię (jak dotąd są same gwiazdki, które niestety nie zachęcają do lektury). Książka jest napisana przystępnym językiem, mimo, że wiele jest w niej faktów, nazwisk, nazw instytucji itp to czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko. Jest napisana dokładnie tak jakbym chciała opowiedzieć komuś to co już wiem na temat Holocaustu, jego prawdziwych jednak celowo przemilczanych przyczyn oraz przebiegu. We wstępie Autor tłumaczy czym jest syjonizm, jak wiele ma wspólnego z nazizmem, w kolejnych rozdziałach omawia rolę instytucji żydowskich w mordowaniu Żydów. Książka zapowiada się świetnie, czytając ją mam wypieki na twarzy i co rusz mam ochotę krzyknąć "wiedziałam!!". Autor podaje również tytuły książek, dokumentów z których czerpał wiedzę w związku z czym moja lista obowiązkowych lektur rośnie z każdym rozdziałem. Bardzo polecam, otwiera oczy.

Jestem już po lekturze - zajęła mi 3 wieczory, więc możecie się Państwo domyślić, że czyta się "ciurkiem". Ale szybciutko opowiem czy książka trzyma poziom - tak, trzyma. Szczerze mówiąc autor pojechał i zmieszał z błotem tytułowych bohaterów:) Nie jestem antysemitką, ale po tym wszystkim co fundują nam media, politycy nie tylko zagraniczni ale też "polscy" wmawiając nam czynny udział w mordowaniu Żydów, a naród żydowski milczy to naprawdę mam dosyć udawania, że wszystko jest ok i przeszłość nic nie znaczy. Książka jest naprawdę bardzo ciekawa, ponieważ każda strona ukazuje jak potworną rzeź zgotował swoim członkom naród żydowski, nie tylko wszystkie instytucje zawiodły, ale też same ofiary w wielu przypadkach dla ratowania własnego życia wybierały - nie walkę jak Polacy - ale donosicielstwo, rabunek, bicie i zaciąganie na wywózkę innych. Może i w Polsce byli źli Polacy, ale w porównaniu z tym jakimi metodami posługiwali się Żydzi i na jaką skalę... to na prawdę jako naród możemy być z siebie dumni. MY nie zasługujemy na "metkę" sojuszników Hitlera.

Jestem dopiero w trakcie czytania tej książki, jednak muszę dodać już teraz opinię (jak dotąd są same gwiazdki, które niestety nie zachęcają do lektury). Książka jest napisana przystępnym językiem, mimo, że wiele jest w niej faktów, nazwisk, nazw instytucji itp to czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko. Jest napisana dokładnie tak jakbym chciała opowiedzieć komuś to co już...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  92
 • Przeczytane
  35
 • Posiadam
  17
 • Historia
  7
 • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym
  1
 • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  1
 • Tematyka Żydowska
  1
 • Książnica Płock
  1
 • Łukasz chce przeczytać
  1
 • Teraz czytam
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Żydowscy Kolaboranci Hitlera


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne