Dziewczyna wchodzi do baru

Okładka książki Dziewczyna wchodzi do baru Helena S. Paige
Okładka książki Dziewczyna wchodzi do baru
Helena S. Paige Wydawnictwo: W.A.B. literatura piękna
A Girl Walks into a Bar
W.A.B.
2013-10-16
2013-10-16
Piotr Grzegorzewski

Książkę miałam okazję przeczytać w zabawie jaką jest BookTour.

To było moje pierwsze spotkanie z powieścią interaktywną. Uważam, że to fajna odskocznia od klasycznej literatury. Być może znając więcej książek tego typu miałabym lepsze porównanie.

Na temat tej książki powiem tak: nie było źle. Co prawda moje wybory sprawiły, że moja historia była bardzo szybka, krótka, a ja sama czułam niedosyt. Chciałabym aby to była akcja niczym w prawdziwej książce pełnej zwrotów akcji. Żebym miała prawdziwe dylematy, zamiast wybierać jakie gatki ubiorę, albo czy zostawię niespełnionego młodzika samego ze sobą. Tym czasem była to zwykła historyjka z życia dziewczyny co poszła do baru wybierając takie nie inne gacie. Także bez szału, ale nie żałuję, że poznałam ten typ książki. Przekonała mnie ona do sięgnięcia w przyszłości po inne książki interaktywne.

Książkę miałam okazję przeczytać w zabawie jaką jest BookTour.

Pozycja ta to książka interaktywna, a więc czytelnik ma wpływ na losy głównej bohaterki. Czytając wybieramy czy idzie do miejsca A czy B, zostajemy z osobą X czy jednak udamy się do osoby Y. Jest to na pewno ciekawa konstruktywnie książka, szczególnie, że czytając poszczególne wybory wszystko ze są współgrało, nie było pomieszania.
Główna bohaterka wchodzi do baru, gdzie dowiaduje się, że jej przyjaciółka ją niestety wystawiła przez pracę. Teraz trzeba zdecydować co chcemy robić, co sama bym chciała zrobić, ponieważ dzięki konstrukcji czytelnik (a najlepiej czytelniczka) jest w stanie wczuć się w rolę. U mnie wieczór potoczył się bardzo pomyślnie, wypiła drinki, poszła na kolację z szefem swojej przyjaciółki, spędziła z nim upojne chwile na odkrywaniu nowych urozmaiceń łóżkowych, a po powrocie do domu wypiła piwo z nowych sąsiadem.
Krótkie, lekkie, bez zobowiązań, bez myślenia, książka na odstresowanie, dla zabicia czasu czy właśnie na pokonanie zastoju czytelniczego.

Główna bohaterka wchodzi do baru,...

Jest to powieść interaktywna , w której to my decydujemy, jakie będą kolejne kroki bohaterki (albo nasze, bo narracja jest tak skonstruowana, że mamy wrażenie, iż to my bierzemy udział w tych wydarzeniach 😈)

Dużo nie napiszę, bo i szybko poszło. Moja bohaterka wylądowała na nagiej sesji zdjęciowej, trochę rozwalila studio fotografa, a potem wyladowala z nim w łóżku... A raczej na motocyklu
Na koniec wypiła piwo z nowym sąsiadem i... tyle.

Krótko, jak dla mnie za krótko. Nie wiem, czy każda obrana ścieżka tak szybko się kończy, chociaż to podejrzewam, ponieważ sama książka nie jest ogromna objętościowo.

Sięgnęłam po książkę z ciekawości i cieszę się, że mogłam zobaczyć coś nowego, ale niestety nie jest jednak to dla mnie. Niemniej książka ma w sobie pikanterię, której nie da się nie polubić 😈

Dziewczyna wchodzi do baru jest powieścią interaktywną. Czytelnik po przeczytaniu fragmentu książki, sam decyduje w jaki sposób pokieruje fabułą poprzez przejście do podanej strony.

Pomysł na interaktywną historię jest fajny. Przez pierwsze pięć minut, świetnie się bawiłam. Potem było tylko gorzej. Może to wina moich wyborów, a może miałam zbyt wysokie oczekiwania. Wszelkie nadzieje straciłam, gdy przeczytałam tekst bohaterki, która wchodząc do łazienki mówi: przyszłam tylko na siusiu. Nie mam pojęcia dlaczego, ale rozwalił mnie ten tekst po całości 😂 Jakoś nie pasuje do dorosłej kobiety, która siedzi w barze i zastanawia się z kim spędzi noc 😂

Samo rozwinięcie fabuły było średnie. Czułam się jakbym czytała suche fakty, a nie książkę.
Ciekawe doświadczenie, ale niestety jestem na nie.
Finalnie moja bohaterka wylądowała sama w chacie oglądając film, a ja przygodę z tą książką zakończyłam po dwudziestu minutach.

"Dziewczyna wchodzi do baru" Heleny S. Paige to książka interaktywna - czytelnik sam decyduje, jak potoczy się akcja przechodząc na wybrane strony. Tytułowa dziewczyna wybiera się na spotkanie z przyjaciółką do baru. Niestety, koleżanka się nie pojawia - szef zatrzymał ją w pracy. Co zrobi główna bohaterka? Jak potoczy się ta noc? Możemy zdecydować sami.
Byłam bardzo ciekawa tej książki, kiedyś bardzo lubiłam książki paragrafowe i ucieszyłam się, że będę mogła taką przeczytać.
Sam pomysł był niezły, mamy do wyboru kilka scenariuszy - całkiem przemyślanych i dopracowanych. Niestety, sama treść mnie zawiodła - może miałam za duże oczekiwania . Spodziewałam się jakiejś intrygi, a dostałam po prostu... erotyk i to nie najwyższych lotów. Nie napiszę więcej, żeby nie spoilerować - ale moja nocna przygoda skończyła się dość szybko (taką drogą poszłam).
Na pewno jest to ciekawe doświadczenie z inną formułą książki, ale mnie nie zachwyciła.

Byłam bardzo...

Najkrócej mówiąc: pomysł świetny, wykonanie słabe.

Chciałam przeczytać "Dziewczynę", ponieważ bardzo lubię książki interaktywne (patrz: seria "Wehikuł czasu"!) - i pod tym jednym względem książka mnie nie zawiodła, bo konstrukcja jest przemyślana i logiczne dopracowna. Natomiast treść jest bardzo słaba, z tym że właściwie nie spodziewałam się niczego innego, nie byłam więc zaskoczona. Przeczytanie zajęło mi co najwyżej pół godziny, ponieważ taką obrałam sobie "trasę". Później przejrzałam odrzucone ścieżki i uznałam, że były nieporównywalnie bardziej żenujące niż ta "moja" (czyli w zasadzie - wybrałam całkiem nieźle!).

Bardzo lekka, nieco głupawa książka, do której po prostu trzeba mieć sporo dystansu - i wtedy można zyskać półgodzinną rozrywkę niewysokich lotów.

Najkrócej mówiąc: pomysł świetny, wykonanie słabe.

Lekka lektura na jesienny wieczór z winem ;) Nie jest to wielce ambitne dzieło, a opowiastka o zabarwieniu erotycznym, w dodatku kreowana przez nas samych. Nie spotkałam dotychczas takiej formy, a bardzo mi się spodobała. Szkoda, że taka krótka.

Fajna konwencja. Podobala mi sie struktura,inna niz zwykle. Sama tresc lekka ,przyjemna erotyka.

Znaczna część książki jest po prostu zabawna, ale są w niej również całkiem dobre momenty, które przyjemnie się czyta.

Niezobowiązującą przygoda na jedną noc - to zarówno opis fabuły jak i samej lektury. Książka interaktywna, w której mamy do wyboru 9 scenariuszy spędzenia tego wieczoru. A każdy bardziej gorący. Fajna odskocznia od klasycznych powieści.

• 2015
  • Erotyka

Dodaj cytat z książki Dziewczyna wchodzi do baru