Skarb Priama. Życie Henryka Schliemanna. Historia odkrycia Troi

Okładka książki Skarb Priama. Życie Henryka Schliemanna. Historia odkrycia Troi Philipp Vandenberg
Okładka książki Skarb Priama. Życie Henryka Schliemanna. Historia odkrycia Troi
Philipp Vandenberg Wydawnictwo: Uraeus biografia, autobiografia, pamiętnik
Uraeus
1997-01-01
1997-01-01
Philipp Vandenberg

Schliemann wielkim odkrywcą był. Troja, maska Agamemnona itp. Wszyscy wiedzą, pamiętają z podstawówki. Ale Henryk Schliemann był też człowiekiem, ze wszystkimi swoim marzeniami, planami, pokusami, i wadami oraz obsesją na temat własnego jednego prawdziwego wizerunku (dziś, gdyby nie było mu szkoda wydatków, na bank zatrudniłby agencję od PR).
Świetny reportaż pióra Vandenberga, m.in. przetykany cytatami współczesnych Wielkiego Odkrywcy i jego rodziny. A nade wszystko odbrązowienie bardzo kontrowersyjnej postaci "archeologa".
Genialna sprawa. Brać, pożyczać i czytać! Nie, absolutnie nie musisz być fanem historii, by sięgnąć po "Skarb Priama".
Aaaaale... Broń Boże, nie sięgajcie po audiobooka, którego zmasakrował lektor, namiętnie czytający zbitkę "trz" jako "czy" (czydzieści lat, cznadel, czeba...). Koszmar!

Świetny reportaż pióra...

Książka dla wielbicieli starożytności i nie tylko. Jeżeli fascynuje Cię Iliada, Odyseja, i mity greckie to historia życia odkrywcy Troi Henryka Schlimanna niewątpliwie zainteresuje Cię. Jak dla mnie książka na duży PLUS!

Do tej lektury zachęcił mnie C. W. Ceram książką “Bogowie, groby, uczeni. Tajemnice archeologii”. Tak pięknie pisał o odkrywcy Troi, że postanowiłem zgłębić temat.
Schliemann był człowiekiem, który stworzył swoją biografię i według niej żył. Według mnie był jednym z największych mitomanów w historii. Był tez mistrzem kreowania własnego wizerunku.
Wciągające książka, którą polecam nie tylko miłośnikom historii i archeologii. Barwne losy Schliemanna zaciekawią każdego.

Wciągające książka, którą...

Ciekawa książka przybliżająca postać znanego archeologa Henryka Schlimanna , który twierdził że odkrył Troję.A był on osobą nietuzinkową.Własne marzenia z dzieciństwa dotyczące Troji urzeczywistnił w dorosłym życiu , poświęcając archeologii całe swoje życie.Dodatkowo wokół własnej osoby stworzył legendę jeszcze za swojego życia.

Warto przeczytać!

Warto przeczytać!

Bardzo ciekawie napisana biografia człowieka, który miał w życiu cel (może to była mania).

• E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • EpuB
  • 05. Aud+
  • Przeczytane dawno temu
  • Nauka

Dodaj cytat z książki Skarb Priama. Życie Henryka Schliemanna. Historia odkrycia Troi