Dziennik duszy

Il Giornale Dell' Anima e Altri Scritti di Pietá
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-7006-958-4
Józefa Ledóchowska

Najpierw był film "Dobry Papież" a potem sięgnęłam po książkę, czuję duży sentyment do tego Papieża

Bardzo dobra jako lektura duchowa. Nie wiem czemu książka ta jest tak mało znana. Papież daje przykład i zachęca do gorliwości wiary.

W końcu, ze łzami w oczach, mogłam trzymać w rękach tę książkę, do której przeczytania od tak dawna się zabieram… Ten człowiek już dawno mnie zainspirował, dzięki filmowi poświęconemu jego pamięci – teraz miałam okazję przeczytać jego osobisty duchowy pamiętnik; notatki, które zazwyczaj pisze się w tajemnicy, tylko dla siebie, by lepiej zrozumieć swoje życie, znaleźć sens...

Książka całkiem niezła, ale spodziewałam się czegoś innego. Książka ukazuje odczycia na poszczególnych etapach Jego życia.

Książka niezwykle ciekawa, zwłaszcza dla osoby wierzacej. Pokazuje pełną drogę do świętości, polecam.

Właściwie jest to jedna wielka przepiękna modlitwa. Urzekło mnie to, że nie podawał się, wymieniał te same błęy, ale nigdy nie powiedział to się nie uda. Zawsze jest to się uda jak nie teraz to następnym razem, osiągnę świętość dzięki pomocy Boga. Ogromne zawierzenie Bogu i wielka delikatność w stosunku do ludzi. Jest naprawdę Świętym. Dla mnie myśl, dobieraj lektury i nie...

• Religia
  • Chrześcijaństwo