Kopalnia złota

Tomasz Wyżyński
Powieść południowoafrykańska Afryka

Okładka książki Po dwóch stronach David Churchill, Wilbur Smith
Ocena 7,7
Po dwóch stronach David Churchill, Wi...
Okładka książki Łzy wojny David Churchill, Wilbur Smith
Ocena 7,1
Łzy wojny David Churchill, Wi...
Okładka książki Ghost Fire Tom Harper, Wilbur Smith
Ocena 8,0
Ghost Fire Tom Harper, Wilbur ...
Okładka książki The Tigers Prey Tom Harper, Wilbur Smith
Ocena 7,0
The Tigers Prey Tom Harper, Wilbur ...

więcej Więcej

W latach dziewięćdziesiątych zaczytywałem się Wilburnem. Ale jeśli chodzi o tą pozycję cienizna straszliwa, chociaż przeczytana w jedną niedzielę

Już po dziesięciu stron, pierwszych liniach dialogowych, pierwszej supozycji głównego bohatera i kilku pomniejszych wiedziałem, że to będzie typowy literacki gwałt na rozumie i godności człowieka. Ale chyba takie nastały czasy, że wszystko równa w dół, zasady są łamane przez wszystkich, więc i ja doczytałem do końca, a mój rozum poszedł spać.

Od bardzo dawna Wilbur Smith był mi znanym pisarzem, ale dotychczas nie miałem okazji przeczytać żadnej jego książki. Przeglądają zawartość katalogu aplikacji do słuchania audiobooków natrafiłem na tą pozycję. Długo się nie zastanawiałem i zacząłem słuchać. Wersja którą słuchałem była nagrana w języku angielskim. Bardzo dobrze mi się słuchało tej książki. Podobał mi się...

Średnia, ot, takie czytadełko.

Zupełnie inny niż typowy Wilbur Smith - to znajduje potwierdzenie również w innych opiniach. Ale po trzecim podejściu do tego autora stwierdzam, że prawdopodobnie nie ma czegoś takiego jak typowy Wilbur Smith. Kopalnia - temat odległy od moich zainteresowań o lata świetlne, a mimo to z zaciekawieniem śledziłam z jakimi problemami zmaga się na codzień szef wydobycia, Rod...

No niem nie tak miało być. Ja nie lubię Smitha w takim wydaniu.Gdzie się podziały,te pirackie okręty.Te stada lwów, słoni,zebr ?
Gdzie te cudowne opowieści o dzikich plemionach ?
Ta historia mnie nie wzrusza.
Nie sprawia,że literatura stała się przez to lepsza.
Ot nudna historia o pracy w kopalni.
Nie lubię takich rzeczy.

Dobrze się czyta,trochę naiwna ale dużo ciekawie podanych info na temat wydobycia złota. Warto:)

fabuł ok, słabo zarysowane postacie

Walka o wpływy i ogromne pieniądze.Wartka,szybka akcji

Średniak, momentami trochę się przy tej książce nudziłem. Ten autor ma lepsze ksiażki

• Wilbur Smith
  • Powieść przygodowa
  • Kryminał, Thriller, Sensacja
  • Wcześniej lub później
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Arabsko - muzułmańsko - afrykańskie

Dodaj cytat z książki Kopalnia złota