Legenda. Wybraniec

Marie Lu Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Legenda (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Prodigy
Legenda (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013-03-05
Marcin Mortka

Rebelianta czytałam bardzo długo, jak na książkę tak cienką. Byłam przekonana, że historia będzie ciekawa. Bardzo się jednak zawiodłam i niesamowicie się wymęczyłam. Sądziłam jednak, że drugi tom mi to wynagrodzi. Niestety tak się nie stało i Wybraniec zmęczył mnie jeszcze bardziej. Może wybrałam zły moment na czytanie tej książki, a może po prostu jest nie dla mnie (choć...

O kurde końcówka książki to szok :O mam nadzieję że to jest jakaś kolejna intryga rządu a nie prawda :(

Nawet fajna, ale spodziewałem się czegoś więcej.

Subiektywnie ujmując nie czytałem słabszej książki od chyba roku. Nurtowało mnie te wrażenie, szczególnie po 100 stronie, że treść jak i zachowania są przypisane bohaterom z względów politycznych. Mam wrażenie, że to nieprawda ale przeczytałem ją niechętnie. Co do fabuły, nie ma większych zaskoczeń i uniesień, nie wciągnąłem się dlatego opinia jest taka niska

Do zamachu nie dochodzi. Okazuje się, że Razor działa na żądanie senatu, który chce się pozbyć nowego elektora. June i Day postanawiają stanąć po stronie nowego młodego elektora. Day dowiaduje się, że powoli zaczyna umierać od eksperymentów przeprowadzonych po próbie. Przez co odrzuca June by oszczędzić jej cierpienia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Okładka: 7/10
Treść: 6,5/10

Drugi tom zdecydowanie lepszy niż pierwszy. Zaczyna się jakaś akcja, pojawiają się polityczne intrygi i fabuła nie jest już tak straszliwie naiwna i przewidywalna. Główni bohaterowie przestają być tak okropnie papierowi i płascy (choć nie wiem, czy to kwestia przyzwyczajenia do nich czy też tego, że faktycznie 2 tom jest lepiej napisany). June,...

Na półkach: , , , ,

Przyznam szczerze; zabranie się za kolejną część Legendy od Marie Lu zabrało mi rok. I te opóźnienie nie było motywowane tym, iż pierwsza część mi się nie podobała. Przeciwnie, dość dobrze wspominam początek cyklu o losach June i Daya, ale musiało minąć sporo czasu nim zdecydowałam się w końcu sięgnąć po tą pozycję z mojej prywatnej biblioteczki.

Dwójka bohaterów szuka...

Całkiem dobra kontynuacja, zważywszy na fakt, że drugie części w trylogiach często bywają średnie.
Jak dla mnie ta seria wypada idealnie na granicy między książkami młodzieżowymi, a YA. Niby dużo się dzieje, ale jakoś wszystko jest napisane tak szybko, lekko, jakby nawet skrótowo. Chyba trochę brakowało mi głębi i nie mogłam się silnie w akcję zaangażować.
Lubię bohaterów,...

"(...)wystarczy jedno pokolenie, by wyprać mózgi wszystkim obywatelom i przekonać ich, że rzeczywistość nie istnieje."

Nie byłam zachwycona pierwszym tomem trylogii, ale nie mam w zwyczaju nie dokańczać historii, którą zaczęłam czytać, tak więc postanowiłam dać szansę kolejnej części. I ku mojemu zaskoczeniu - sięgnięcie po "Wybrańca" to była bardzo dobra decyzja.
W...

Day i June, chcąc ratować Edena, dołączają do Patriotów. Elektor Primo umiera, a władzę obejmuje jego syn – Anden. Przywódca Patriotów jest pewien, że nowy elektor jest taki sam jak jego ojciec i należy go zlikwidować przez krwawą rewolucję, aby uratować kraj. Day i June biorą udział w misji, która ma na celu bliższe poznanie nowego elektora, muszą podjąć decyzję, po której...

Dyskusje

2 268