Legenda. Wybraniec

Okładka książki Legenda. Wybraniec
Marie Lu Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Legenda (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Legenda (tom 2)
Prodigy
Zielona Sowa
2013-03-05
2013-01-29
Marcin Mortka

Drugi tom przypadł mi o wiele bardziej do gustu niż tom pierwszy. Zapewne ze względu na akcję nabierającą tempa, nowych bohaterów, nietypową misję do wypełnienia oraz przemyślenia i wewnętrzne rozterki głównych bohaterów. Zakończenie było bardzo dużym zaskoczeniem dla mnie, wydaje mi się, że mało który czytelnik się tego spodziewał. Mam nadzieję, że seria utrzyma dotychczasowy poziom i nieraz mnie jeszcze zadziwi.

Tak samo jak poprzednia część jest piękna i naprawdę warto przeczytać całą trylogię. ( Może ktoś czytał czwartą część " Rebel" i chciał podzielić się ze mną opinią?).

Według mnie "Wybraniec" był lepszy od "Rebelianta". Szybko się czytało, a losy June i Day'a bardzo mnie wciągnęły. Nie jest to książka wysokich lotów dlatego warto do niej podchodzić luźno i nie nastawiać się na bardzo duże fajerwerki. Tak jak jedynka ma i ona swoje wady.

Dość ciekawe jest znowu tutaj rozłożenie na dwóch bohaterów. Każdy rozdział jest pokazany genialnie z innej perspektywy. Cała historia ma wiele momentów kulminacyjnych, które zachęcają do dalszego czytania. Wątek miłosny zasadniczo wpleciony bardzo umiarkowanie, dodający pikanterii, jednak niezakłócający klimatu. Zdecydowanie polecam.

Jeszcze lepsza niż pierwsza część, zdecydowanie dojrzalsza. Polecam ❤️

Jeszcze lepsza niż pierwsza część, zdecydowanie dojrzalsza. Polecam ❤️

Książkę zaczęłam czytać w listopadzie na jakieś 200 stronie zostawiłam ją, ponieważ znalazły się ciekawsze. Dopiero w lutym wróciłam do niej.
Lektura nie była najgorsza, lecz czasami nie widziałam sensu w postępowaniach bohaterów. Na pewno sięgnę po następny tom, ponieważ nie lubię zostawiać serii oraz jeden fragment mnie zaciekawił i jestem ciekawa jak się rozwinie( chodź podejrzewam jak to będzie).

trochę nudniejsza niż pierwsza część, ale od połowy trudno oderwać się od czytania, czuję niedosyt po jej przeczytaniu, więc dobrze, że jest jeszcze jedna część. Poza tym mam wrażenie że Anden pasowałby lepiej do June, choć to trudny wybór

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dalsze losy Daya i June, którzy muszą stawić czoło Republice i odzyskać Edena. Myślę, że pierwsza część była lepsza, choć warto czytać dla zakończenia.

Rebelianta czytałam bardzo długo, jak na książkę tak cienką. Byłam przekonana, że historia będzie ciekawa. Bardzo się jednak zawiodłam i niesamowicie się wymęczyłam. Sądziłam jednak, że drugi tom mi to wynagrodzi. Niestety tak się nie stało i Wybraniec zmęczył mnie jeszcze bardziej. Może wybrałam zły moment na czytanie tej książki, a może po prostu jest nie dla mnie (choć zaczytuję się od dawna w książkach dystopijnych). Nie odradzam, jednak sądzę, że w katalogu książek dystopijnych jest to jedna z bardziej przewidywalnych, a co za tym idzie, jedna z nudniejszych książek.

O kurde końcówka książki to szok :O mam nadzieję że to jest jakaś kolejna intryga rządu a nie prawda :(