Francuski pocałunek

Okładka książki Francuski pocałunek Penny Jordan
Okładka książki Francuski pocałunek
Penny Jordan Wydawnictwo: HarperCollins Seria: Harlequin Satine literatura obyczajowa, romans
Harlequin Satine
Levelling the Score
HarperCollins
2012-08-10
2012-08-10
Julita Mirska
Satine romans miłość

Miałam trochę dość kryminałów i potrzebowałam czegoś lekkiego. Tą książkę połknęłam niemal na raz. Jest to swego rodzaju komedia pomyłek. Ona kocha go, on ją ale nie przyznają się do tego. Przypadkowo spędzona wspólnie noc prowadzi do kolejnych kłamstw. Chociaż wsumie jak się okazuje nie ma tego złego...

Książka jest fajnie napisana, szybko się czyta i nie mogłam się od niej oderwać. Fajna lektura na poprawę humoru.

Książka jest fajnie napisana, szybko się czyta i nie mogłam się od...

Bardzo lekki romans, idealny na zimny wieczór, gdy potrzebujemy czegoś "przyjemnego" i niewymagającego do czytania. Jednakże wydaje mi się, że historia miała większy potencjał, że można było troszeczkę popracować nad rozbudowaniem relacji głównych bohaterów, bo momentami bardzo trudno jest uwierzyć w łączące ich uczucie. Ponadto zakończenie... Zawiodło mnie, bo spodziewałam się jakiegoś rozwinięcia, jakiegoś rozstrzygnięcia chociażby sytuacji, od której rozpoczyna się książka (wyjazd Suzie). Autorka ucięła historię siekierą nagle i ostro - to chyba najsłabsza strona tej powieści.

Ciekawy lekki romans rodem z lat osiemdzieisiątych. Jenna jako nastolatka zakochała się w starszym bracie swojej przyjaciółki Suzie. On wtedy nie odwzajemnił jej uczuć.
Teraz zostaje wciągnięta w intrygę, w której odgrywa jego narzeczoną.
Suzie niespodziewanie wyjeżdża ze swoim chłopakiem Peterem na wakacje. Mimo, że koło niej kręcił się John. Simon i Jenna wyjeżdżają całą rodziną(jego rodzice i jej babcia) na wakacje do Francji. Bardzo dobrze czyta się tą książkę. Polecam.

Teraz zostaje wciągnięta w intrygę, w której odgrywa jego narzeczoną.

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Penny Jordan - "Francuski pocałunek"/"Levelling the Score"

Jenna (24) + Simon (31)

*1988

Penny Jordan - "Francuski pocałunek"/"Levelling the Score"

Jenna (24) + Simon (31)

*1988

polecam!

polecam!

Romantyczna, cudowna historia Jenny Armstrong, która spotyka Simona i zaczyna fikcyjny związek z chłopakiem, wyjeżdżają oni na wakacje do Francji spędzają wspaniale chwile we dwoje.
Książkę czytało mi się lekko i przyjemnie...urocza, ciepła lektura na poprawienie humoru:))

Jenna od lat darzy skrytym uczuciem brata swej przyjaciółki. Skrywa to jednak, gdyż panicznie boi się upokorzenia nieuchronnie zwiastującego porażkę jej nadziei. W niechęci Simona kryje się jednak drugie dno, a niespodziewany wyjazd do Francji staje się doskonałą okazją do prawdy, miłości i życia zupełnie innego niż dotychczasowe.

Jenna jest zdecydowanie słabo wykreowaną postacią. Raz silna i zdecydowana, potem słaba i wręcz bezwolna. Wydaje jej się, że wie, czego chce, ale tak naprawdę dopiero odkrywa prawdę o swoich marzeniach, celach i pragnieniach. Momentami zachowuje się wręcz jak dziecko, co sprawia, że nie sposób nie myśleć o niej z lekki pobłażaniem.

Simon to typowy przedstawiciel męskiego gatunku przedstawiony w typowy dla romansów sposób. Nie umie mówić o swoich uczuciach, stosuje podwójną moralność dla mężczyzn, a o kobietach ma jak najgorsze zdanie... Mimo to łatwo ulec jego urokowi i pomyśleć sobie, że chyba każda kobieta chciałaby mieć takiego faceta, chociaż przez chwilę.

Ogólnie cała fabuła mocno przewidywalna, ale całość tworzy dość dobraną kompozycje, która w znaczący sposób może podnieść komfort naszej podróży czy czekania w kolejce do lekarza.

Jenna jest zdecydowanie słabo wykreowaną...

Chyba mam jakąś słabość do książek p. Jordan. Są tak rozluźniające, przewidywalne, proste, z happy endami, że zawsze kiedy mam gorszy nastrój, jej dzieła natychmiast go zmieniają na lepsze. Nie dość, że są krótkie, to jeszcze zawierają w sobie esencję typowych kobiecych wyobraźni i marzeń. Każda do tej pory czytana książka opiera się na tym samym schemacie, jednak nie zraża mnie to i mam zamiar dalej delektować się ich prostotą i brakiem jakichkolwiek większych problemów niż te normalne, codzienne, które spotykają każdego człowieka.

Jenna darzyła swoją nastoletnią miłością Simona,brata najlepszej przyjaciółki.Jednak z upływem czasu uczucie minęło i przerodziło się w nienawiść i niechęć.
Ale jak to w życiu bywa,los szykuje nam różne niespodzianki.
Drogi Jenny i Simona się krzyżują,ale czy wyniknie z tego coś dobrego?
Przekonajcie się sami.
Gorąco polecam :)

Ale jak to w życiu bywa,los szykuje nam różne niespodzianki.
Drogi Jenny i Simona się krzyżują,ale czy wyniknie z tego coś dobrego?
Przekonajcie się sami.
Gorąco polecam :)

Książka bardzo mi się podobała i bardzo szybko się czyta. Przyjemna lektura na jeden wieczór. Polecam każdemu.

• Romans
  • Harlequin