Skrywana przeszłość

Prószyński i S-ka
pamiętnik getto obóz
literatura piękna
pamiętnik getto obóz

Umówmy się, że to nie jest wstrząsająca lektura. Napisana pretensjonalnym stylem, zadziwiająco przewidywalna, pełna niesamowitych zbiegów okoliczności nie porwała mnie wcale. Gdyby autorka poprowadziła watek adwokata, byłoby ciekawiej (i ckliwiej), ale zwolenniczki ckliwych historyjek, koniecznie z wątkiem holokaustu będą usatysfakcjonowane.

Laura to kobieta jakich wiele. Wyróżnia ją to, że po śmierci rodziców wychowywała ją babka. Jednak czy nie każdy z nas miewa chwilę złości na najbliższych, czy nie każdy niejednokrotnie nie rozumie zachowania starszych, czy my nie wracaliśmy jako dzieci z całymi kanapkami, które mama przygotowała nam do szkoły. Myślę, że takie rzeczy zdarzają się każdemu z nas. Niestety nie...

Piękna okładka książki sugeruje interesujące wnętrze. Tym razem jednak pozostaje pewien niedosyt, ale może po kolei. Początek przedstawia czytelnikowi małżeństwo Laury I Jorgena mieszkające od wielu lat w Berlinie. Ona Polka, która porzuciła kraj aby za granicą zacząć swoje życie. Tym bardziej, że właściwie nic jej w kraju nie trzyma. On poukładany Niemiec, zapatrzony w...

Mocna i pełna opowieść o tragedii jaką był holocaust i cała II wojna światowa. Początkowo nie chciałem jej czytać, książkę poleciła mi mama, a ja byłem zajęty cyklem "Kampanie cienia" Django Wexlera, a ja rzadko mam zwyczaj przerywać zaczętą lekturę. Tym razem nie żałuję.

Książka opowiada o Laurze. Polce mieszkającej w Niemczech i mającej za męża Niemca. Ta dostaje...

Poznanie przeszłości swoich przodków może zmienić nasze życie na zawsze....Książka warta przeczytania. Polecam

Na półkach: , , , , ,

Wspaniała,wzruszająca książka bardzo mi się podobała.

Pomysł na fabułę był. Ale książka niestety napisana tak infantylnie, że niestety dobrze się tego ocenić nie da.

Książka bardzo mi się podobała - niesamowicie mnie zaskoczyła. Nawet na chwilę nie przeczuwałam co się może wydarzyć. Brudny obraz obozu - napisany w prosty sposób z nutką wspaniałej historii. Polecam ;)

No cóż, książka została napisana i tyle na jej temat mogę powiedzieć. Wypracowań na poziomie wczesnoedukacyjnym z definicji nie oceniam stąd zero gwiazdek.

Ciężki temat i ciężko czyta się takie książki.
Jednakże historia wciągająca, ale mam ciągle mieszane uczucia do niej.

Dyskusje

• 2014