Kup teraz - 7 ofert w cenie od 21.68 zł do 27.47 zł

Tato, a po co?

Wojciech MikołuszkoTomasz Samojlik Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO literatura dziecięca
Oficyna Wydawnicza MULTICO
dziecięce pytania a dlaczego? a po co?
literatura dziecięca
2012-01-01
dziecięce pytania a dlaczego? a po co?

Pomysł dobry, wykonanie średnie.
Kiepsko się to dziecku czyta. Zgrzytliwy język - autor chyba nie spróbował sam przeczytać tego co napisał na głos. Równie przeładowane ilustracje. Przemądrzały ton i "przegadane" w wielu miejscach.
Na dokładkę bardzo mała czcionka, oczy bolą.

Dlaczego mleko jest białe? Co jest szybsze do światła? Czym meduzy robią kupę? Z takimi i milionem innych piekielnie trudnych pytań stają rodzice każdego ciekawskiego dzieciaka. Dzięki tej książce udzielenie odpowiedzi staje się o niebo łatwiejsze! Polecam!

Zachęcona pierwszą publikacją W. Mikołuszki sięgnęłam i po tę książkę. Dzieci bywają zaskakujące. O co się pytają? Między innymi o:
- Dlaczego pioruny są powyginane?
- Co jest ważniejsze: mózg czy serce?
- Dlaczego makaron mięknie podczas gotowania?
- Czy bakterie „od próchnicy” jedzą zęby?
- Czy krewetka może zjeść człowieka?
- Czy meduzy robią kupę?

• 1aa) Książki do kupienia
  • 2013
  • Chciałabym mieć
  • Dla dzieci - do wypozyczenia/kupienia

Dodaj cytat z książki Tato, a po co?