Dziewczyna na Times Square

The girl of Times Square
literatura piękna
2012-02-15
Katarzyna Malita

Simmons jaką lubię. Zaskakująca. Intrygująca. Czyta się szybko i jak zwykle zatraciłam się w tej historii.

Zaskakująca książka, która zabiera czytelnika w nowojorską rzeczywistość. Autorka wprowadza wiele wątków i porusza co najmniej kilka istotnych problemów. Czytamy między innymi o miłości, tajemniczym zaginięciu, chorobie, fortunie, nawet alkoholizmie. Mogłoby się wydawać, że tak wiele tematów to za dużo na jedną książkę. Jednak wszystko to łączy się w wyśmienitą fabułę....

Po prostu świetna książka od której nie sposób się oderwać! Idealna i nie ma nic do zarzucenia. Jedna z najlepszych książek autorki.

Zaskakująca książka, jak wszystkie tej autorki.

Książka wciągająca ale zbyt długa. Miejscami za dużo opisow.

Kupiłam ją razem z Osobliwym szczęściem Artura Peppera - po okładkach. Czasem tak robię, bez czytania streszczenia z tyłu - taka swoista randka w ciemno z ksiązką ;) Pepper dla mnie o wiele lepszy, tutaj "Dziewczyna" ma więcej gwiazdek. Może przez poruszone poważne tematy? Wątek głównej bohaterki ciekawy, ale za długo prowadzony jak dla mnie. Ja daję jej 6 gwiazdek ze...

Bardzo dobra książka!
Chociaż w połowie już mi się trochę nudziła i za dużo się nie działo, ale pod koniec tak się rozkręciła ze autorka nadrobiła swoje zaległości.
Świetna opowieść o problemach rodzinnych, miłości, pieniądzach, religii, uzależnieniach władzy a przede wszystkim o tym że to Ty możesz zawsze zachować nawet jak się tego nie spodziewasz.
Bohaterka nie ma...

Oj, strasznie się zmęczyłam czytając tą książkę. Nie wiem, ale nie polecam.

Nie jest to romans, nie jest to kryminał , ale oba wątki pojawiają się w powieści zgrabnie połączone. Nie wszystkie książki są lekkie i przyjemne, tutaj autorka poruszyła temat choroby. Dla mnie książka na duży plus. Polecam.

Rewelacyjna lektura dla osób w różnym wieku. Pokazuje złe i dobre postępowanie ludzi. Jest cierpienie głównej bohaterki Lily. Wygrywa duże pieniądze. Dają jej szczęście, ale dużą część musi przeznaczyć na leczenie raka. Nie ma wsparcia rodziny. Jest z nią jej nowy partner, który pracuje w policji. To on najwięcej jej pomaga, a także znajomi. Wątek zaginionej także...

Dyskusje

2 228