"Polonezem" dookoła świata

Krzysztof Tadeusz Baranowski Wydawnictwo: Książka i Wiedza literatura podróżnicza
Książka i Wiedza
żeglarstwo podróże dookoła świata
Książka i Wiedza
literatura podróżnicza
żeglarstwo podróże dookoła świata

Na półkach: , , , ,

Taka mała książeczka, a tyle w niej emocji! Polonezem dookoła świata to zbiór reportaży, o samotnym rejsie Krzysztofa Baranowskiego dookoła świata drogą na Horn. Teksty te zostały wydrukowane w “Trybunie Ludu”, gdzie żeglarz był w tamtym czasie dziennikarzem, a która była, o ile dobrze pamiętam, nieoficjalnym mecenasem wyprawy.

To już druga książka jaką przeczytałam o tym...

Ciekawe spojrzenie na morze. Dla osoby, która nie przepada za tematyką żeglarstwa może to być tytuł, który ją do niej przekona. Ciekawy język, forma dziennika pisanego na gorąco - z pewnością atrakcyjna. Wkrada się także humor.

• Żeglarstwo
  • Morze