Poradnik dla zielonych rodziców

Okładka książki Poradnik dla zielonych rodziców
Reni JusisMagda Targosz Wydawnictwo: Mamania poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Mamania
2011-11-09
2011-11-09
ekologia dziecko rodzina dom rodzice

więcej Więcej

Ta książka to wstęp do każdego opisanego w niej tematu. Jednakże jest całkiem niezła.

Nawet nie chce mi się pisać, jak bardzo mnie ta książka skrzywdziła i jak wielką naiwniarą byłam czytając ją w czasie ciąży...

Chyba nie tego oczekiwałam...

Bardzo rzetelna książka, zawiera podstawy wszystkiego, co ważne.

Bardzo żałuję, ze nie dostała się w moje ręce kiedy jeszcze byłam w ciąży - zupełnie inaczej planowałabym pierwsze miesiące życia mojego maluszka.
Jako ekolożka, wielbicielka chust, wielorazowych pieluszek i naturalnych kosmetyków polecam ją wszystkim rodzicom!
Można dowiedzieć się wiele na temat zdrowej, wartościowej kuchni, świadomego porodu, karmienia piersią i wielu...

2067

Zupełnie inne spojrzenie na życie i rodzicielstwo. Naturalne, zdrowe, ekologiczne i często bardzo ekonomiczne rozwiązania.
Bardzo podobało mi się, że książka pokazuje propozycje innych wyborów; nie przymusza, a tylko zachęca do spróbowania czegoś nowego.
Warto sięgnąć po tę książkę i wybrać dla siebie coś nowego, "zielonego", do spróbowania.

Książkę poleciła mi koleżanka. Przyznam się, że nie mam bzika na punkcie życia eko, ale mimo to sięgnęłam po tę książkę z wielką ciekawością.

Co się okazało...

Bardzo miło się ją czytało , ponieważ jest napisana w postaci pytań i odpowiedzi. Oś na kształty wywiadu choć nie do końca. Chwilami miałam wrażenie, że siedzę sobie z Paniami w kawiarni przy stoliku i...

Podeszłam do tej książki dosyć sceptycznie uważając, że ekologia jest dobra dla ludzi bogatych, mających dużo wolnego czasu i/lub snobów. Spojrzenie na niektóre tematy rzeczywiście wydało mi się trochę przesadzone ("bobomigi") lub wyidealizowane (egzekwowanie praw rodzącej kobiety i "plan porodu" w publicznym szpitalu... ha, dobre sobie...) Ale, poza tym, książka otworzyła...

Dla mnie jest to książka-droga. Dostałam ją jeszcze w ciąży. To była pierwsza publikacja na temat macierzyństwa, którą czytałam. Dzięki niej przeszłam na zieloną stronę. Wywiady przeprowadzone przez Reni i Magdę bardzo mnie inspirują. Wracam do nich od czasu do czasu. Szczególnie cenne dla mnie są rady dotyczące żywienia.

• 2019
  • Chcę w prezencie
  • Poradniki
  • Dziecko
  • 2012

Dodaj cytat z książki Poradnik dla zielonych rodziców