Twoja kompetentna rodzina. Nowe drogi wychowania

Jesper Juul Wydawnictwo: MIND poradniki
MIND
poradniki
2011-01-01

Bardzo wartościowy poradnik dla rodziców. Na pewno wieje rad autora wdrożę w życie.

Bardzo lubię Jasper Juul i jego podejście do wychowania dzieci. Dużo ciekawy rad, które można wdrożyc do własnego życia. Najważniejszą mądrośc jaką wyniosłam z tej książki to to, że dzieci są świetnymi obserwatorami i żadne metody nie dają takiego efektu jak własne świadectwo, to jak żyjemy, jakie mamy wartości i jak traktujemy innych.

Juul jak zawsze nieoceniony - mogłabym Go czytać i czytać

To już moja kolejna książka tego pana i nie zawiodłem się.

Nie sugerujcie się ilością stron, ponieważ książka jest bardzo treściwa.

Czytając wyczuwa się wieloletnie doświadczenie autora.

Do tego umie się przyznawać do błędów, jakie sam popełnił w kwestii wychowania (akurat nie w tej książce, ale w książce "Twoje kompetentne dziecko"), a to się ceni, bo każdy z nas...

Ta książka bardzo mnie zainspirowała. Bardziej świadomie będę mogła kształtować relacje a naszej rodzinie.

Obowiązkowa pozycja każdego rodzica i pedagoga. Bardzo prosto napisana, wyjaśnia wiele, daje mnóstwo wskazówek. Warto do niej wracać w chwilach rodzinnych/wychowawczych kryzysów. Uspokoi, podpowie co robić. Polecam!

Krótko, konkretnie i na temat, czyli jak to zawsze bywa z książkami Jaspera Juula. Gdybym miała wybrać że wszystkich jego książek jedną, która podejmuje najwięcej tematów dotyczących rodzicielstwa, byłaby to właśnie ta pozycja.

Właściwie książki Juula zawsze mają u mnie przynajmniej 4-5 gwiazdek. Ta się nie wybija na tle innych. Owszem mądra jak zawsze, strawna - jak zawsze. O ile ktoś lubi Juula.

To pierwsza pozycja Jespera Juula, po którą sięgnęłam i już nie mogę doczekać się kolejnych! Mądry człowiek z tego Juula, choć nie ze wszystkimi postulatami mogę się zgodzić (ale przecież wcale nie o to chodzi, by przyjmować wszystko jako bezwzględną prawdę).

Bardzo dobra książka edukacyjna dla debiutujących rodziców i nie tylko. Pozwala się zastanowić i przemyśleć czy nawet porozmawiać z drugą połówką o roli wychowania, etapów wychowania i sposobu wychowania dzieci. Każdy z nas ma swój model wychowywania dzieci oparty na fundamencie wyniesionym z domu. Juul nikomu nie narzuca, jedynie podpowiada w jakich sytuacjach możemy się...

• Psychologia
  • Chcę w prezencie