Ameksyka. Wojna wzdłuż granicy

Ed Vulliamy literatura faktu 528 str.
Amexica: War Along the Borderline
Janusz Ochab
Reportaż
Czarne
literatura faktu
Stany Zjednoczone USA Ameryka Meksyk granica przemyt imigranci migracja narkotyki gang gangi

Amexica: War Along the Borderline

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Pogranicze terroru

25 Link do recenzji

Wstrżasająca i otwierające oczy laurka dla USA.

Pozycja bardzo dobitnie obrazująca jak absurdalna polityka i moralny fanatyzm silniejszego kraju odbija się na niczemu niewinnych obywatelach słabszego sąsiada.

Wystarczy urodzić się po niewłaściwej stronie umownie wyrysowanej linii na mapie i kapizdron. Stajesz się bierną okrutnej rzeczywistości.

Nagle to, że żyję w...

Reportaż wywarł na mnie ogromne wrażenie i wywołał wiele skrajnych emocji. Przedstawia historie ludzi mieszkających po obu stronach granicy, dokładnie opisuje sytuacje sprzed dekady. Opatrzony wieloma cytatami.

Świetny reportaż z obcego nam świata. Warto sięgnąć, aby poszerzyć swoje horyzonty.

Wstrząsająca i odrażająca zarazem
Największe wrażenie robią (moim zdaniem) trzy rozdziały: Miejski frankenstein, Ludzka rupieciarnia i Pieniądze splamione krwią.

Nie, nie ocenię tej książki. Wymyka się jakimkolwiek ocenom. Opowiada o zbyt przerażających sprawach by tak lekką ręką rozdawać gwiazdki, jedną w prawo, dwa w lewo.....
Szacunek dla autora, że udało mu się...

Ciężko przebrnąć przez tę książkę. Natłok informacji na każdej stronie przytłacza choć jest to zapewnie jeden z lepszych i rzetelnych reportaży jakie czytałem. Dużo treści, informacji, ciekawostek i dramatu ludzi.

"Ameksykę"miałam na liście do przeczytania od 2016r.(nie udało mi się jej przeczytać przed wyjazdem w 2016r.do Meksyku,ani pòźniej..)ale przeczytać chciałam.Trafiłam na nią całkiem niedawno,podczas promocji w mojej ulubionej księgarni wydawnictwa Czarne😊
Książkę dobrze się czyta,dobry rzetelny zbiór reportaży.Momentami mocne,szokujące..Jednak nie żałuję, że nie przeczytałam...

Niestety, nie moja bajka. Próbowałam, czytałam i nie daję rady.

Reportaż i literatura faktu najwyższej próby. Jeśli komuś przypadły do gustu filmy "Traffic" i "Sicario" to książka Vuillamy jest lekturą obowiązkową. Naprawdę wielka i wciągająca rzecz.

Polecam książkę tym wszystkich, którzy chcą poznać inne oblicze zarówno Ameryki, jak i Meksyku. Oblicze, które nie jest typową wizytówką przedstawioną dla turystów. To zbiór opowieści o śmierci, cierpieniu, oraz zatraceniu relacji i wartości ludzkich. Okazuje się, że handel narkotykami i bronią to fundament dla tysiąca brutalnych, ale prawdziwych zdarzeń, która mają swoje...

świetna.

Dyskusje