Przeznaczona

Okładka książki Przeznaczona
Kristin CastPhyllis Christine Cast Wydawnictwo: Książnica Cykl: Dom Nocy (tom 9) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2012-01-01
Data 1. wydania:
2011-10-25
Donata Olejnik
dom nocy Zoey miłość zło dobro wampiry

Okładka książki Omens Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 7,0
Omens Bite. Da... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 5,5
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Found Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Found Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Forgotten Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Forgotten Kristin Cast, Phyll...

Okładka książki Przebudzona Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 7,0
Przebudzona Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Nieśmiertelni. Miłosne Opowieści Wampiryczne Rachel Caine, Kristin Cast, Claudia Gray, Nancy Holder, Tanith Lee, Richelle Mead, Cynthia Leitich Smith, Rachel Vincent
Ocena 5,8
Nieśmiertelni.... Rachel Caine, Krist...

Niezwykła seria!
Duet matki i córki w formie autorek świetnie połączył okruchy życia dnia codziennego z wydarzeniami nadnaturalnymi. Znajdziemy tutaj miłość i przyjaźń, a także i przeciwstawne do nich emocje. Czytając tą serię stajemy się światkami ewolucji bohaterów i nie raz stracimy możliwość rozróżnienia dobra od zła.
Mocno polecam w długie zimowe wieczory (chwilę zajmie przeczytanie wszystkich tomów)!

Niezwykła seria!
Mocno polecam w długie zimowe wieczory (chwilę...

Kolejny tom o Domu Nocy i młodocianych wampirach za mną. Teraz pozostaje mi kibicować tylko Lenobii i Travisowi, pierwszy raz parsknęłam śmiechem przy tej serii a to zdecydowanie na plus dla całości.

Kolejne części zlewają się w jedną całość, ciężko sobie przypomnieć co było w poszczególnych tomach. Jedną książkę odkładam, sięgam po następną, nie nadążam z opiniami na lc. Napiszę więc ogólnie, że mimo, że seria nie jest najwyższych lotów, to cieszę się, że ją kontynuowałam. Przygody Zoey są wciągające, polubiłam też bohaterów, wnerwiających absurdów jest coraz mniej.

Zakończenie wzruszające. Cieszę się że Smok przejrzał na oczy a także Kalona zaskoczył swoją postawa. Bliźniaczki... Przez ostatnie parę tomów były wielkim tlem a teraz ukazuje się ich konflikt. Autorki mogły ukształtować ich charakter na bieżąco bo aż tak bardzo nie poznaliśmy ich we wcześniejszych częściach. Wiem co będzie z Erin (czytałam spojler) więc pewnie dlatego zachowuje się tak jak się zachowuje. Dalej też nie podoba mi się kolokwialny i miejscami ordynarny język a także to jak zostaje przedstawiony Erik a związek Zoey ze Starkiem to opiera się chyba jedynie na seksie a nie na ochronie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cieszę się, że w końcu autorka skupiła uwagę na Lenobii. Intrygująca osoba... i jej historia, co prawda nie dokończona...ale wszystko przed nami.

Niby lepsza od swoich poprzedniczek, ale raczej na tym etapie zakończę swoją przygodę z tą serią, zdecydowanie nie dla mnie. Zbyt naiwna, prosta i nużąca. Plus za każdym razem schemat akcji jest taki sam.

Kolejny tom "Domu Nocy "juz za mną. Mam problem z ta seria, nie jest ona w pierwszej dziesiątce moich ulubionych serii, ma kilka wad ,jednak odczuwam czasami prawdziwa przyjemność z hej czytania .

Wiec mimo wszystko ma w sobie to "coś ". Ogólnie sama fabuła i akcja są interesujące . Styl autorek, jest lekki i szybko się czyta. Rażą jedynie stanowczo zbyt wiele występujące przekleństwa i poziom inteligencji bohaterów.

Niestety ale w serii "Dom Nocy "miałam przyjemność spotkać najgłupszych bohaterów; z jakimi miałam przyjemność zetchnac się w literaturze fantasy.

Dla nich słowo zdeaprawowany czy komplikacje to trudne słowo. Bohaterowie są przerysowani i bardziej niż licealistów, przypomnaja gimnazjalistów.

Znacznie ciekawszymi bohaterami serii są znacznie starsi bohaterowie Leonobia, Smok, Anastazja czy Kalona.

W tej książce ciekawym posunięciem było wprowadzenie postaci Auroxa i narracji z jego perspektywy. Nie każdemu może przypadł on do gustu, ale jak dla mnie ożywił fabułę.

Podoba tez mi się wprowadzenie historii Lenobii i Travisa. Naprawdę ich wspólne sceny są takie urocze.

Z pośród młodzieży najbardziej podobał mi się oczywiście wątek Stevie Rae i Rephaima, między nimi naprawdę iskrzy i są słodcy razem.

Ciekawa postacią jest też Shaunee. Szkoda jednak ze, autorki obraly ja sobie na faworytke i w całym tym konflikcie zapomniały o Erin.
Erin tez jest rozbita i ma.kryzys tozsamosci, jednak podobnie jak Shaunee uosabia ogień, Erin uosabia wodę. Jest więc chłodniejsza i bardziej opanowana. Przydalyby się jakieś fragmenty z jej perspektywy.

Zoey wydaje mi się dojrzalasza i wreszcie ma jednego faceta. I chociaż kocham Starka. To wybaczcie ale ja byłabym za tym żeby Zoey była z Heathem /Auroxem. Jej związek z Starkiem wydaje mi się ciut mdly. On jest dla niej za fajny, poza tym przy niej tak jakoś traci osobowość, zamienia się w jej wojownika i wielbiciela.

Zakończenie po części smutne . Szkoda mi Smoka . Pokochałam jego i Anastazje . Byli razem tacy uroczy. Jednak w pewien sposób pocieszające jest to ze, on i Anastazja odnaleźli się i znów są razem w Zaswiatach. Znów młodzi i kochają się, są szczęśliwi. To piękne zakończenie dla nich .

Jednak brak będzie mi Smoka w dalszych częściach. Ale ciesze się ze ,Kalona pogodził się z synem i wrócił na dobra drogę.

I tak maksymalnie wkurza mnie Neferet.

"Przeznaczona "jest częścią lepsza niż "Przebudzona ".Jednak jeszcze nie zachwyciła mnie na tyle żeby dać ocenę wyższa.

Myślę jednak ze, "Dom Nocy "najbardziej zostanie doceniony przez nastolatki w wieku 11-15 lat, dla których jest pierwszą czytana seriia. Wtedy na pewno absolutnie je zachwyci;starsi czytelnicy, czytają na własną odpowiedzialność.

Jednym może się spodobać, inni będą podzieleni i jeszcze inni uznają te serię za słaba i kiepska .

BOHATEROWIE: 5/10

AKTUALIZACJA 26.06.2018
BOHATEROWIE: 6/10

BOHATEROWIE: 5/10

AKTUALIZACJA 26.06.2018
BOHATEROWIE: 6/10
KREATYWNOŚĆ:7/10

Ja pierniczę! Jak czytałam dosłownie nie mogłam usiedzieć na miejscu! Wrażenie niesamowite! Nie potrafię rozszyfrować Kalony, ale życzę mu jak najlepiej! Polecam ;)

Trylogia bardzo fajna, ale już trochę za długa... Akcja toczy się i toczy i dotoczyć się chyba nie może.