rozwiń zwiń

Przebudzona

Okładka książki Przebudzona
Kristin CastPhyllis Christine Cast Wydawnictwo: Książnica Cykl: Dom Nocy (tom 8) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2012-02-22
Data 1. wydania:
2011-01-01
Iwona Michałowska-Gabrych
wampiry dom nocy nastolatki uczucia walka dobra ze złem

Okładka książki Omen’s Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 0,0
Omen’s Bite. D... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 5,5
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Found Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Found Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Forgotten Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 10,0
Forgotten Kristin Cast, Phyll...

Okładka książki Nieśmiertelni. Miłosne Opowieści Wampiryczne Rachel Caine, Kristin Cast, Claudia Gray, Nancy Holder, Tanith Lee, Richelle Mead, Cynthia Leitich Smith, Rachel Vincent
Ocena 5,8
Nieśmiertelni.... Rachel Caine, Krist...
Okładka książki Przeznaczona Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Ocena 7,0
Przeznaczona Kristin Cast, Phyll...

Niezwykła seria!
Duet matki i córki w formie autorek świetnie połączył okruchy życia dnia codziennego z wydarzeniami nadnaturalnymi. Znajdziemy tutaj miłość i przyjaźń, a także i przeciwstawne do nich emocje. Czytając tą serię stajemy się światkami ewolucji bohaterów i nie raz stracimy możliwość rozróżnienia dobra od zła.
Mocno polecam w długie zimowe wieczory (chwilę zajmie przeczytanie wszystkich tomów)!

Niezwykła seria!
Mocno polecam w długie zimowe wieczory (chwilę...

Jeśli ktoś lubi serie dom nocy będzie mi miło jak dołączy do grupki na jej temat ❤️
Zapraszam✨

Zapraszam✨

Stevie Rea i Kruk to moja ulubiona para :) autorki świetnie wszystko łączą i splatają.

Jedna z gorszych części serii. Zoe wraca na ten świat i wcale nie dziwię jej się, że chce trochę odsapnąć na wyspie Skye. Czeka ją niezła jatka, sporo ma już za sobą, musi nabrać dystansu. Trochę dziwi mnie, że tak szybko się otrząsnęła po utracie Heatha, od razu wpadając w ramiona Starka. Nie jest to jednak największy absurd tego tomu. Stevie Rea nadal ukrywa przed przyjaciółmi fakt uratowania i zakochania się w kruku. Już od poprzedniego tomu potajemnie się z nim widuje i choć Kramisha coś podejrzewa, całość wychodzi na jak pod koniec książki. I co? I nic się nie dzieje, nikt nawet nie ma cienia wątpliwości, że w sumie wszystko jest ok i nie ma się o co czepiać Stevie. To po co te tajemnice? Po to przez dwa tomy Stevie miota się na prawo i lewo żeby na koniec powiedzieć wszystkim, że kocha kruka, ale on jest dobry, zaufajcie mi! I nikt się nawet nie zająknął tylko z otwartymi ramionami przyjęli kogoś, kogo jeszcze chwilę wcześniej śmiertelnie się bali. Absurd. Poza tym trochę nudno, kolejny raz akcja rozwleczona aż za bardzo. Fajna jest zmiana punktu widzenia Kalony, jest to jedyny interesujący wątek, póki co.

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Młodzieżówka w stylu zmierzchu

Jeden ze słabszych tomów serii "Dom nocy", ale i tak warto po niego sięgnąć. Dobra rozrywka.

Podobało mi się! Język jest dalej irytujący ale akcja nabiera tempa. Bardzo mi się podoba wątek Stevie i Kruka i cieszę się że tak go Nyx pobłogosławiła. Jednakże Zoey z jedne tragedii wkracza w następną. Co bedzie dalej to się jeszcze okaze.

Jest ok.

Jest ok.

To jest chyba najciekawsza część jak na razie!!! Przeczytałam za jednym mrugnięciem oka! Polecam!

Pamiętam jak rok temu zaczęłam swoją przygodę z ta seria. Byłam nią zachwycona i ciężko było mi uwierzyć że, dalsze tomy nie są już tak dobre i wiele osób zmusza się do przeczytania kolejnych tomów, żeby skończyć serię. Jednak teraz doskonale rozumiem.

Pomysł na cala serię był naprawdę dobry. Inne przedstawienie wampiryzmu ,akcja ciekawa, seria naprawdę miała potencjał. Co się stało?
Jak dla mnie książka ma bardzo słabo wykreowanych bohaterów. Wydaja się być tacy płytcy; niedojrzali i mało inteligentni. Niczym od siebie się nie różnią. W ich paczce jedynie najmadrzejszy chłopak zna słowo fanatyczny dla reszty bohaterów te słowo jest wyszukane.

W dodatku główna bohaterka książki Zoey jest najbardziej irytująca bohaterka z jaką miałam okazję w takich seriach sie spotkać. Autorki kreują ja na najlepszą, najpotężniejsza i najpiękniejsza. Niby wiemy ze taka Afrodyta czy Erin są ładniejsze, ale to i tak każdy facet pożąda Zoey.

A Zoey może ma dobre serce i za to czuje do niej nic sympatii. Ale po za tym to nie umiejąca podejmować decyzji, wiecznie oszukująca i zdradzająca swoich chłopaków dziewczyną. W pewnym momencie miła nawet czterech.

W tej części zostaje jej już jeden -Stark . I choć bardzo go lubię, jest naprawdę słodki i ciacho z niego, to jego szkoda dla Zoey. Lepszy dla niej był moim zdaniem Heath.

Najbardziej drażni mnie to jak autorki kreuja życie uczuciowe i decyzje Zoey.

Kreują ja na chodząca doskonałość. I usorawiedliwiaja i wybielaja w oczach przyjaciół i czytelników.

Erik to fajny facet, który wybaczal Zoey, i był dla niej dobry. Naprawdę miał do niej anielska cierpliwość. Ale śmiał. ..mniec pretensje ze, ciągle go zdradza, no po prostu co z nim nie tak ? I autorki zrobiły z niego lalusia i dupka, żeby czytelniczki i nawet fanki Erika mogły ja dalej lubić. Loren okazał się zły, żeby Zoey z puszczalskiej i oklamujacej przyjaciół dziewczyny zrobić niewinna ,biedna ,ofiarę manipulacjii .

W dodatku panna Redbird nie umie odrzucić nawet jednego fajnego chłopaka i wybrać kogoś na stałe. Za trudne to dla niej ,więc autorki zostawily jej Starka, a pozbyły się Heatha. Jakby wybrać nie mogła.

Rozumiem, że Zoey bardzo przeżyła śmierć Heatha i Stark wiele dla niej przeszedł, ale jak dla mnie za szybko zakończyła żałobę i związała się z Jamesem.
No ale chyba nie ...w końcu ona chodziła jednocześnie z Heathem i Starkiem, wiec tak naprawdę cały czas byli razem ,tylko Heath zmarł i zostali w końcu sami .

Najbardziej rozwalił mnie tekst Kalony, że Zoey nie poradziłaby sobie ze stratą dwóch kochanków serio? Dla każdego normalne jest ze dziewczyna ma więcej niż dwóch facetów, to nic złego?

Przyznam że, jakoś nie ciągło mnie przez rok do tej serii. Przeczytałam jakieś 100 książek ponad i mam jeszcze wiele ciekawszych. Ale wróciłam żeby doczytać serię, póki pamiętam co nieco z wcześniejszych czesci.

W tym tomie najbardziej podoba mi się akcja z Kalona ,Steve i Rephaimem . Fajna jest też Afrodyta; lecz jest jej bardzo mało, niestety.
Najbardziej nudził mnie pobyt Zoey na wyspie Skye.

Na maksa denerwowała mnie Neferet. Ciężko mi uwierzyć że, tak manipuluje cala rada . Mnie wydaje się być raczej mało inteligentna, kapryśna nastolatka jak inni. Mająca problemy z emocjami i przerost ego.

W dodatku autorki strasznie sztucznie opisali scenę śmierci Jacka ,a swoją drogą szkoda mi go .

Ogólnie cala ta seria miała potencjał, ale mają rację Ci którzy sądzą ze powinna być krótsza. Max 7 książek. Tak autorki bardziej skupilyby sie na akcji, a nie na głupich i płytkich rozmowach młodzieży.

Nie mniej seria nawet ciekawa ,chociaż ej wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Ten tom jest nawet ciekawy, ale jeden z gorszych w tej serii. Cóż szału nie ma .

Phyllis Christine Cast Przebudzona Zobacz więcej
Phyllis Christine Cast Przebudzona Zobacz więcej