Sacrum, mit, historia

Mircea Eliade Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej religia
Anna Tatarkiewicz
Państwowy Instytut Wydawniczy
religia historia sakralizacja profanum sakrum
religia
Anna Tatarkiewicz
Biblioteka Myśli Współczesnej
religia historia sakralizacja profanum sakrum

Klasyka antropologii

Dobrze spojrzeć na doświadczenie religijne z nieco innej perspektywy niż swoja własna i tutaj najlepszym wyborem wydaje się Eliade, ponoć ojciec współczesnego religioznawstwa. Przedstawiona pozycja to wznowienie zbioru artykułów bądź fragmentów książek dobranych przez polskiego wydawcę. Taki przekrojowy zbiór to dobre wprowadzenie dla laika, dla niektórych nawet...

Z wyborami esejów tak to jest, że niektóre są gorsze a niektóre lepsze, tutaj jednak każdy jest interesujący. Lektura trudna dla kogoś mało obeznanego z historią religii, lecz nie niemożliwa do zrozumienia. Polecam każdemu, kto chce spojrzeć na religię w kontekście szerszym niż codzienna praktyka wiary.

Bardzo poszerzająca horyzonty, polecam!

Na półkach: , , , , ,

Zaciekawił mnie ten zbiór tekstów słynnego rumuńskiego religioznawcy przede wszystkim dlatego, że chciałem poszerzyć swoją wiedzę o relacji między mitem a historią. Cóż, nie mogę powiedzieć, że jestem do końca zadowolony. Właściwie nie zostały te kwestie poruszone w odniesieniu do świata starożytnej Grecji i Rzymu, a to mnie najbardziej interesowało. Odniosłem też wrażenie,...

Fragment który przeczytałam był bardzo ciekawy i mam nadzieję ,że pomoże mi w zrozumieniu najbliższych zajęć z filozofii kultury gdzie będziemy rozmawiać o różnych rodzajach przestrzeni i ich rozumieniu.

Jedna z najlepszych książek, jakie w życiu czytałem.

• Studia
  • Biblioteka Myśli Współczesnej
  • 2018
  • 2014
  • Filozofia

Dodaj cytat z książki Sacrum, mit, historia