Zwyczaj i zbrodnia. Życie seksualne dzikich

Bronisław Malinowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Crime and Custom in Savage Society; The Sexual Life of Savages in North-western Melanesia
83-01-05894-3
Józef Chałasiński, Andrzej Waligórski
Wydawnictwo Naukowe PWN
antropologia prawo zwyczaj tradycja
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
83-01-05894-3
Józef Chałasiński, Andrzej Waligórski
antropologia prawo zwyczaj tradycja

Tytuł sprzeda.
Tak założył nasz antropolog i trafił bez pudła, bo popełnił najgłośniejszą książkę międzywojnia. Obrazoburczą i bezecną, a przecież nie był to czas grzecznych pensjonarek. Jest hipoteza, że tytuł zapodał sam Witkacy, z którym pan antropolog się więcej niż przyjaźnił, ale to zostawmy biografom.

Seks więc wabi z okładki, niemniej uczony oddał rzetelnie...

8/10 - bardzo dobra. "Życie seksualne dzikich" stanowi jedną z najbardziej znanych (bo cóż sprzedaje się lepiej niż seks?) monografii Bronisława Malinowskiego - wybitnego badacza, socjologa i antropologa przełomu XIX i XX wieku. Autor, spędzając kilka lat na terytorium obecnej Papui Nowej Gwinei przedstawia nam głęboką analizę moralności, prawa, seksualnych obyczajów i...

cieszę się, że moja Pani Profesor 'kazała' mi przeczytać tą pozycję :) genialna lektura

Warto, warto, warto. W erze atomu i komputeryzacji w erze tabletów i wirtualnego papieru toaletowego warto przeczytać coś prawdziwego, prostego i mądrego.
I czytając o sexie dzikich o ich zwyczajach i moralności zastanawiałam
się kto bardziej zasługuje na miano "dzikiego". Po "Piędziesięciu twarzach Greya" już sama nie wiem :)

Dyskusje

• Chcę w prezencie