Dallas '63

Stephen King Wydawnictwo: Prószyński i S-ka fantastyka, fantasy, science fiction
11/22/63
fantastyka, fantasy, science fiction
Tomasz Wilusz
Dallas JFK John F. Kennedy Lee Harvey Oswald Zamach Prezydent Podróżę w czasie
Inne

Okładka książki Agent JFK 2. Nie ma krwi bez ognia Miroslav Žamboch, Jiří Walker Procházka
6,4
Agent JFK 2. N... Miroslav Žamboch, J...
Okładka książki Agent JFK 4. Armie nieśmiertelnych Miroslav Žamboch, Jiří Walker Procházka
6,3
Agent JFK 4. A... Miroslav Žamboch, J...

Hooooonky Tonk Women!
Nie byłem przekonany co do twórczości Kinga po przeczytaniu w tamtym roku "Tego". Aczkolwiek "Dallas" to King w całej swej okazałości. Podziwiam go za logiczne prowadzenie wszystkich wątków, dzięki Bogu każdy ma swój początek i koniec. Brak tu dziur fabularnych, choć w przypadku powieści o podróżach w czasie to nie lada problem. No i klimat - lata 50....

Realia ksiazki, w którą przenosi nas bohate są niesamowite. Historia tak napisana,ze aż szkoda kończyć czytać.

Stephen King – Dallas’63
Ocena: 10/10

,,Bo wszystko co nastąpiło potem – każde koszmarne zdarzenie – wzięło się z tych łez.”
Gdybyś mógł cofnąć się w czasie i zmienić jedną rzecz co by to było? Jak myślisz jakie konsekwencje miało by to w teraźniejszości ?
Stephen King tym dziełem utwierdził mnie w przekonaniu, że miłość do jego utworów nie jest bezpodstawna. Po kilkunastu...

Temat zabójstwa JFK w Stanach to zawsze gorący temat, dodatkowo King pozwala sobie na sentymentalną podróż do dzieciństwa i czasów młodości. Sama historia jest ciekawie napisana.

Jedna z najnudniejszych książek jakie miałam okazję w życiu przeczytać, która skutecznie zniechęciła mnie do dalszego czytania Kinga. Przez pierwsze 300stron nie dzieje się chyba dosłownie nic. pod koniec troszkę się rozkręca, akcja zaczyna byc wartka i wreszcie można przywiązać się do głównego bohatera.

Pierwsza książka Kinga do której sięgnąłem. Pochłonęła mnie niesamowicie. Cały pomysł, historia zbudowana przez Kinga jest niesamowita i kiedy skończyłem czytać wręcz płakałem, bo tak bardzo chciałbym dalej ją czytąć

Książka mogłaby być trochę krótsza, ale i tak to jedna z lepszych powieści Kinga. Nie przepadam za literackimi kombinacjami z czasem, ale w wypadku "Dallas 63" sprawdziły się one znakomicie. Czyta się świetnie!!!

Absulutnie genialna książka!

Jak zwykle autor nie zawodzi. :)

Trzeba być mistrzem aby wychodząc z tak oklepanego pomysłu jak podróż w czasie stworzyć w rezultacie tak interesujące dzieło. Dla mnie jedna z tych książek, które niemal same się czytają.

Dyskusje

9 485