Tarot kluczem do poprzednich wcieleń

Okładka książki Tarot kluczem do poprzednich wcieleń Beata Matuszewska
Okładka książki Tarot kluczem do poprzednich wcieleń
Beata Matuszewska Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2011-01-01
2011-01-01
978-83-7377-462-9
Tarot wróżby reinkarnacja karma

Interesujące połączenie reinkarnacji i Tarota. Gdy przejdziemy do praktyki, to okaże się, że nie wszystkie połączenia są tutaj opisane, a część jest zbyt powierzchowna. Mimo wszystko można przeczytać.

Tarot fascynował od wieków, zarówno intrygował jak i przerażał. Tym, którzy bez obaw chcieli go poznać, stwarzał możliwości odkrycia siebie na nowo, rozwinięcia swoich zdolności i możliwości, wskazywał drogę w przyszłość. Teraz możemy wykorzystać go nie tylko do wróżenia ale też jako metodę prowadzącą do odkrycia tajemnic swojej reinkarnacji. Jest to temat pozwalający zgłębiać swoje życie, by zrozumieć po co tu jesteśmy, dlaczego obracamy się w kręgu określonych osób, co mamy do przepracowania, jaki cel mamy do osiągnięcia itp. Jeżeli zadajesz sobie te i podobne pytania, zastanawiasz się nad sobą, jesteś ciekaw co działo się w Twoim poprzednim życiu, sięgnij po książkę „Tarot kluczem do poprzednich wcieleń”. Jej autorka - Beata Matuszewska – przedstawiła w niej karty tarota pod kątem odkrycia swoich karmicznych powiązań. Wielkie Arkana określają różne plany duchowych wcieleń. Dowiesz się m.in. czy jesteś duszą starą czy młodą, jakie masz zadanie do wykonania, jakie lekcje do przerobienia. Małe Arkana poszerzają tę wiedzę informując np. o miejscu i czasie inkarnacji, o zawodzie jaki wykonywałeś, jak wyglądałeś itd. Możliwości jest wiele. W odkrywaniu tajemnic poprzednich wcieleń pomocne są przykładowe rozkłady i przystępnie napisana książka Beaty Matuszewskiej – znanej sopockiej tarocistki, pisarki, poetki, uzdrowicielki. Dzięki niej uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, które pomogą ci bardziej siebie poznać i zrozumieć otaczający Cię świat.

Założę się, że nie ma wśród nas takiej osoby, która kiedyś nie zastanawiała się nad tym, kim była w poprzednim życiu. Nawet w różnych czasopismach możemy się spotkać z rozrywkowymi quizami na ten temat, którymi jednak nie za bardzo bym się kierowała. Myślę, że nawet osoby, które wyznają religię, która nie uznaje reinkarnacji, zastanawiały się czasem nad tym, czy może jednak w poprzednim życiu byli kimś ważnym i istotnym. Tak to już bywa z ludźmi – ciekawość.

Tarot to talia 78 kart, jednak nie służą one do gry. Bynajmniej. Służą głównie do wróżenia, poznawania siebie, a jak się okazuje – także do poznawania poprzednich wcieleń. Bardzo lubię panią Beatę Matuszewską, dlatego sięgnęłam po kolejną jej książkę. Tarot także nie jest mi obcy, więc to był zapewne kolejny powód. Nie zawiodłam się!

Na początku znajdujemy krótkie wprowadzenie, w którym dowiadujemy się co nieco o reinkarnacji i karmie. Nie tylko tego, czym są, ale także jakie znaczenie mają w poszczególnych religiach i naszym życiu. Później poznajemy sposoby poznawania poprzednich wcieleń, a na samym końcu zostaje wymieniony tarot. Autorka nie rozczulała się nad innymi, krótko o nich wspomniała, nieco je opisała i to by było na tyle – w końcu nie o tym miała być ta książka.

Następnie mamy do czynienia z pytaniami, które możemy zadawać podczas wróżenia – to z pewnością ułatwia nam sprawę, a są to pytania, które faktycznie chcielibyśmy zadać i poznać na nie odpowiedzi – autorka idealnie je dobrała i opisała. Opisane zostały bardzo szczegółowo Duże Arkana – każda karta z osobna w ten sposób, że wiemy, co będzie oznaczać w zależności do danego z poprzednio omówionych przez autorkę pytań. Myślę, że są to opisy wystarczające i dostarczające nam sporo informacji. Oczywiście o Arkanach Małych pani Matuszewska także nie zapomniała i przedstawiła ich zastosowanie dotyczące tematyki książki. Tutaj nie rozwodziła się już nad tym, tak jak nad Arkanami Dużymi, ponieważ większość rozkładów, które zostały dalej podane, opiera się na Arkanach Dużych. Arkana Małe stanowią jedynie dopełnienie i uzupełnienie pewnych informacji.

Książka jest także wzbogacona o ilustracje kart i rozkładów – to wiele ułatwia, a i sprawia, że książka staje się milsza dla oka. Styl pani Beaty Matuszewskiej jest naprawdę znakomity! Język tego poradnika jest bardzo dobrze zrozumiały, to czasami niesamowite, że w tak prosty i przyjemny sposób, można opisać coś, co wielu ludziom wydaje się ciężkie w odbiorze.

Cóż mogę więcej powiedzieć – książka jest świetna! Już nie mogę się doczekać, kiedy wypróbuję któryś z układów i dowiem się co nieco o swoich poprzednich życiach. Polecam gorąco, myślę, że nawet osoby, które ledwo co znają tarota, powinny sobie poradzić, a przeczytać i tak można. A osoby, które zajmują się tarotem trochę dłużej, też powinny być zadowolone.

• Chcę kupić
  • Ezoteryka
  • 2011 Rok
  • Niedokończone
  • Occulta - wróżbiarstwo i dywinacja

Dodaj cytat z książki Tarot kluczem do poprzednich wcieleń