rozwiń zwiń

Hangouty z Åsą Larsson i Elif Şafak

LubimyCzytać LubimyCzytać
04.06.2013

Hangouty to wirtualne pogaduszki z książką w tle. Podczas Big Book Festivalu, który odbędzie się w Warszawie w dniach 22-24 czerwca, 8 wybranych osób będzie miało szansę porozmawiać na żywo ze swojego domu z Åsą Larsson lub Elif Şafak. Rozmowy z pisarkami poprowadzi Michał Nogaś z radiowej Trójki, autor programu "Z najwyższej półki".

Hangouty z Åsą Larsson i Elif Şafak

Hangouty to wyjątkowe spotkania autorskie, będące jednym z wydarzeń warszawskiego Big Book Festivalu, który odbędzie się pod patronatem medialnym lubimyczytać.pl. Do każdego z wirtualnych pokojów, poza autorką i prowadzącym rozmowę, dostęp uzyska ośmiu wybranych uczestników. Jak znaleźć się w tej ósemce? Wystarczy przysłać propozycje pytań do Autorek: Åsy Larsson i Elif Şafak (pytania mogą być w języku polskim). Zgłoszenia - maile z pytaniami - można wysyłać na adres: spotkania@big-book.pl do 10 czerwca, wpisując w tytule nazwisko autorki, do której kierowane jest pytanie. Autorzy najciekawszych pytań otrzymają możliwość udziału w hangoucie z wybraną autorką.

Jedyny warunek to dyspozycyjność konkursowiczów on-line w porach i dniach hangoutów:

- Hangout z Åsą Larsson: Wirtualne odwiedziny w najdalszym zakątku Szwecji. Sobota, 22 czerwca, od 16.00

- Hangout z Elif Şafak: o życiu, pisaniu, Turcji współczesnej i tradycji. Wirtualna wizyta w domu pisarki. Niedziela, 23 czerwca, od 17.00.

Uwaga! Każdy uczestnik musi mieć łącze dobrej jakości i kamerę internetową. Zwycięzcy otrzymają loginy, instrukcje logowania, przejdą próbę łączenia.

Serdecznie zapraszamy do przesyłania pytań!

Åsa Larsson (ur. 1966) – jedna z najpopularniejszych i najczęściej tłumaczonych szwedzkich autorek powieści kryminalnych, urodziła się w Uppsali, ale dzieciństwo i młodość spędziła na dalekiej północy, Kirunie. Wróciła do Uppsali na studia. Przez kilka lat pracowała jako prawniczka ze specjalnością prawo podatkowe. Zadebiutowała w 2003 roku powieścią kryminalną Burza z krańców ziemi, która stała się bestsellerem i za którą Szwedzka Akademia Pisarzy Kryminalnych (Svenska Deckarakademin) przyznała autorce nagrodę za najlepszy debiut roku. Rok później członkowie Akademii uznali kolejną powieść Åsy Larsson Krew, którą nasiąkła za najlepszą szwedzką powieść kryminalną. Po sukcesie pierwszej książki poświęciła się całkowicie pisaniu. Obecnie mieszka w Mariefred, ma dwoje dzieci. Inne jej książki, które ukazały się w Polsce nakładem Wydawnictwa Literackiego, to: Aż gniew twój przeminie (premiera maj 2012), I tylko czarna ścieżka (październik 2011) W styczniu tego roku ukazała się jej najnowsza powieść W ofierze Molochowi

Elif Şafak - światowej sławy turecka pisarka, felietonistka i publicystka. Urodzona się w 1971 roku w Strasburgu, dzieciństwo spędziła w Hiszpanii i Jordanii. Jest absolwentką stosunków międzynarodowych oraz Women Studies na Orta Doğu Teknik Üniversitesi w Ankarze. Na wydziale nauk politycznych obroniła pracę doktorską. Wykładała na kilku uczelniach w Stanach Zjednoczonych. Debiutowała w 1994 roku. Jest jedną z najbardziej popularnych pisarek w Turcji, uznawaną za główną reprezentantkę swojego pokolenia. Obecnie mieszka w Stambule.
uznawana przez krytykę światową za drugą po Orhanie Pamuku, literacka gwiazdę znad Bosforu.
W Polsce nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazały się jej książki: "Bękart ze Stambułu", "Czarne mleko", "Lustra miasta" (premiery w 2011)
"Czterdzieści zasad miłości. Powieść o Rumim" (2012) oraz "Pchli pałac" i najnowsza - opublikowana w kwietniu tego roku "Sufi". 


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Ninja 05.06.2013 13:59
Czytelnik

Pytań do Asy Larsson mam w głowie sporo, tylko które teraz wybrać, żeby znaleźć się w wybranej ósemce???

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 04.06.2013 17:01
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post