Dzień na Harmenzach

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polskie Opowiadania Współczesne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Karolina

W opowiadaniu "Dzień na Harmenzach" Tadeusz Borowski opisuje życie w obozie i przystosowanie się człowieka do panujących tam trudnych warunków.

Monka | 2012-07-29

Wstrząsające

Jolene | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

"Andrej, konczaj ich! Kapo kazał! - Andrzej chwycił kij i uderzył na odlew. Grek zasłonił się ręką, zaskowyczał i upadł. Andrzej położył mu kij na gardło, stanął na kiju i zakołysał się". Mocne.

marychu5 | 2012-02-27

,,Pejcz świszczał, twarz więźnia pokryła się krwawymi pręgami, ale Iwan nie padał. Stał z czapką w ręce, wyprostowany, z rękoma wzdłuż bioder. Nie uchylał głowy, chwiał się tylko całym ciałem."

patronat | 2017-01-06
Na półkach: 2017, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2017 rok

Choć niełatwo jest czytać takie opowiadania, nie mozna pozwolić, aby o nich zapomniano. Historia mocna, dosadna.

xCieply | 2014-08-18

Warto, bo trzeba pamiętać