Okładka książki Dzień na Harmenzach

Dzień na Harmenzach

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polskie Opowiadania Współczesne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Literackie
typ
papier
Karolina
6.88 (217 ocen i 4 opinie)

Opis książki

W opowiadaniu "Dzień na Harmenzach" Tadeusz Borowski opisuje życie w obozie i przystosowanie się człowieka do panujących tam trudnych warunków.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Jolene | 2013-10-25
Przeczytana: 25 października 2013

"Andrej, konczaj ich! Kapo kazał! - Andrzej chwycił kij i uderzył na odlew. Grek zasłonił się ręką, zaskowyczał i upadł. Andrzej położył mu kij na gardło, stanął na kiju i zakołysał się". Mocne.

Monka | 2012-07-29

Wstrząsające

marychu5 | 2012-02-27

,,Pejcz świszczał, twarz więźnia pokryła się krwawymi pręgami, ale Iwan nie padał. Stał z czapką w ręce, wyprostowany, z rękoma wzdłuż bioder. Nie uchylał głowy, chwiał się tylko całym ciałem."

xCieply | 2014-08-18

Warto, bo trzeba pamiętać