Jutro

Okładka książki Jutro John Marsden
Okładka książki Jutro
John Marsden Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Jutro (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Jutro (tom 1)
Tomorrow, When the War Began
Znak Literanova
2011-04-04
2011-01-01
Anna Gralak
Anna Gralak literatura australijska

Kiedyś dużo słyszałam dobrych rzeczy na temat tej książki. W końcu ją przeczytałam i sama fabuła całkiem ciekawa, ale niestety moim zdaniem książka bardzo się ciągnie

Zawsze chciałam przeczytać tę książkę, ale mam wrażenie, że jestem na nią za stara. Fakt, są momenty, które wciągają, ale nie jest ich za wiele. Myślę, że 10 lat temu byłabym w nią wciągnięta, dzisiaj jest to bardziej lekka lektura na jesienny wieczór. Myślę, że młodszemu czytelnikowi może się bardziej podobać.

Kiedy sięgałam po tę książkę, nie myślałam że będzie aż tak ciekawa. (Szczególnie dla mnie, miłośniczki fantastyki.) A jednak, pokochałam bohaterów i nie mogłam przestać jej czytać. Świat ten został świetnie stworzony, a główni bohaterowie, nie są idealni jak to w wielu książkach bywa, tylko też mają swoje wady. W niektórych momentach tłumaczenie było kiepawe, ale fabuła jest genialna, i gorąco polecam.

Na początku byłam bardzo sceptyczna, ale potem, szczerze mówiąc, wciągnęłam się. Na pewno spróbuję czytać dalej, mam nadzieję, że nie będzie gorzej, tylko lepiej

Całkiem w porządku młodzieżówka, nie wciągnęła mnie specjalnie niestety, ale duży plus za w miarę realistyczne przedstawienie bohaterów-nastolatków, którzy rzeczywiście zachowują się jak nastolatkowie, a nie - jak to bywa w powieściach tego typu - jak osoby co najmniej o 10 lat starsze.

7 trochę na wyrost i zmotywowanie siebie to przeczytania kolejnej części. Chyba spodziewałam się coś bardziej w deseń sci-fi. Książka młodzieżowa, więc wiadomo pisana innym jezykiem ale coś mi w niej zgrzytało od środka po zakonczenie. Początek mnie zaciekawił a później już słabiej. Daje szansę autorowi i sięgam po drugi tom.

Nie byłam w stanie dokończyć. Bardzo nijaka książka.

Nie byłam w stanie dokończyć. Bardzo nijaka książka.

Rozczarowująca. Nic specjalnego, jednak napisana całkiem poprawnie.

Rozczarowująca. Nic specjalnego, jednak napisana całkiem poprawnie.

Sama historia jest bardzo ciekawa, ale mam wrażenie, że autor trochę popłynął z możliwościami nastolatków podczas wojny. Nie wiem czy przeczytam kolejne części.

"Jutro" to książka dla młodzieży ! Lecz po cichu mam nadziej że sięgną po coś naprawdę wartościowego .