Zespół Aspergera

Okładka książki Zespół Aspergera Tony Attwood
Okładka książki Zespół Aspergera
Tony Attwood Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Asperger's Syndrome: A guide for parents and professionals
Zysk i S-ka
2006-10-01
2006-10-01
83-7298-991-5
Małgorzata Łamacz
zespół aspergera asperger syndrom aspergera zaburzenia rozwoju autyzm psychologia psychiatria popularnonaukowa

Okładka książki Autyzm w czasie pandemii Tony Attwood, Jed Baker, Sean Barron, Temple Grandin, Carol Gray, Ellen Notbohm, Barbara Sher, Carol Stock Kranowitz
Autyzm w czasi... Tony Attwood, Jed B...
Okładka książki My daliśmy radę, tobie też się uda. Tony Attwood, Craig Evans, Anita Lesko
My daliśmy rad... Tony Attwood, Craig...
Okładka książki Terapia poznawczo-behawioralna dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera pomagająca rozumieć i wyrażać sympatię oraz miłość Podręcznik dla osób pracujących z dziećmi Tony Attwood, Michelle Garnett
Terapia poznaw... Tony Attwood, Miche...

Wartościowa pozycja dla osób zajmujących się tematyką, choć pewnie po latach niektórym osobą może wydać się nieco banalna. Trzeba jednak pamiętać, że trochę lat już upłynęło i teraz mamy większą wiedzę. No ale dla tych, którzy nie wiedzą wiele o autyzmie, na pewno może być skarbnica wiedzy, która pozwoli zrozumieć wiele zachowań osób ze spektrum.
Autor podał też wiele bardzo interesujących przykładów dzieci i ich specyficzne funkcjonowanie. Widać też fachowość autora i dobre podejście do swoich podopiecznych.

Autor podał też wiele...

Bardzo dobra książka dla wszystkich osób mających kontakt z osobami z Zespołem Aspergera.

Przy obecnym stanie wiedzy mamy coraz więcej zdiagnozowanych dzieci, dzięki czemu można znacząco poprawić ich funkcjonowanie w społeczeństwie. Dzięki takim książkom wiedza o tym zaburzeniu staje się bliższa wielu osobom. To o tyle ważne, że pomocą dla osób z ZA są nie tylko różnorodne terapie, ale i zrozumienie ze strony osób trzecich.

Tony Attwood jest wspaniałym psychologiem, a przede wszystkim osobą, która z wielką sympatią i ogromnym szacunkiem podchodzi do swoich pacjentów. I da się to wyczuć w książce. Polecam.

Jedna z nielicznych książek o nietypowym zaburzeniu na której wzorowało się wielu innych pisarzy. Znakomity poradnik wyjaśniający wszystkie problemy związane z Zaburzeniem Aspergera. Znajdziemy w niej również wskazówki, które ułatwią nam prace z dzieckiem.

To doskonały podręcznik, którego z całą pewnością polecić mogę studentom pedagogiki.

Trudna książka, choć dość szczegółowo opisane przypadki i doświadczenia.Może stanowić pewne wsparcie w pracy.

• Zespół Aspergera
  • Psychologia
  • Muszę przeczytać w najbliższym czasie
  • Psychoksiążki
  • Psychologia i rozwój osobisty ;)
  • Psychologia: AS

Dodaj cytat z książki Zespół Aspergera