Zespół Aspergera

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Asperger's Syndrome: A guide for parents and professionals
83-7298-991-5
Witold

Specjaliści coraz częściej diagnozują - szczególnie u dzieci - zespół Aspergera, który jest traktowany jako samodzielny, stały zbiór powtarzających się symptomów - niezależny od autyzmu. Jakie to symptomy? Przede wszystkim: ograniczona empatia; naiwny, niewłaściwy w danej sytuacji, jednostronny typ interakcji; pedantyczna, repetytywna mowa; uboga komunikacja niewerbalna; głębokie...

Jakie to symptomy? Przede wszystkim: ograniczona empatia; naiwny, niewłaściwy w danej sytuacji, jednostronny typ interakcji; pedantyczna, repetytywna mowa; uboga komunikacja niewerbalna; głębokie zaabsorbowanie pewnymi tematami; niezdarna i nieprawidłowo skoordynowana motoryka i dziwaczna postura.
W swojej książce Tony Attwood tłumaczy rodzicom i specjalistom, jak rozpoznać zespół Aspergera. Prezentuje opis i analizę nietypowych charakterystyk i praktycznych strategii korekcyjnych wykorzystując przy tym cytaty z wypowiedzi ludzi z tym zespołem. Wszystko to czyni w jasny i przystępny sposób.

źródło opisu: http://merlin.pl/Zespol-Aspergera_Tony-Attwood/bro...(?)

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/zespol-aspergera/

książek: 1954
Strega | 2014-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Bardzo dobra książka dla wszystkich osób mających kontakt z osobami z Zespołem Aspergera.

Przy obecnym stanie wiedzy mamy coraz więcej zdiagnozowanych dzieci, dzięki czemu można znacząco poprawić ich funkcjonowanie w społeczeństwie. Dzięki takim książkom wiedza o tym zaburzeniu staje się bliższa wielu osobom. To o tyle ważne, że pomocą dla osób z ZA są nie tylko różnorodne terapie, ale i zrozumienie ze strony osób trzecich.

Tony Attwood jest wspaniałym psychologiem, a przede wszystkim osobą, która z wielką sympatią i ogromnym szacunkiem podchodzi do swoich pacjentów. I da się to wyczuć w książce. Polecam.

Magdalena | 2013-12-09

Jedna z nielicznych książek o nietypowym zaburzeniu na której wzorowało się wielu innych pisarzy. Znakomity poradnik wyjaśniający wszystkie problemy związane z Zaburzeniem Aspergera. Znajdziemy w niej również wskazówki, które ułatwią nam prace z dzieckiem.

To doskonały podręcznik, którego z całą pewnością polecić mogę studentom pedagogiki.

Veigela | 2016-02-18
Na półkach: 2016, Przeczytane