Nie bój się życia

Seria: Psyche
Wydawnictwo: Zwierciadło
literatura faktu
Ag2S

Cieszące się wielką popularnością felietony NIE BÓJ SIĘ ŻYCIA publikowane były na łamach miesięcznika Zwierciadło. W pierwszym z nich Autorka pisze: "Wielu rzeczy, których życie nam dostarcza, w ogóle nie chcemy, udajemy, że ich nie ma, uciekamy przed nimi, a przede wszystkim, boimy się. Starości i starzenia się, śmierci i umierania, choroby, ubóstwa, zdrady, osamotnienia, porażki, błędu, braku wygranych, krytyki, odrzucenia, bezradności... Będę w tym miejscu dzielić się z Wami swoją wiedzą o tych lękach. Ogromnie mi zależy na tym, żebyśmy je szanowali, ale nie ulegali im, liczyli się z nimi, umieli je nazwać i przeżyć, ale nie byli ich ofiarami. (...)Można mieć miłość, pieniądze, zdrowie, rodzinę i zewnętrzne bezpieczeństwo, ale jeśli czujemy lęk - zje on radość i zadowolenie ze wszystkiego".
Opowiadając o doświadczeniach swoich pacjentów, przyjaciół i znajomych, Autorka zachęca i pomaga stawiać czoła rozmaitym lękom. Przekonuje, że najistotniejsze w życiu to nie bać się codzienności... Nie bać się życia!

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Piotr | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018

Każdy z nas zmaga się z lękami, czy obsesjami. Jest to wpisane w nasze życie i nie unikniemy tego. Autorka w krótkich rozwiązaniach opisuje najczęstsze lęki, które paraliżują nasze życie, udzielając celnych rad. Jak zwykle Katarzyna Miller czerpie z własnego przykładu, oraz podając ogólne fakty ze spotkań z pacjentami.
Katarzyna Miller jest dla mnie niezrównaną specjalistką w dziedzinie psychoterapii i pisania o problemach egzystencjalny w sposób przystępny. Pozytywna osoba, rozsiewająca wokoło siebie uśmiech jest dla mnie przykładem człowieka szczęśliwego i spełnionego. Na końcu książki dodatek - ćwiczenia z samoakceptacji. Ponad trzydzieści porad na temat naszych lęków...Polecam!!!

Czesia | 2015-04-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 07 kwietnia 2015

Uwielbiam felietony. Lubię w nich naturalność, poruszanie życiowych problemów i sarkazm jaki z nich bije. Felietony trzeba umieć pisać - trzeba mieć doświadczenie i być dobrym obserwatorem ludzi. Pani Katarzyna Miller to ma. Jest to psychoterapeutka z 30-letnim stażem. Znam ją z różnych programów telewizyjnych, w których występuje.
Co do książki, to podobała mi się bardzo. Pochłonęłam ją w jeden dzień, a to oznacza że naprawdę mnie zaciekawiła. Jedyne co mi się tu nie podoba to okładka - jest dla mnie wstrętna i zbyt rzucająca się w oczy. Ale nie oceniam książki po okładce. "Nie bój się życia" składa się z 24 felietonów. Każdy z nich nosi tytuł rozpoczynający się zdaniem "NIE BÓJ SIĘ" np. nie bój się starości, nie bój się śmiechu itp. Miłym akcentem są ilustracje adekwatne do danego tekstu. Felietony opowiadały o typowych, zwykłych, banalnych problemach każdego z nas, ale w sposób zrozumiały i przyjemny. Były krótkie, ale zawierały absurdy jakimi się "posługują"...

atram_78 | 2018-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Książka absolutnie nie jest poradnikiem, to zbiór felietonów. Można przeczytać dla kilku trafnych, mądrych zdań, ale ogólnie nic specjalnego, nic odkrywczego Ocena 3+/6

Ruthless_Woman | 2015-05-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 19 maja 2015

Zbiór felietonów Katarzyny Miller mówi nam o tym, jak żyć. Jak się cieszyć z życia, jak odnaleźć własne szczęście. Myślę, że sięgnęłam po ten poradnik w odpowiednim momencie, ponieważ pokazał mi inną perspektywę. Dostrzegłam wiele rzeczy, do których podchodzę źle. Pokazał mi, że można inaczej spojrzeć na świat.
Uważam, że w pewnym sensie poradnik mi pomógł.

betina360 | 2015-10-30
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 30 października 2015

Lubie psychologie i bedac w bibliotece wpadla mi w oczy owa ksiazka i nie zawiodlam sie. Mozna tu poczytac o tym co codzienne czyli milosci pieniadzach zdrowiu rodzinie ale i tez o smierci ktora nie ominie nikogo. To calkiem fajne felietony dajace do myslenia. Takie ksiazki tez sa potrzebne bo nas buduja i motywuja.

vicky222 | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

„Nie bać się to znaczy móc przeżyć lęk i nie stać się jego ofiarą.” str. 13

198 stron. Poradnik. Pomyślałam sobie: „co można mądrego zawrzeć w niecałych 200 stronach?”. Ale książka była dodatkiem do gazety, więc wzięłam, co mi tam. Osoby obserwujące mojego bloga widzą, iż lubię wszelkiego rodzaju poradniki, a zwłaszcza modowe i psychologiczne.

„(Szczęście) JEST, bo to po prostu przeżywanie własnego życia.” str. 30

Więc Drodzy Czytelnicy – duży plus dla Katarzyny Miller! Książka to zbiór 24 felietonów na tematy dotyczące życia. Każdy Felieton składają się z nie więcej niż 3 stron i każdy jest poprzedzony obrazkiem. I uwierzcie mi, w każdym znalazłam chociaż linijkę z której mogę czerpać jakąś siłę:

„Dobre jest tam, gdzie ja jestem.” str. 21

„Choroba może być ratunkiem, istotnym sygnałem.” str. 28

„Ci, którzy boją się złości wyrażonej wprost, boją się odrzucenia.” str. 35

„Mieć dostęp do śmiechu we własnym brzuchu znaczy być wolnym.” str. 69

„Dzieci nie boją się tego, o...

noodle | 2013-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2013

I właśnie taką Katarzynę Miller lubię. Piszącą wprost o rzeczach ważnych i błahych. Psycholog, która pokazuje nam, jak bardzo nasze dzieciństwo miało wpływ na to, jacy jesteśmy teraz, jako dorośli już ludzie.

"Nie bój ię życia" to zbiór felietonów Katarzyny Miller, w których przeprowadza nas ona przez liczne obawy, które towarzyszą nam na co dzień. Począwszy od obawy przed śmiercią czy miłością, przez postawieniem się rodzicom czy nagością wśród dzieci, aż po strach przed... oddawaniem moczu. Brzmi banalnie? Tylko po lekturze tej książki można się przekonać, że banalne wcale nie jest.

Polecam wszystkim, bo nie ma takiej osoby, która by się czegoś nie mała. Nie ma. A dzięki tej lekturze można te swoje lęki usystematyzować.

Death_Proof | 2015-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Jest to zbiór felietonów pani Katarzyny Miller, które pojawiały się cyklicznie w "Zwierciadle". Jako teksty, mające być czymś lekkim pośród innych tekstów w całym wydaniu gazety, prawdopodobnie miały sens. Niestety zebrane w jednym miejscu i mające stanowić silną wartość same w sobie są moim zdaniem do niczego. Za krótkie żeby przekazać cokolwiek przydatnego, prześlizgują się po powierzchni problemów. Tematy są poruszane i urywane.
Te teksty po prostu powinny pozostać tam gdzie były zamiast udawać książkę, wówczas nikt nie miałby podstaw by im odebrać znaczenie.

Ta książka nic mi nie dała, jedyne co się w niej udało to oprawa graficzna, bo całość wygląda bardzo ładnie i schludnie.

książek: 1928
natalia | 2014-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Kilka felietonów naprawdę dobrych, zapadających w pamięć. Język prosty, łatwy w odbiorze, dzięki czemu każdy może szybko i z łatwością przebrnąć przez tę książkę, zapamiętując to, co najistotniejsze, czyli puentę. Osobiście jednak o większości poruszanych przez panią Miller kwestii już czytałam lub w inny sposób byłam z nimi zaznajomiona. To, co mnie zadziwiło, to rozdział pt "Nie bój się sikania"-początkowo uznałam go za jakiś żart, ale ostatecznie przekonuje mnie teoria autorki mówiąca o tym, że sikanie faktycznie może być odniesieniem do poziomu naszego szczęścia i dobrego życia. Tak, tak, zdaję sobie sprawę, że brzmi to komicznie i niepoważnie, ale jest naprawdę solidnie i wiarygodnie uzasadnione. Przeczytajcie sami! :)

Ksiula | 2015-04-29
Przeczytana: kwiecień 2015

Poradnikiem tej książki bym nie nazwała. Jednak jeśli traktować ją jako zbiór felietonów na temat naszych codziennych lęków, obaw i trudów życia jest jak najbardziej trafiona i prawdziwa. Polecam wszystkim tym którzy w sposób nienaukowy i nieco luźniejszy chcą przeczytać o tym co nas dręczy i być może znaleźć w tym jakąś odpowiedź dla samego siebie? :)