A Guide to Elegance: For Every Woman Who Wants to Be Well and Properly Dressed on All Occasions

Wydawnictwo: William Morrow & Company
978-0060757342
poradniki
angielski
mantra

The original What Not to Wear from one of fashion's most enduringly stylish women ... Written by French style guru Madame Genevieve Antoine Dariaux, Elegance is a classic style bible for timeless chic, grace, and poise -- every tidbit of advice today's woman could possibly need, all at the tips of her (perfectly manicured) fingers. From Accessories to Zippers, Madame Dariaux imparts her...

The original
What Not to Wear
from one of fashion's
most enduringly
stylish women ...

Written by French style guru Madame Genevieve Antoine Dariaux, Elegance is a classic style bible for timeless chic, grace, and poise -- every tidbit of advice today's woman could possibly need, all at the tips of her (perfectly manicured) fingers. From Accessories to Zippers, Madame Dariaux imparts her pearls of wisdom on all things fashion-related -- and also offers advice on other crucial areas in life from shopping with girlfriends (don't) to marriage and sex.

Kate | 2015-04-04
natt | 2014-12-20