W cieniu klątwy

Cykl: Nieśmiertelni (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Shadowland
nieśmiertelni,
angelika1109

Ever i Damen towarzyszyli sobie w poprzednich niezliczonych wcieleniach: wspólnie zwalczyli najpotężniejszych wrogów, by zawsze móc być razem. I kiedy już szczęście jest w zasięgu ręki, na Damena spada okrutna klątwa. Teraz każdy dotyk czy muśnięcie ust może oznaczać jego nagłą śmierć i wtrącenie do Shadowlandu – krainy cieni. Pragnąc ocalić ukochanego, Ever zaczyna interesować się magią. Pomaga jej nieoczekiwany sprzymierzeniec – surfer o imieniu Jude. Mimo że ci dwoje dopiero się poznali, czują, że spotkali się już wcześniej, dużo wcześniej. Choć Ever jest lojalna wobec Damena, coś przyciąga ją do Jude’a – zielonookiego blondyna o złotych włosach, z talentem do magii i tajemniczą przeszłością. Ever zawsze wierzyła, że to Damen jest jej bratnią duszą, jej przeznaczeniem. A jeśli los miał wobec tej dwójki inne plany? Wieczna miłość nieśmiertelnych zostaje wystawiona na ciężką próbę.

Magdzialena | 2015-05-19
Na półkach: 2015 :), Przeczytane
Przeczytana: 19 maja 2015

"W cieniu klątwy" to trzecia część cyklu Nieśmiertelni i niestety nie jest aż tak fajna jak część pierwsza i druga, ale tak to zazwyczaj jest z kolejnymi częściami. Ogólnie to i tak bardzo się cieszę, że ją przeczytałam, bo od skończenia drugiej, zastanawiałam się, co jeszcze może się wydarzyć. W sumie dalej muszę się zastanawiać, bo trzy części nadal przede mnę ;D

ZARAZA | 2012-04-10
Przeczytana: październik 2011

Po „W cieniu klątwy” spodziewałam się czegoś… nowego. A problem w tym, że ta cześć była nudna i praktycznie nic nowego nie wniosła- jedynie, co było nowe i ciekawe to Jud.

Liczyłam bynajmniej na jakąś ostrą konfrontację z Romano, ale ona się tam gdzieś przewijał i nic emocjonującego się nie działo. Takie trochę falki z olejem.

Rozczarował mnie też trochę Damen. Nagle zaczęło go dręczyć poczucie winy i chciał odpokutować za błędy, to nie jest złe, a wolałam pewnego siebie i trochę szalonego Damena. I to jego ciągłe gadanie o karmie, wkurzające ;/

Jestem bynajmniej zadowolona z zakończenia- pozostawia w napięciu i zachęca do przeczytania kolejnej części.

Podoba mi się też sposób w jaki autorka wykreowała Juda. Do końca nie wiadomo o co mu chodzi, czy jest dobry, czy zły, jaką ma odegrać rolę. Plus ;-).

Trochę mnie wkurzyło, że po raz trzeci Ever ciągle popełnia błędy i podejmuje niewłaściwe decyzje. Nie przeszkadzało mi to za bardzo wcześniej, gdyż odnosiło nastolatków,...

książek: 1984
Morenka | 2012-04-30
Przeczytana: 2011 rok

Zawiodłam się troszkę. Czegoś brakuje, niestety ;(

Cassiel | 2011-03-20
Przeczytana: 19 marca 2011

Przeczytałam 1 i 2 część, które wywarły na mnie duże wrażenie i czytałam je z wielką przyjemnością. Ale trzecia część - ''W cieniu klątwy'', była nudna jak falki z olejem, naprawdę. Nie podobała mi się ta część, przez te wszystkie strony non stop było to, że Damen chce odpokutować czy co tam za te 600 lat, a to było bardzo, bardzo NUDNE! Po tej części nie mam zamiaru czytać następnej, jeśli się ukaże, serio. Nie polecam.

Justilla | 2013-07-03
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna, 2013
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Tytułowa klątwa ciąży nad Damenem poprzez błędną decyzję jaką podjęła Ever posłuchawszy niewłaściwej osoby. Dziewczyna mogłaby uzyskać antidotum, ale cena za nie jest zbyt wysoka do zapłacenia. Szuka więc wraz z ukochanym pośrednich rozwiązań póki nie zdołają odkryć właściwego leku. Żeby nie było nudno autorka wprowadza postać Jude'a, przystojnego (a jakże) surfera, który też zajmuje się czarami i ma księgę zaklęć, która może okazać się przydatna do znalezienia antidotum. I tym sposobem wkraczamy między kilkuwiekową historię reinkarnacji, przypuszczalnej miłości i honorowego wycofania się Damena, by Ever mogła przemyśleć parę spraw. Super. Ale wiecie? To nie było takie złe jak być mogło i jak się wydaje. Bo choć fakt, że Ever i Damen nie mogą się nawet dotknąć, bo ten drugi zginie, choć pojawił się potencjalny trójkąt i mimo że Romano działał mi na nerwy ledwo się pojawił - to czytałam nawet z zainteresowaniem. Nie wiem, czemu. Z sentymentu? Z ciekawości? A może dlatego, że książka...

Beata | 2014-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Muszę przyznać, że zawiodłam się na tej części .Główna bohaterka stała się dla mnie ogromnie denerwująca. Każdy jej ruch, postępowanie według własnych zasad i nieprzyjmowanie pomocy od innych były irytujące. Damen, którego polubiłam stał się mdły, liczy się dla niego miłość Ever . Tak jakby jego dziewczyna za niego decydowała .Mam nadzieję, że następna część sprawi, że zmienie opinię o tej serii, gdyż brak akcji i zachowania bohaterki w tej części przyczyniły się do tak niskiej oceny z mojej strony.

Natalia | 2010-12-12
Przeczytana: 10 grudnia 2010

Rozczarowałam się. Nic ciekawego nie wydarzyło się w tej części. Flaki z olejem.

Milena | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

„W cieniu klątwy” jest już trzecią częścią przygód Ever i Damena. Dwie poprzednie czytałam już spory czas temu i szczerze powiem, że nie pamiętam wszystkich faktów z nich. Jednak na pewno mi się podobały, co o tej części nie do końca mogę to powiedzieć. Pomiędzy Ever i Damenem nie wszystko się układa przez klątwę jaka została na nich zesłana przez Romano. Dziewczyna próbuję znaleźć antidotum na tą sytuacji dzięki magii, a w tym pomaga jej Jude. Młody chłopak jest jej szefem w pracy, którą otrzymała. Choć nie zna go zbyt dobrze to czuję, że coś go do niego ciągnie, jakby znali się już długo. Ta znajomość nie podoba się jej chłopakowi. Co z tego wyniknie?

Tak jak już wspominałam trochę zawiodłam się na tej części, bo wcześniejsze mi się lepiej czytało. Tym razem denerwował mnie Damen, który ciągle wygłaszał swoje tezy na temat karmy, która nie jest mu przychylna i wszystkie złe rzeczy będą właśnie przez nią. Ever nie wzbudza we mnie ani negatywnych ani pozytywnych emocji. Jednak...

anymore | 2014-02-23
Przeczytana: 05 lutego 2014

Przeczytałam już 3 tomy tej ksiązki. W sumie jest ich 6 lub nawet więcej, nie wiem dokładnie. Ogólnie książka jest fajna, ale co kolejny tom to akcja robi się nudniejsza. W tym tomie dowiedziałam się wszystkiego co chiałam o losach Ever i Damena. Nie jestem, aż tak bardzo ciekawa co dalej, bo chyba przypuszczam jak to się wszystko skończy.

myślnik | 2013-04-21
Na półkach: Przeczytane, Bye - bye!
Przeczytana: 2011 rok

Okładki jak zawsze są super,zwłaszcza jeśli można ich dotknąć-wyraziste i z pomysłem. Ale nie o oprawę tu przecież chodzi,tylko o wnętrze.

No nie,współczuje tej biednej dziewczynie. Żyła sobie względnie zwyczajnie,ok było jej ciężko po stracie bliskich,ale z czasem...Aż tu nagle pojawia się chłopak,w którym nie sposób się nie zakochać.Piękna historia trwa w najlepsze,kiedy on zwraca na nią uwagę,ale ale pojawia się i ta trzecia(zazdrosna,zaborcza i okrutna),Zwykły szary świat ożywa w jego obecności,w przenośni i dosłownie. Później dowiaduje się,że jest kimś niezwykłym,że jej uczucie trwało przez stulecia(nie ma co romantyczne; miłość,która trwa i trwa).Kiedy już wrogowie zostają pokonani i na sielankę nastał czas pojawia się kolejny problem,kolejna przeszkoda a jej rozwiązanie pogarsza sytuację do granic wytrzymałości.
Co ma zrobić zakochana dziewczyna,kiedy jej ukochany jest ugodzony klątwą,a to co mu szkodzi to jej dotyk?!
Ja bym sobie najpierw popłakała,a później totalnie się...