Być nadwrażliwym i przetrwać. Praktyczny poradnik

Tłumaczenie: Elżbieta Abłamowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia dla Ciebie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Highly sensitive person's survival guide
978-83-7554-005-5
psychologia, nadwrażliwość

Czy często tracisz wiarę w siebie lub odczuwasz dyskomfort w kontaktach z osobami głośnymi i napastliwymi? Niewykluczone, że należysz do ludzi nadwrażliwych, którzy stanowią 15-20 proc. populacji. Aby się o tym upewnić, zrób sobie test, odpowiadając na 23 proste pytania. Być może twój wysoki stopień wrażliwości stanowi dla ciebie wielki problem i pociąga za sobą niską samoocenę. Dzięki tej książce poznasz wiele technik przetrwania i dawania sobie rady w świecie zdominowanym przez ludzi przeciętnie wrażliwych - świecie, który ceni agresję i bombardowanie bodźcami. Podręcznik oferuje wiele nowych strategii i metod, które pomogą ci efektywnie funkcjonować z własną nadwrażliwością. W końcu zaczniesz ją doceniać i rozumieć, jak wielkim jest darem.

Spis treści:
1. Wprowadzenie do bycia nadwrażliwym
2. Przygotowanie się na nadmiar bodźców
3. Wycisz zmysły i radź sobie z presją czasu
9. Odpowiedzi na typowe pytania nadwrażliwych
10. Wybór odpowiedniego uzdrowiciela

thinking-hurts | 2010-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2010

Pozycja ta nie informuje wyczerpująco, czym jest nadwrażliwość w biologicznym, psychicznym ujęciu, jakie są jej przyczyny itp., nie ma tu zbyt wiele teorii, zawarte jest w niej za to mnóstwo konkretnych i praktycznych porad dla ludzi o delikatnym układzie nerwowym, aby pomóc im poradzić sobie z przeładowanym bodźcami światem na ulicy, w pracy, w związkach osobistych i z sąsiadami. Autor zajmuje się zawodowo tematem bezsenności, cały rozdział poświęcił więc problemom nadwrażliwców z zasypianiem i zbyt wczesnym budzeniem się, zaproponował mnóstwo rozwiązań. Dużo uwagi poświęcono na stronach tej książki medytacji, metodom wyciszania się i uspokajania organizmu, niwelowania stresu, relaksacji.

Gdyby książka skończyła się mniej więcej w połowie, dałabym ocenę "bardzo dobra". Jednak mój entuzjazm przygasł nieco, kiedy zaczęło wyglądać na to, że autor coraz mniej uwagi poświęca stricte nadwrażliwości, a coraz więcej krzewieniu swojego światopoglądu opartego w dużej mierze na buddyjskiej...

Łukasz Chrzanowski | 2016-03-28

Bardzo dobra książka i polecam ją wszystkim wrażliwym ludziom. Jeśli nie zjadłeś wszystkich rozumów, to będziesz zadowolony.

BARDZO kojąca i dość przydatna dla nadwrażliwców (takich jak ja, i ludzie, którymi lubię się otaczać ;))...

Malinka212 | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Uświadamia ludziom nadwrażliwym że ich "wrażliwość" nie jest niczym złym, trzeba umieć się nią posługiwać w dzisiejszych czasach pełnym hałasu i zgiełku

Natalia Gawlas | 2014-02-12
Przeczytana: 07 stycznia 2010

Nie dowiedziałam się z niej niczego nowego, a szkoda bo właśnie na to miałam nadzieję.

Constance | 2018-08-01
Przeczytana: 04 sierpnia 2018