Tajemnica diamentów

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (tom 1)
Wydawnictwo: Zakamarki
Diamantmysteriet
zagadki, detektywi
Pistacia

Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu - Siv Leander, Ture Modig lub Lollo Smitt. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom Lassemu i Mai.

(opis wydawcy)

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Joana | 2015-07-15
Przeczytana: 08 lipca 2015

Dwoje przyjaciół, Lasse i Maja najczęściej siedzą w piwnicy i czytają książki - kryminały. Praktycznie niczym by się nie różnili od swoich rówieśników, gdyby nie fakt, że w tym samym miejscu prowadzą też Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.
Dlatego, gdy ktoś kradnie diamenty, a policja staje się bezradna to sprawa zostaje przekazana obu młodym detektywom no i zaczyna się niesamowita przygoda.

To nasze popierwsze spotkanie z powieścią detektywistyczną dla dziecie i jesteśmy zachwycone. To równiez nasza (moje i córeczki) pierwsza przygoda z tymi detektywami ale już wiemy, że nie ostatnia. Pnadto cudownie duży druk stanowi wspaniałą zachętę dla początkującego czytelnika.
Polecamy gorąco!

ejotek | 2018-07-01
Przeczytana: czerwiec 2018

Maja i Lasse, czyli główni bohaterowie cyklu książeczek chodzą do jednej klasy w miasteczku Valleby w Szwecji. Dzieciaki uwielbiają rozwiązywać zagadki jakie stawia na ich drodze życie, prowadzą nawet małe biuro detektywistyczne.

Dla Lassego i Mai zaczęły się ferie, jednak wolą być detektywami niż jeździć na sankach z rówieśnikami. W piwnicy u Mai urządzili sobie biuro, w szafie trzymają akcesoria typowe dla tegoż fachu a w planach jest lektura kryminałów.

Jednak w czytaniu przeszkodziło im pukanie do drzwi - odwiedził ich Muhammed Karat - najbogatszy człowiek w Valleby, właściciel sklepu jubilerskiego od wielu lat. Załamany Karat - jakże adekwatne nazwisko - prosi młodych detektywów o pomoc - ze sklepu od kilku dni giną diamenty! W tym tempie to lada dzień będzie bankrutem! Mężczyzna przypuszcza, że złodziejem jest ktoś z trójki pracowników, tylko jak to sprawdzić? On niczego podejrzanego nie zauważył...

Lasse i Maja przyjmują zlecenie i nazajutrz zjawiają się w sklepie, mają...

Emka | 2014-03-20

Przeczytałam całą serię, więc daję opinie o każdej z nich : dla mnie zagadki kryminalne dla dzieci to rewelacyjna dziedzina literatury. Przy czytaniu napięcie rośnie, rośnie, rośnie i dopiero po rozwiązaniu zagadki zaczyna powoli opadać.
Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper!!! :)

muszka-pietruszka | 2015-02-02
Przeczytana: styczeń 2015

Wśród dzieci z mojej rodziny, i ich przyjaciół, i przyjaciół tamtych przyjaciół, książki z tej serii robią wielką furorę. Są pożyczane sobie wzajemnie i kolekcjonowane. Znam dzieci, które zaczęły czytać właśnie dzięki nim. Zabawne ilustracje, duże litery i zagadka kryminalna. A przy okazji możliwość poznania różnych miejsc, do których zwykłe dzieci nie wchodzą i panujących tam zasad. 'Tajemnica diamentów' trafiła w moje ręce jako pierwsza z tej serii. Zabawna i pokazująca w ciekawy sposób pracę ludzi, którzy diamentami handlują. Mogę polecić, zwłaszcza dla tych dzieci, które zaczynają same czytać.

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Agnieszka | 2018-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2018

Chciałam sprawdzić, czy nadaje się dla niespełna ośmiolatków. I jest ok. Prosta, sympatyczna, duże litery, niezbyt wiele tekstu. Sprawnie czytający maluch powinien ją szybko przeczytać i chyba o to chodzi. Jako pierwszy kryminał zdecydowanie można dzieciom.

Justyna_78 | 2017-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Nie zaczynaliśmy z synem od tej książki. Cała seria rewelacja, książki trzymają w napięciu w oczekiwaniu jakie będzie rozwiązanie zagadki i zmuszają do myślenia i dziecko i rodzica ;) polecam zagadki z Lassem i Mają to świetnie spędzony czas

book_monster | 2017-02-19

ta książka byyła super.w sklepie jubilerskim dziennie gine jadan bardzo drogi diament.lasse i maja prowadzą śledztwo jeden z pracowników w sprytny sposub kradnie diament. więcej zdradzać nie będę zdradzać.bardzo gorąco polecam!!!

Gosia_6 | 2017-09-12

Świetny cykl dla dzieci w wieku 5-7 lat. Seria uwielbiana przez młodych czytelników. Jako księgarka skusiłam się na dwa tytuły (trzeba wiedzieć co dzieci czytają) i myślę, że to przyjemne detektywistyczne przygody dla dzieci.

Agnia | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Kolejna zagmatwana tajemnica ..rozsupłana przez Lassego i Maję!!! Gorąco polecam całą serię dla młodych detektywów!