Tajemnica diamentów

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Cykl: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai (tom 1)
Wydawnictwo: Zakamarki
Diamantmysteriet
zagadki, detektywi
Pistacia

Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu - Siv Leander, Ture Modig lub Lollo Smitt. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom Lassemu i Mai.

(opis wydawcy)

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Joana | 2015-07-15
Przeczytana: 08 lipca 2015

Dwoje przyjaciół, Lasse i Maja najczęściej siedzą w piwnicy i czytają książki - kryminały. Praktycznie niczym by się nie różnili od swoich rówieśników, gdyby nie fakt, że w tym samym miejscu prowadzą też Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.
Dlatego, gdy ktoś kradnie diamenty, a policja staje się bezradna to sprawa zostaje przekazana obu młodym detektywom no i zaczyna się niesamowita przygoda.

To nasze popierwsze spotkanie z powieścią detektywistyczną dla dziecie i jesteśmy zachwycone. To równiez nasza (moje i córeczki) pierwsza przygoda z tymi detektywami ale już wiemy, że nie ostatnia. Pnadto cudownie duży druk stanowi wspaniałą zachętę dla początkującego czytelnika.
Polecamy gorąco!

Emka | 2014-03-20

Przeczytałam całą serię, więc daję opinie o każdej z nich : dla mnie zagadki kryminalne dla dzieci to rewelacyjna dziedzina literatury. Przy czytaniu napięcie rośnie, rośnie, rośnie i dopiero po rozwiązaniu zagadki zaczyna powoli opadać.
Suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper!!! :)

muszka-pietruszka | 2015-02-02
Przeczytana: styczeń 2015

Wśród dzieci z mojej rodziny, i ich przyjaciół, i przyjaciół tamtych przyjaciół, książki z tej serii robią wielką furorę. Są pożyczane sobie wzajemnie i kolekcjonowane. Znam dzieci, które zaczęły czytać właśnie dzięki nim. Zabawne ilustracje, duże litery i zagadka kryminalna. A przy okazji możliwość poznania różnych miejsc, do których zwykłe dzieci nie wchodzą i panujących tam zasad. 'Tajemnica diamentów' trafiła w moje ręce jako pierwsza z tej serii. Zabawna i pokazująca w ciekawy sposób pracę ludzi, którzy diamentami handlują. Mogę polecić, zwłaszcza dla tych dzieci, które zaczynają same czytać.

Monia | 2014-06-14

Cała seria jest rewelacyjna. Idealna dla młodego czytelnika w wieku 6-7 lat, który rozpoczyna przygodę z książką. Duże litery, ciekawe ilustracje i świetne przygody głównych bohaterów, wszystko to powoduje, że czyta się tą książkę lekko i przyjemnie. Ja przeczytałam większość mojej córce w wieku 6 lat, potem niektóre części ona już sama doczytała. Wszystkie są godne polecenia, nie ma jednej lepszej.

Agnia | 2015-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Kolejna zagmatwana tajemnica ..rozsupłana przez Lassego i Maję!!! Gorąco polecam całą serię dla młodych detektywów!

Bzula | 2013-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2013

Kupiłam tą książkę w prezencie no i jak zwykle zaczęłam czytaj mojej córce. Tak nas wciągnęła, że przeczytałam w jedno popołudnie. Na to kto ukradł diamenty wpadła moja córka.

Sandra | 2014-03-23

duże litery + dużo ilustracji + akcja = łatwe czytanie

Świetna książka, którą czyta się jednym tchem.
Sama zgadłam kto był złodziejem diamentów :)

Andrew | 2014-06-22
Przeczytana: 2013 rok

Przygody biura detektywistycznego Lassego i Mai. w tej książce szukają zapodzianych diamentów. Książka jest napisana dużymi literami.

olaf2009 | 2016-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2016

Fabuła mogłaby być treścią książki dla dorosłych, tylko że wtedy miałaby 400 stron...

Jula88 | 2013-06-03
Przeczytana: kwiecień 2013

Bardzo fajny dziecięcy kryminał, który nie nudzi dorosłych :)