Wyzwanie czytelnicze LC

Operacja Burzowa Chmura

Tłumaczenie: Katarzyna Tunkiel
Cykl: Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Operasjon Tordensky
Ag2S

W małym, miłym miasteczku Elvestad czasami dzieją się dziwne rzeczy. Tiril i Oliver, dwoje młodych detektywów, zawsze są na posterunku. Razem ze swoim psem rozwiązują zagadki, z którymi nie mogą poradzić sobie nawet dorośli policjanci. W Elvestad grasują tajemniczy złodzieje. Znikają drożdże z magazynu piekarza Monsena, beczki przeznaczone na budowę pomostu kąpielowego i krzaki jałowca z...

W Elvestad grasują tajemniczy złodzieje. Znikają drożdże z magazynu piekarza Monsena, beczki przeznaczone na budowę pomostu kąpielowego i krzaki jałowca z parku. Biuro detektywistyczne nr 2 bada sprawę. Tiril, Oliver i pies tropiący Otto ścigają winowajców. Do dzieła!

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

8_oclock | 2015-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 09 grudnia 2015

W wirze przygotowań przedświątecznych warto zainteresować się tą książką dla dzieci. Duże litery, moc ilustracji i przyjemna przygoda rozpoczynająca cykl o detektywach. Agencja Detektywistyczna nr 2 składa się z chłopca, dziewczynki i psa. Okładka jest sztywna i stosunkowo niezniszczalna, format nie przesadnie duży. Na zakończenie specjalnie dla dzieci jest notka o autorze i ilustratorze, ozdobiona ich portretami, oraz zagadki, ćwiczące spostrzegawczość. Zdecydowanie polecam.

Ornelle | 2015-11-01
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Cała seria jest po prostu rewelacyjna. Idealna dla małych czytelników w wieku 6-7-8 lat, którzy rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Duże litery, fantastyczne ilustracje i wciągające przygody głównych bohaterów - takie na poważnie, ze śledztwem, czarnymi charakterami, zagadką, którą pomagają rozwiązać mądre dzieciaki z sympatycznym i przyjaznym psem Ottonem. Córki 7 i 9-latka połknęły wszystkie części jedną po drugiej. Polecam wszystkie z czystym sumieniem!

Biblioteka Szkolna | 2019-01-08

Tytuł: "Operacja Burzowa Chmura"

Autor: Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Gatunek: literatura dla dzieci
Liczba stron: 112
Wydawnictwo: Media Rodzina
Cykl: Biuro Detektywistyczne nr 2, tom 1

Po pierwszy tom z serii Biuro Detektywistyczne nr 2 sięgnęłam, ponieważ zainteresowali mnie bohaterowie widoczni na okładce, a szczególnie pies, który wabi się Otto. Byłam ciekawa, jakie czekają ich przygody. Okazało się, że jest to książka nie tylko do czytania. Oprócz opisanej historii mogłam również sama rozwiązywać różne zadania.

Przygody Oliviera i Tiril, dwójki młodych detektywów ze skandynawskiego miasteczka Elvestad, to taki trochę kryminał dla dzieci. Nie ma tu jednak morderstw ani krwi, jak w powieściach kryminalnych mojej mamy, tylko ciekawa zagadka do rozwiązania.

W miasteczku zaczynają znikać różne rzeczy. Beczki, drożdże, samochód, a nawet krzaki. Dziwne, prawda? Olivier i Tiril postanawiają sprawdzić, co się za tym wszystkim kryje.

Bardzo podobało mi się, że...

Kiti | 2015-06-14

Jorn Lier Horst zasłynął w Polsce przede wszystkim dzięki swojej serii kryminalnej, która, nie mam pojęcia dlaczego, w naszym kraju jest wydawana od końca. Na szczęście wydawnictwo Media Rodzina nie popełniło tego błędu i serię dla dzieci jego autorstwa wydaje od pierwszego tomu.

Głównymi bohaterami serii jest dwójka młodych detektywów, Tiril i Oliver, którym towarzyszy pies Otto. Z racji tego, że dzieci miały wakacje i sporo wolnego czasu postanowiły sobie znaleźć sprawę do rozwiązania. Pewnego dnia wyczuły, że nie czują drożdży. Okazało się, że zostały one ukradzione piekarzowi. Niebawem miało się okazać, że nie była to jedyna rzecz, która zginęła w krótkim czasie w mieście. Kto kradł i dlaczego?

Od razu można się domyślić, że pisarz miał coś wspólnego z policją lub biurem detektywistycznym. Jak możemy wyczytać na końcu publikacji pracował w tym drugim miejscu. Mamy tutaj zmyślnie przeprowadzoną akcję z dużą ilością szczegółów, poszlak, z którymi muszą się zmierzyć młodzi...

Galatea | 2016-09-06
Przeczytana: czerwiec 2016

Cała seria jest rewelacyjna. Czytam książki mojemu pięcioletniemu synkowi i jest zachwycony wszystkimi. Świetni bohaterowie, akcja, która trzyma w napięciu. Już nie możemy się doczekać kolejnych części, a z tego co widziałam J.L. Horst pisze na bieżąco. Oprócz zapowiedzianych u nas Operacji: Posąg i Reklamówka, Horst napisał trzy kolejne części.

aniaszew | 2017-01-25
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 19 stycznia 2017

Fajna nowa seria dla dzieci z serii kryminalnych. Dwoje przyjaciół rozwiązuje zagadkę tajemniczych zniknięć.
Duże litery i obrazki nadają się dla najmłodszych czytelników do samodzielnego czytania.
Warto sięgnąć po całą serię.

trele_morele | 2016-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2016

Świetne! Moje dzieci dukają, ale czytają, sympatyczni bohaterowie i fajne pomysły na śledztwa. Polecam fanom Lassego i Mai.

katka | 2017-02-05

Misia-i-Tosia | 2016-04-19

Jako, że jestem fanką kryminałów skandynawskich nie mogło zabraknąć ich również w biblioteczce moich córek. Autor serii Operacje.. jest uznanym norweskim pisarzem kryminałów a wcześniej pracował jako detektyw w policji.

Bohaterami są Tiril i Oliver, którzy są przyjaciółmi i prowadzą w Elvestad Biuro Detektywistyczne nr 2. Nie można tez zapomnieć o jeszcze jednym członku Biura a mianowicie psie Otto, który towarzyszy naszym małym detektywom w rozwiązywaniu zagadek.

W ich rodzinnym miasteczku Elvestad grasują dziwni złodzieje. Znikają drożdże z magazynu piekarza, potem giną puste butelki po oranżadzie i beczki przeznaczone na budowę pomostu kąpielowego. Dodatkowo okazuje się, że ktoś wyciął krzaki jałowca z parku. Do akcji wkracza Biuro Detektywistyczne nr 2 wraz z psem tropiącym Otto udaje im się wpaść na trop złodziei. Czy uda im się znaleźć kryjówkę złodziei i dowiedzieć do czego potrzebne im były skradzione rzeczy?

Świetnie napisana książka, trzymająca w napięciu a podejście...

olaf2009 | 2016-04-29
Przeczytana: 04 sierpnia 2016