Wyzwanie czytelnicze LC

Spacerkiem przez rok

Wydawnictwo: Media Rodzina
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
SoyIza

Tym razem znana i lubiana pisarka Małgorzata Strzałkowska zaprasza nas na wyjątkowy spacer i wprowadza w językowe przygody z nazwami miesięcy i pór roku. Autorka umiejętnie operuje słowami i skojarzeniami, które nasuwają się podczas czytania krótkich i przyjemnych w odbiorze rymowanek układających się w ciekawą historyjkę. Krok po kroku „zwiedzamy” cały rok, zachwycając się przy tym niezwykłością zjawisk, które możemy zaobserwować wiosną, latem, jesienią i zimą. Wierszyki zostały dopełnione znakomitymi ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej, znanej czytelnikom z ilustracji do serii o Panu Kuleczce.

źródło opisu: https://mediarodzina.pl/prod/1394/Spacerkiem-przez-rok

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/prod/1394/Spacerkiem-przez-rok

chiave | 2016-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2016

Książkę tę polecam przede wszystkim ze względu na fantastyczne ilustracje (i to przede wszystkim do nich odnosi się moja ocena). Elżbieta Wasiuczyńska w olimpijskiej formie - jej obrazki łączą w sobie ciepło i komunikatywność ze wspaniałymi walorami czysto malarskimi. To znakomita pierwsza lekcja sztuki dla dziecka, jeśli nie miało dotąd okazji zetknąć się z nią na sali wystawowej.

Zuzanna Kubiczek | 2017-03-13
Patrycja | 2017-07-18
k-nik | 2017-04-07
urszulab | 2017-04-06

Nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego

Znamy nominacje do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016. Kapituła Konkursu w składzie: Barbara Gawryluk, Marta Lipczyńska-Gil, Joanna Olech, Małgorzata Węgrzecka oraz rada programowa Festiwalu Literatury dla Dzieci, czyli Łukasz Dębski, Agnieszka Karp-Szymańska i Szymon Kloska, nominowali 13 polskich książek dla dzieci w wieku 5-12 lat.