Ogień nad Chinami

Wydawnictwo: Znak
historyczna

Wspomnienia dowódcy Dywizjonu 303 z frontu chińsko-japońskiego! Witold Urbanowicz a polski lotnik i as myślistwa a opisuje swoje przygody z czasów, gdy w 1943 i 1944 roku walczył jako pilot 14 Floty Lotniczej USA. Był jedynym polskim żołnierzem, który w czasie II wojny światowej walczył z japońską armią. Jego wspomnienia układają się w niezwykłą opowieść nie tylko o niesamowitych bitwach powietrzn

Piotrek | 2015-01-23
Przeczytana: 2014 rok

Generał Witold Urbanowicz, postać nietuzinkowa, pilot, żołnierz, człowiek niepokorny, a przede wszystkim wielki Polak i patriota. Kiedy przejrzeć sam życiorys, już można nabawić się kompleksów, przed wojną odniósł swoje pierwsze zwycięstwo zestrzeliwując sowiecki samolot rozpoznawczy. Wtedy też dał się poznać jako niepokorny i bezkompromisowy żołnierz. W czasie wojny obronnej 1939 roku uciekł z sowieckiej niewoli i dostał się do Francji ... Sama książka opowiada o walce w "Latających tygrysach" formacji lotniczej podległej gen. C.Chennault zmagającej się z Japończykami, ale nie tylko... to opowieść, o życiu, o starych Chinach, o polskich losach, przemyślenia czystko ludzkie, a nawet miejscami metafizyczne. Barwna, piękna opowieść, gdzie nic nie jest przypadkowe, bez grama przynudzania, użalania się nad sobą, przy okazji mobilizuje do poznania wcześniejszych i późniejszych losów człowieka, który był KIMŚ, którego biografia starczyłaby na kilka filmów sensacyjnych, gorąco polecam...

Tomasz Kamiński | 2016-09-11
Przeczytana: 26 maja 2016

Super książka!! Wspomnienia dowódcy Dywizjonu 303 z frontu chińsko-japońskiego! Witold Urbanowicz - polski lotnik i as myślistwa - opisuje swoje przygody z czasów, gdy w 1943 i 1944 roku walczył jako pilot 14 Floty Lotniczej USA. Był jedynym polskim żołnierzem, który w czasie II wojny światowej walczył z japońską armią.

bartek | 2010-07-09

Polecam miłośnikom historii i lotnictwa.

dystans | 2012-10-24
Przeczytana: 05 września 1995

Wszystko zależy od tego, co się przeczyta wcześniej, to czy "Latające tygrysy"czy "Ogień nad Chinami".... Był wydany wcześniej, zawiera wspomnienia W.U. jeszcze z czasów szkolenia na pilota, kampanii wrześniowej.

matey | 2016-01-01
Monika | 2015-11-03