Okładka książki Orły nad Europą. Losy polskich lotników w czasie drugiej wojny światowej

Orły nad Europą. Losy polskich lotników w czasie drugiej wojny światowej

Autor:
historyczna
typ
papier
Pistacia
7.44 (18 ocen i 0 opinii)

Opis książki

1939 rok – zdewastowany sprzęt, anachroniczne dowodzenie, brak paliwa i… tysiące pasjonatów, elita elit, lotnicy, których już wkrótce miał podziwiać cały świat. Adam Zamoyski opowiada o losach polskich lotników, o ludziach, których historia najpierw uczyniła bohaterami, a potem skazała na zapomnienie. Skąd pochodzili? Jakimi szlakami docierali do RAF-u? Jakie przygody spotykały ich po drodze? Dlac...

Skąd pochodzili? Jakimi szlakami docierali do RAF-u? Jakie przygody spotykały ich po drodze? Dlaczego ich udział w bitwie o Anglię jest nie do przecenienia?
„Orły nad Europą” pozwalają poczuć wyjątkowy smak podniebnych ewolucji, ale opowieści o naziemnym, codziennym (i conocnym!) życiu polskich pilotów są nie mniej intrygujące

[opis wydawcy]

Gdzie kupić?