Historia Polski dla Piotrka

Wydawnictwo: Nowa Era

Książka opowiada o dziejach narodu i państwa polskiego. Opowieść historyczną poprzedzają jednak, a częściowo przeplatają się z nią, najbardziej znane podania i legendy.

Sturnus | 2014-11-16
Na półkach: Przeczytane, Historia

Bardzo dobra pozycja do samodzielnego rozpoczęcia poznawania historii, w tym wypadku Polski, i do pobudzenia zainteresowania u najmłodszych najświetniejszą z nauk. Przystępny tekst, wiele pięknych ilustracji, sporo dat i ciekawych informacji oraz mapki na końcu. Sam gdzieś chyba jeszcze posiadam swój egzemplarz, choć w nieco innej okładce-z ciemniejszym tłem, i miło wspominam lekturę. Nadaje się nie tylko dla Piotrka :)

Przemek | 2014-09-12
Przeczytana: 12 września 2014

Jest to przyzwoita książka dla starszych przedszkolaków.
Czytałem ją jednak po Elementarzu "Kocham Polskę" Szarków i w porównaniu z tamtą pozycją czegoś jakby brakuje. Są, owszem, piękne ilustracje, tekst jest napisany dla dzieci zrozumiale. Ale trochę tak podręcznikowo i beznamiętnie. Brakowało mi tu pasji autora, emocjonowania się omawianymi treściami, co było obecne w Elementarzu. No i niestety tutaj nie ma pytań sprawdzających, więc trudno utrwalić materiał z dziećmi. Historia kończy się też na drugiej wojnie światowej, a u Szarków jest jeszcze bardzo interesująca część o historii najnowszej.
Dla mnie ostatecznie książka sprawdziła się jako "powtórka materiału" i wydaje mi się, że to była dobra kolejność (pierwszy "Elementarz").

beataj | 2013-08-02
Przeczytana: 2010 rok

Na pierwsze poznawanie historii ojczyzny - idealna !

Kasia | 2011-08-31
Przeczytana: 2011 rok