Controlling. Teoria, zastosowania

Wydawnictwo: Difin
9788372519115
biznes, finanse

Cechą charakterystyczną książki jest prezentacja sformalizowanych systemów controllingu, co znajduje swoje odbicie w zapisie proceduralnym postępowania na etapie projektowania, wdrażania i eksploatacji. W pierwszej części przedstawiono zagadnienia teoretyczne controllingu, takie jak: idea, paradygmaty, dylematy, rodzaje oraz charakterystyka systemowego ujęcia instrumentu wspomagającego zarządzanie. W ramach prezentacji teorii przedmiotu dużo miejsca poświęcono modelowaniu controllingu. W części drugiej zaprezentowano możliwości aplikacji poszczególnych rodzajów controllingu w dwóch grupach a modeli operacyjnych i modeli strategicznych. Opisane możliwe zastosowania controllingu są bardzo szerokie, obejmują takie dziedziny, jak: ananse, marketing, logistyka, administracja, ochrona środowiska, zarządzanie rozwojem regionalnym oraz zarządzanie procesami (projektami) w sytuacjach kryzysowych.

Marysia | 2013-12-15
Przeczytana: 28 października 2013