Kościół i rewolucja francuska

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bestsellery z przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Universitas
83-7052-322-6
historia
adamats

Praca Mieczysława Żywczyńskiego "Kościół i rewolucja francuska" ukazała się nakładem PAX-u w 1951 roku i stała się "bałym krukiem" po wycofaniu z księgarń w wynku presji hierarchii katolickiej. (...) Nieszczenie książek ze względu na głoszone przez nie niewygodne prawdy, nie usprawiedliwiają żadne racje ideologiczne ani okoliczności społeczne. (...) Wydawnictwo UNIVERSITAS oddaje do rąk Czytelników pracę, do której nie było dostępu przez blisko pół wieku, pracę, któa mimo upływu czasu nie straciła nic na swojej naukowej wartości.
(Od Wydawcy)

Mikael95 | 2016-05-05