Star Wars. Przebudzenie Mocy

Tłumaczenie: Błażej Niedziński
Wydawnictwo: Egmont Polska
Star Wars: The Force Awakens: A Junior Novel

Luke Skywalker przepadł bez wieści. Pod jego nieobecność na zgliszczach Imperium wyrósł złowrogi Najwyższy Porządek, który nie spocznie, póki nie zgładzi Skywalkera, ostatniego rycerza Jedi. Wspieranym przez Republikę Ruchem Oporu dowodzi generał Leia Organa. Robi co może, by odnaleźć swego brata Luke'a i z jego pomocą przywrócić pokój i sprawiedliwość w galaktyce.

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl

Rafi | 2019-03-19
Przeczytana: 23 stycznia 2019

Książka przedstawia wielkie podniebne bitwy i walki. Rozwija naszą wiedzę o wspaniale wykreowanych bohaterach. Polecam i dla fanów filmu jak i książek.

Piotr Sobota | 2018-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2018

Stokroć lepsze opisy technologii Star Killera niż na filmie, poprawione - realistyczne a nie kiczowate! :)

Tybero | 2017-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2017

Co mam o tej książęce napisać. Czysta kalka z filmu Przebudzenie Mocy i nic więcej, pomyślał bym że to właściwie scenariusz filmu wydany jako książka. Zwykle adaptacje powieściowe są bardziej rozbudowane w sferze myśli bohaterów. Żadnych nowości ani nic co by zaskoczyło, jedyną nowością jest poszerzenie wątku Finna na początku oraz to że Rey poznaje Poe pod koniec książki, ale po za tym to nic nowe, powiedział bym nawet że trochę się zawiodłem, liczyłem na rozbudowanie.
Z Panem Bogiem

Grzegorz Ryld | 2017-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2017

Rzadko czytam książkę po obejrzeniu filmu a Przebudzenie Mocy obejrzałem nawet dwa razy. Zbliżająca się premiera kinowa nowej części Sagi zmotywowała do sięgnięcia po tą pozycję. I nie żałuję. Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Jest krótka i ma tylko 330 stron. Jest 1:1 oddaniem filmowego pierwowzoru i nie mamy tutaj elementów, których nie ma w filmie, jednak.... Jednak coś w sobie ma... Możemy przypomnieć sobie losy bohaterów oraz często wyłapać smaczki umykające nam w czasie oglądania ekranizacji. Tym polecam tym, którzy mieli okazje oglądać i tym, którzy nie mieli. Gdybym nie oglądał filmu spokojnie dał bym 8 gwiazdek.

książek: 2082
Justyna | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Jazda bez trzymanki - akcja nie zwalnia nawet na chwilę. Szkoda, że książka nie pogłębiła wizerunków postaci. Miejscami infantylny styl, idealnie nada się dla młodszego czytelnika.

Moogwai89 | 2017-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Nigdy nie byłem wielkim fanem książkowych adaptacji filmów z cyklu "Gwiezdnych Wojen". Ta konkretna pozycja nie zmieni raczej mojego nastawienia.
Książka napisana bardzo prostym, miejscami wręcz łopatologicznym językiem. Czuć, że jest ona skierowana do młodszego odbiorcy. Porównałbym ją bardziej do nowelki "Ucieczka Szmuglerów" niż do pełnoprawnej powieści.
Mocno się zawiodłem, na plus należy zaliczyć wydanie zawierające pojedyncze kadry z filmu.

sweetdream | 2016-07-25
Przeczytana: 2016 rok

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Film „Star Wars. Przebudzenie mocy” już przed premierą wzbudzał wielkie emocje. Fani na całym świecie z niecierpliwością czekali na pojawienie się go w kinie. I to właśnie dla wielbicieli Gwiezdnych Wojen powstają specjalne gadżety, figurki i specjalne wydania. Jedną z takich dodatkowych atrakcji jest książka „Star Wars. Przebudzenie mocy”, ze zdjęciami filmowymi, którą została wzbogacona o nowe sceny. Jest więc bardzo cenną pozycją w kolekcji fanów sagi.

Kiedy po latach w Galaktyce znów nie ma spokoju i siły zła w postaci Nowego Porządku (z Kylo Renem na czele) chcą zniszczyć Ruch Oporu. Zaczyna się prawdziwa walka dobra ze złem. Okazuje się również, że bohaterski Luke Skywalker przepada bez wieści i jego przyjaciele próbują go odnaleźć. Ważną rolę odegra niezniszczalny BB-8, który uratowany zostaje przez Rey. Wspólnymi siłami zaczną działać w galaktyce...

Cała książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, tak by młodzi czytelnicy, nie...

Tytuł: "Star Wars. Przebudzenie Mocy".
Autor: Michael Kogge
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Egmont
Data premiery: 16-05-2016

Chyba tylko kwestią czasu było ukazanie się na polskim rynku książki na podstawie scenariusza najnowszej części Gwiezdnych Wojen pt. „Przebudzenie Mocy”. Film miał u Nas premierę w grudniu zeszłego roku i okazał się absolutnym, bezkonkurencyjnym hitem, który zgarnął ponad 2 mln dolarów! Sklepowe półki do dziś uginają się od gadżetów (książek, komiksów , gier, breloczków, kubków itd.) związanych ze Star Warsami. Książka jest autorstwa Michaela Kogge’a. Logicznym było, że pozycja ta doczeka się polskiego przekładu. Liczy ona niecałe 200 stron. Jest wypełniona dużym drukiem. W środku jako bonus znajduje się także 8 stron dodatkowych ilustracji. Są to kadry z filmu (na szczęście w kolorze). Z tyłu na okładce mamy krótki opis. Opis ten obiecywał Nam, że książka zawiera dodatkowe sceny, których w filmie próżno szukać, lecz było ich tak mało, że można by je wymienić...

Wkp | 2016-06-01

TA SERIA MA MOC

Dawno, dawno temu, w odległe galaktyce – a właściwie to w roku 1977 w Stanach Zjednoczonych – narodziły się „Gwiezdne wojny”, filmowa seria, która zapoczątkowała istnienie „kina nowej przygody” i podbiła serca rzeszy widzów spragnionych dawnych mitów przeniesionych w nowe, atrakcyjne kosmiczne realia. Przez prawie 40 lat cykl liczący zaledwie sześć obrazów rozrósł się na niespotkaną skalę, zajmując wszystkie możliwe media – od setek powieści i komiksów, przez niezliczone gry po jeszcze bardziej imponującą ilość zabawek i gadżetów. A teraz po raz kolejny wrócił do kin, a wraz z nim na nasz rynek trafiły kolejne tytuły w tym ten, będący młodzieżową adaptacją scenariusza najnowszej części filmu, „Przebudzenia Mocy”. Adaptację oferującą fanom spragnionym nowych faktów kilka nieznanych wcześniej scen.

Wiele lat po wydarzeniach znanych z „Powrotu Jedi” w Galaktyce znów nie ma spokoju, wszędzie szerzą się wpływy złowrogiej organizacji jaką jest Nowy Porządek. Kylo Ren,...