Star Wars. Absolutnie wszystko co musisz wiedzieć

Okładka książki Star Wars. Absolutnie wszystko co musisz wiedzieć Adam Bray, Michael Kogge
Okładka książki Star Wars. Absolutnie wszystko co musisz wiedzieć
Adam BrayMichael Kogge Wydawnictwo: Egmont Polska film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Star Wars. Absolutely everything you need to know
Egmont Polska
2015-12-02
2015-12-02
Anna Hikiert-Bereza
Star Wars

Okładka książki Stories Of Jedi And Sith Roseanne A. Brown, Sarwat Chadda, Delilah S. Dawson, Tessa Gratton, Michael Kogge, Sam Maggs, Michael Moreci, Vera Strange
Stories Of Jed... Roseanne A. Brown, ...
Okładka książki From a Certain Point of View: The Empire Strikes Back Tom Angleberger, Sarwat Chadda, S.A. Chakraborty, Adam Christopher, Katie Cook, Zoraida Córdova, Delilah S. Dawson, Seth Dickinson, Rebecca F. Kuang, Alexander Freed, Jason Fry, Christie Golden, Hank Green, Rob Hart, Lydia Kang, Michael Kogge, C.B. Lee, Mackenzi Lee, Mark Oshiro, John Jackson Miller, Michael Moreci, Daniel José Older, Beth Revis, Cavan Scott, Emily Skrutskie, Catherynne M. Valente, Martha Wells, Django Wexler, Kiersten White, Gary Whitta, Charles Yu, Jim Zub
From a Certain... Tom Angleberger, Sa...

dużo ciekawych ciekawostek

dużo ciekawych ciekawostek

Książka jest jednym wielkim kompendium informacji i różnych faktów z wszechświata Gwiezdnych Wojen. Znajdziemy tam chyba wszystko na temat bohaterów (tych dobrych i złych),miejsc w galaktyce i dziwnych istot z wszystkich części filmowych (I-IV),jak i serialu animowanego — Wojny Klonów. Dodatkowo mamy pełno interesujących ciekawostek z planu filmowego.
Książka raczej jest pozycją dla młodszych czytelników lub osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze Star Wars, jednak to nie znaczy, że fanowi Gwiezdnych Wojen się nie spodoba. Mnie się podobała i to bardzo, a po jej przeczytaniu, mam ochotę zrobić sobie maraton ze SW.
Nie mogę zapomnieć o okładce, która w świetle mieni się wszystkimi kolorami.

Książka raczej jest...

Pięknie ilustrowany album dla wszystkich fanów, zarówno żółtodziobów(mnóstwo zaskakujących faktów)jak i starych wyjadaczy (odświeżą swoje wiadomości). Dużym plusem jest tu przystępność w odbiorze a dużym minusem zbytnia ilość "niekanonicznych" elementów w postaci odniesień do kilku seriali animowanych. Brak mi tu odniesień do gier, komiksów i książek, ale wtedy książka liczyła by trzy razy tyle stron a jej cena wzrosłaby dwukrotnie. Reasumując jest to raczej pozycja dla dzieci i nastolatków ale każdy stary wyga (do jakich się zaliczam)z miłą chęcią przejrzy sobie tą uroczą książeczkę.
Polecam jako prezent pod choinkę!

• Star Wars
  • Przeczytane w 2016