literatura polska
Ag2S

Nowa książka autorki bestselleru „Byłam służącą w arabskich pałacach". Znana z kart „Perskiej miłości” Joanna, żona bogatego, kuwejckiego biznesmena Alego, wiedzie ekskluzywne, przepełnione przyjemnościami życie. Razem ze swoją amerykańską przyjaciółką, Angeliką, świetnie bawi się w Dubaju, w którym odwiedza najdroższe sklepy, restauracje i hotele. Ale co się dzieje, gdy luksus przez duże L...

Nowa książka autorki bestselleru „Byłam służącą w arabskich pałacach".

Znana z kart „Perskiej miłości” Joanna, żona bogatego, kuwejckiego biznesmena Alego, wiedzie ekskluzywne, przepełnione przyjemnościami życie. Razem ze swoją amerykańską przyjaciółką, Angeliką, świetnie bawi się w Dubaju, w którym odwiedza najdroższe sklepy, restauracje i hotele. Ale co się dzieje, gdy luksus przez duże L przysłoni inne wartości? A ukochany, dbający o rodzinę mąż nagle zainteresuje się inną kobietą?
Joanna niespodziewanie musi stawić czoła pełnej dramatyzmu sytuacji, która może doprowadzić do tragedii jej małżeństwo i trójkę dorastających dzieci. Czy potrafi uchronić siebie i swoją rodzinę przed katastrofą? Czy zdradę można wybaczyć? I jak potoczyły się dalsze losy Lidki, bohaterki „Perskiej miłości”? Laila Shukri po raz kolejny z właściwą sobie dokładnością i barwnością odsłania najbardziej strzeżone tajemnice Orientu, w tym również dawnych i współczesnych haremów.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Joanna | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Kontynuacja losów bohaterów z powieści " Perska miłość". Tym razem autorka skupia się na życiu Joanny, która wielokrotnie pomagała wybrnąć z kłopotów Lidce.
Joanna i Ali to mieszkające w Kuwejcie małżeństwo z dwudziestoletnim stażem i trójką nastoletnich dzieci burzliwie przeżywających okres dorastania.
Życie Joanny u boku Alego to niekończące się pasmo wszystkiego co najdroższe, najbardziej ekskluzywne , pławienie sie w luksusie dostępnym tylko nielicznym osobom. Podróże jako osoba towarzysząca mężowi - biznesmenowi są pretekstem zakupów w najdroższych centrach handlowych różnych zakątków świata, mieszkania w najdroższych hotelach czy spotkań z przyjaciółkami o tym samym statusie społecznym .
W powieści autorka świetnie opisała Dubaj, bajeczne miasto w którym realizowane są najbardziej śmiałe pomysły, z którego wykreślono słowo - niemożliwe. Miejscu, gdzie na pustyni jest stok narciarski i śnieg, są też podwodne wille wśród raf koralowych, przeźroczyste przez które można...

Izabela Pycio | 2016-03-16
Przeczytana: 16 marca 2016

"...po osiągnięciu pewnego poziomu bogactwa wkracza się w szczególną przestrzeń, w której wszystko wokół funkcjonuje tylko po to, aby zapewnić przebywającej w niej elicie jak najwięcej komfortu i przyjemności."

Opisywana w powieści z emocjonalnym wydźwiękiem historia Joanny i jej rodziny jest idealnym pretekstem do szerszego spojrzenia na arabski świat, zagrożeń jakie czyhają na kobiety wywodzące się z odmiennych tradycji kulturowych i religijnych. Jest to udana próba wciągnięcia w dyskusję o prawach kobiet w muzułmańskich krajach, uświadamianiu konsekwencji mieszanych wyznaniowo małżeństw, a także perspektyw i wyzwań, z jakimi zmuszone są zmierzyć się ich dzieci. Barwny i przemyślany styl pisania, intrygująca fabuła, ciekawe postaci, dynamiczna akcja i zawarte istotne przekazy społeczne, wszystko to sprawia, że z przyjemnością oddajemy się lekturze.

Autorka z niezwykłą drobiazgowością, pełną znajomością i zrozumieniem tematu, pokazuje nam muzułmańskie i chrześcijańskie różnice...

miki24gr | 2016-07-25
Na półkach: Przeczytane, Agi ma, 2016
Przeczytana: 25 lipca 2016

Obydwie książki- "Perska miłość" i "Perska zazdrość" stanowią całość, jednak można czytać je niezależnie od siebie, bo każda opowiada o innej bohaterce.
Napisane są lekkim stylem, przeczytałam je szybko i z zaciekawieniem. Opowiadają o małżeństwach Polek zawartych w Kuwejcie. Zawierają mnóstwo wiedzy o codziennym życiu współczesnych kobiet w krajach arabskich. Fabuła nie jest nadzwyczajna, ale widać, że autorka chciała przede wszystkim przekazać jak najwięcej doświadczeń, więc momentami opisów, chociaż ciekawych, jest naprawdę sporo.

Gosia | 2016-09-21
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 21 września 2016

Poznajemy historię Joanny znanej nam już trochę z Perskiej miłości. Książka opisuje jej życie oraz jej rodzinę w Kuwejcie. Niestety podobnie jak Lidka w poprzedniej części ma momentami ciężkie życie z mężem, pomimo tego że opływa we wszelkie luksusy. Każda książka, która opisuje życie w krajach arabskich jest dla mnie ciekawa, ciekawi mnie życie kobiet w innych kulturach.

Katherina87 | 2018-03-04

Tom II.

Znana z kart powieści Perskiej miłości Joanna, żona bogatego kuwejckiego biznesmena Alego, wiedzie ekskluzywne, przepełnione przyjemnościami życie. Razem ze swoją amerykańską przyjaciółką, Angeliką, świetnie bawi się w Dubaju, w którym odwiedza najdroższe sklepy, restauracje i hotele. Ale co się dzieje, gdy luksus przez duże L przysłoni inne wartości, a ukochany, dbający o rodzinę mąż nagle zainteresuje się inną kobietą? Joanna niespodziewanie musi stawić czoło dramatycznej sytuacji, która może odbić się na jej małżeństwie i trójce dorastających dzieci. Czy potrafi uchronić siebie i swoją rodzinę przed katastrofą? Czy zdradę można wybaczyć? I jak potoczyły się dalsze losy Lidki, bohaterki Perskiej miłości?

Autorka z właściwą sobie wnikliwością barwnie opisuje najbardziej strzeżone tajemnice Orientu, w tym również sekrety dawnych i współczesnych haremów.

malena | 2017-10-10
Przeczytana: 09 października 2017

"Na drugie kopyto"

Laila Shukri dokonała rzeczy zgoła niemożliwej. Nie tylko udowodniła, że jest niekwestionowaną liderką w tworzeniu gniotów, ale także, że słowo gniot i jego wszystkie synonimy okazują się zbyt miłosierne dla jej twórczości. Więcej: ich użycie powoduje, że te twory-potwory rozpatrywane są w kategorii literatury, a przecież literaturą tego nazwać nie można. I żadne jej rozgraniczenie (niskie-wysokie loty) tutaj nie pomoże. "Perska zazdrość" jest tego niewątpliwym dowodem. Ta książka nie powinna być po prostu wydana. Rozumiem jednak, że przyzwoitość, szacunek dla czytelników - to terminy kompletnie nieznane ani autorce, ani wydawnictwu. Byle się sprzedawało, w myśl zasady, że skoro ktoś przeczytał pierwszy tom, to siłą rzeczy sięgnie po następny. I już nie chodzi o to, że autorka pisać nie umie, bo to było dla mnie oczywiste po lekturze "Jestem żoną szejka" i "Perskiej miłości" (nie ona pierwsza i pewnie nie ostatnia), ale o to, że nie ma pomysłu na pisanie. W tej...

gleism | 2018-06-25

Okropna, zła, niedobra! Tak źle napisanej książki dawno nie czytałam. Co kilka zdań, które nawiązują do historii Joanny, mamy "litanię" ekskluzywnych marek i produktów. A potem wszystkie atrakcje Dubaju dla najbogatszych. Następnie opis imprez i orgii albo tego jak to Arabki podniecają się wzajemnie poprzez taniec brzucha, zumbę, fitness, aerobik w wodzie... I ponownie kilka zdań o głównej bohaterce i jej rodzinie.
Straszne to było! Zdecydowanie nie polecam!

tajemniczeksiazki | 2017-05-05
Przeczytana: 05 maja 2017

Joanna to trzydziestoletnia żona nieziemsko bogatego i przystojnego kuwejckiego biznesmena, Alego, z którym to od lat tworzy szczęśliwą rodzinę. Jej codziennością są ekskluzywne zakupy, spotkania z przyjaciółkami w najdroższych restauracjach na świecie, a także egzotyczne i dalekie podróże do miejsc, które dla większości ludzi mieszkającym na naszym globie są po prostu nierealne. Jednakże, jak to w życiu bywa, wszystko ma swoją cenę... W szybkim bowiem czasie pozorne szczęście pęka niczym bańka mydlana, pozostawiając po sobie problemy, z którymi kobieta nie do końca jest w stanie sobie poradzić...

Laila Shukri, to ukrywająca się pod pseudonimem Polka, która na co dzień jest żoną szejka arabskiego. Obecnie mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Matka dwójki dzieci. Jej debiut literacki to "Perska miłość", którą to z miejsca skradła serca kilkunastu tysięcy polskich czytelniczek.

"Perska zazdrość" to nic innego, jak porywająca i głęboko zapadająca w pamięć historia o...

renavera | 2017-01-09
Przeczytana: 06 stycznia 2017

Najmniej interesująca ze wszystkich książek tej Autorki, jakie czytałam. Połączenie przewodnika po krajach Zatoki Perskiej z katalogiem znanych marek modowych. Momentami czułam się, jakbym czytała jedną z książek z cyklu o zakupoholiczce, same wędrówki przez pasaże handlowe i miriady nazw. Związek głównej bohaterki z rodziną wydawał mi się dość płytki, zresztą psychologiczny rysunek postaci nie jest w tej książce dostatecznie wyraziście nakreślony.

matt4e | 2017-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

"Perska zazdrość" 27/52

Jest to moja druga przygodą z twórczością Laily , po pierwszej książce którą miałem przyjemność przeczytać "Jestem żona szejka" stałem się niewątpliwe fanem autorki:) Tak jak poprzednio nie zawiodłem się , po raz kolejny przezywałem emocje pozytywne jak i te negatywne . Pochłaniając w ekspresowym tempie kolejne rozdziały popadałem w pewnego rodzaju zadumę stawiając sobie pytanie
Jak to możliwe ,że jesteśmy tacy sami a zarazem tak różni kulturowo?

Maksymalna ilość gwiazdek nie tylko za historię która mnie zaciekawiła ale równie za przypisy , słowniczek który w dużej mierze pomaga czytelnikowi zrozumieć kulturę arabską no i oczywiście ze względu na moją pasję i ciekawość w poznawaniu arabskich krajów i panujących tam zwyczajów , które niewątpliwie są szokujące dla nas Polaków ale i całego świata

Polecam M.Sz