Arabski mąż

Okładka książki Arabski mąż Tanya Valko
Okładka książki Arabski mąż
Tanya Valko Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Arabska saga (tom 6) literatura piękna
Arabska saga (tom 6)
Prószyński i S-ka
2017-05-09
2017-05-09
literatura polska

Kolejna odsłona arabskiej sagi. Miałam zrobić przerwę, ale jednak ta arabska telenowela mnie wciągnęła i pomimo braku sympatii do Darii byłam ciekawa jak dalej potoczą się jej losy. Postawa Marysi również mnie zaskoczyła, ponieważ przez polowe książki totalnie przejmowała się losem siostry, dopiero pod koniec zaczęła cokolwiek działać.
W książce dużo się działo - wydaje mi się że za dużo. Nie do końca mogłam się wkręcić w fabułę, dużo bohaterów, dużo historii opowiedzianych pobieżnie.

W książce dużo się działo - wydaje mi...

Jedna ze słabszych jak do tej pory przeczytanych części o polsko-libijskich kobietach z rodziny Salimich.
W tej części Marysia ,starsza ze sióstr za wszelką cenę postanawia odnaleźć zaginioną młodszą siostrę Darię,która została sprytem uprowadzona przez znanego i niebezpiecznego dżihadystę.
Książka ukazuje w jaki haniebny sposób muzułmanie traktują kobiety i dzieci i dowiedzieć się więcej o kulturze arabskiej.

Nie mogłam się oderwać. Polecam

Nie mogłam się oderwać. Polecam

Im dalej w las, tym gorzej. Arabska "Moda na sukces", pomieszana z taką ilością przemocy i brutalnych śmierci, że twórczość George'a R. R. Martina wydaje się przy tym przyjaznymi baśniami na dobranoc dla dzieci. Większość bohaterek tej sagi to debilki, ale Daria jak do tej pory jest najgłupsza. Nie daję 1 tylko dlatego, że wciąż coś tam można się dowiedzieć o historii krajów arabskich. Ale nie wiem czy jak tak dalej pójdzie to ta jedyna zaleta tej sagi będzie miała jeszcze jakiekolwiek znaczenie.

Jedna z najsłabszych jak do tej pory

Brutalna aż do mdłości

Bardzo dużo opisów, które mnie osobiście momentami nudziły i pomijałam je

No i najdurniejsza przedstawicielka rodu Salimich-Daria. Okropnie głupia kobieta. Aż człowiek zgrzyta zębami czytając te jej co dwie strony zmieniające się poglądy- to ucieka przed mężem sadysta, za chwile kocha go na zabój

Tą serię doczytam chyba już tylko z rozpędu, bo przyjemności z jej czytania nie mam żadnej

Jedna z najsłabszych jak do tej pory

Brutalna aż do mdłości

Bardzo dużo opisów, które mnie osobiście momentami nudziły i pomijałam je

Tą serię...

Wspaniała saga. Mimo drastycznych opisów czyta się jednym tchem. Kontynuacja losów Doroty i jej córek. Polecam.

Książka porywa w równym stopniu jak poprzednie części. Opowiada o dalszych losach Dari która trawia do isis przez swojego ukochanego męża i oprawce. Pokazuje siłę siostrzanej miłości Marysi do Dari.

Najlepszy tom serii, chociaż wszystkie czyta się świetnie.

Najlepszy tom serii, chociaż wszystkie czyta się świetnie.

Dobra, wciągająca historia, szkoda że to nie jest do końca fikcja literacka .

Dobra, wciągająca historia, szkoda że to nie jest do końca fikcja literacka .

Nie da się tego czytać. Bardzo niski poziom pisarstwa. Książka o takiej tematyce powinna być napisana w sposób bardziej rzeczowy i poważny, a główna bohaterka jest tak głupia, że nie da się całej historii brać na serio. Przerwałam w połowie.

• 2017
  • Obyczajowe