Niewinny

2015-05-15
Zbigniew A. Królicki

Niewinny? Raczej Naiwny!

Niewinny? Raczej Naiwny!

Harlan Coben, znany twórca, na którego temat zdania są podzielone. Przez długi czas nie sięgałam po twórczość Autora ale ostatnimi czasy co nieco poczytałam. Niewinny gromadzi masę postaci, masę emocji i masę zdarzeń. Trzeba dużej uwagi aby nadążyć ;-) ale mimo to budzi ciekawość, intryguje i dążymy do końca...Momentami może pewne dłużyzny czy spowolnienia ale nie był to czas stracony, biorąc pod uwagę, że książka została napisana dawno.... :-)

Doprawdy nie rozumiem fenomenu Cobena! Jest to moja 5 książka tego pisarza i każda kolejna była bardziej mizerna niż poprzednia. Dociągnęłam je żeby wyrobić sobie jakąś opinie na temat tego poczytnego autora ale nie ukrywam że było ciężko.
Może ta lektura spodoba się czytelnikom, którzy nie przywiązują wagi do realizmu i detali ale jeśli lubicie rzetelnie napisane książki to czeka Was rozczarowanie.
Ciao Coben à jamais!

Fabuła jest jak zwykle bardzo grubymi nićmi pisana. Wstęp do "Niewinnego" uważam za bardzo nieudany. Sam styl jest poprostu banalny....

Książka ta dała mi tyle emocji, sprzecznych emocji. Z jednej strony wciągająca, pełna intryg i narastającego napięcia, lecz z drugiej zagmatwanie i lekkie poplątanie. Jednak zakończenie bardzo mi przypadło do gustu. Ból straty, rozpacz i skrywane tajemnice doprowadziły do zaskakującej, ciekawej i szybkiej akcji. 👌

Uwielbiaaaam

Uwielbiaaaam

Bardzo zgrabnie zakręcona historia. Jest napięcie, szybka akcja, zaciekawienie, zaskoczenia…

Matt Hunter i jego żona Oliwia wzbudzają sympatię w czytelniku, co, oczywiście, zwiększa napięcie gdy są zagrożeni. Tylko dlaczego Harlan Coben wybrał dla Oliwii zawód związany z informatyką? Żeby czytelnikowi bardziej się spodobała jako nie tylko piękna, ale i inteligentna? Czy ktoś zna informatyka, który miałby problemy w połapaniu się w obsłudze videotelefonu? I czy można nauczyć się informatyki uczęszczając na wykłady bez podstaw jakie daje szkoła średnia? A co z laboratoriami/ćwiczeniami podczas studiów? Co z korzystaniem z biblioteki uczelnianej? No dobrze, może w Ameryce studia wyglądają inaczej niż w Polsce, a może Oliwia jest superinteligentna i do nauki wystarcza jej tylko uczęszczanie na wykłady - a ja po prosu przyczepiam się niepotrzebnie. Ale znowu - poznając jej historię dowiadujemy się, że miała trudne życie, stykała się z wieloma złymi ludźmi – przecież z takim życiorysem musi być nieufna i ostrożna. A daje sobą manipulować jak gęś prowadzona na sznurku.

Akcja jest dopracowana, wszystko się wyjaśnia i puzzle zdarzeń układają się w spójny obraz. To bardzo duży plus. Ale co do postaci – ich zachowań i reakcji – to w moim odczuciu nie wszyscy są przekonywujący. Ale przy takiej świetnej akcji i skomplikowanej fabule - wybaczam autorowi wszystkie (prawdziwe lub urojone ) niedociągnięcia.

Słuchałam Leszka Teleszyńskiego – bardzo dobry lektor.

Harlan Coben - stęskniłam się bardzo za tym autorem! Jak tylko zobaczyłam ekranizację na Netflixie, wiedziałam, że jak najszybciej pora się wziąć za książkę. I nie zawiodłam się.

Zwroty akcji, mafia, skorumpowanie policji, śmierć, kościół… Dynamiczna akcja przeplatana z różnymi cechami bohaterów powieści pochłania Nas już od pierwszej strony. Miało być idealne małżeństwo, idealny dom, idealne życie… do momentu pierwszego telefonu.

Polecam.

Jak tylko próbuję wziąć się za lekturę która wyszła spod ręki Cobena już po pierwszych strona czuję taką irytację zachowaniem i dialogami bohaterów ,że odkładam książkę na półkę i do niej nie wracam.

Doskonały kryminał mistrza gatunku Harlana Cobena.

Doskonały kryminał mistrza gatunku Harlana Cobena.

Moje pierwsze spotkanie z twórczością Harlana Cobena i napewno nie ostatnie. Ciekawa intryga, zwroty akcji oraz wszystko inne potrzebne do dobrej książki. Po przeczytaniu książki mogę śmiało obejrzeć serial.

• Harlan Coben
  • Coben